Kraken126 Kraken126 komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Excelentní nástup, pak už velmi slabé, Není to kniha, kterou bych si uložil do svého zlatého fondu. Kromě toho mi vadily v audioverzi naprosto rušivé zvuky naznačující pauzu.

02.03.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zatím nejslabší dílo od autora. Hlavní hrdina spíše vzbuzuje antipatie, místy se chová jak vulgární idiot, poté zase jako empatický člověk. Dobrý a sympatický je Asad i Rose. Zápletka nic moc. Zajímavé kapitoly o slunečním kultu a o tom jak jednotlivci se dokáží upsat sektám.

Moje osobní zkušenost : dánská policie je banda lenivců. Buzerují slušné lidi a kriminalitu přehlížejí. Na letišti Kastrup jsem přišel o notebook. Přestože je cela hala pod kamerami, tak se neobtěžovali zjistit pachatele. Odbyli vše mávnutím ruky s tím, že se noteboook později najde. Pochopitelně se nenašel a nikdy nenajde. Přece si nebudou přidělávat práci.

19.03.2018 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Poměrně čtivé dílo, skvělé namluvené v audio podobě. Komisař Válendr se chová jak idiot, naprosto iracionálně jako by vystudoval plzeňská práva. Nicméně vše umí vyšetřit a dovést do zdárného konce. Nastiňuje problém uprchlíků, který v době vzniku nebyl až tak závažný a nenabyl zrůdné podoby dnešních rozměrů, kdy se na území tohoto přívětivého státu pohybují statisíce běženců z nichž určité procento patří k radikální části, která se neštítí ničeho. Bůh s Vámi Švédi, mám neblahý pocit, že se z toho poserete.

02.07.2016 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

První díl série komisaře Válendra. Hlavní hrdina komisař Válendr mi sklonem k alkoholu a způsobem života připomíná postavu komisaře Harry Houle od JO NESBA. Jo Nesbo je ovšem mnohem dokonalejší ve všech ohledech. Tento první díl je poměrně slabý. Pachatelé se objeví až na konci příběhu a zápletka je hodně přitažená za vlasy. Nicméně, číst se to dá a audio kniha je skvěle namluvena a poslech je neskutečným požitkem.

02.07.2016 2 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Tato kniha se autorovi příliš nezdařila. Je to jedna z jeho knih, které jsem nedočetl či spíše nedoposlouchal do konce. Komisaře Válendra jsem opustil ve chvíli, kdy se chystal provést útok na policejní stanici. Zde se příběh dostal do polohy fantasmagorie. Ze začátku se kniha zdála býti zajímavá, ale pak už to šlo jen dolů. Kniha je skvěle namluvena panem Vyorálkem a poslouchat tento hlas je už jen samo o sobě požitkem a proto stojí za to poslechnout si i ostatní knihy autora, protože audio provedení je naprosto dokonalé.

02.07.2016 odpad!

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Užasne, fenomenální, čtivé dílo mistra spisovatele. Knihu jsem užil. Thanks mr. Hailey.

02.07.2016

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Poslechl jsem si oba předchozí díly, je jen škoda, že jsou strojově načteny, nicméně jsou ve slušné kvalitě. Oceňuji popis dobových zvyklostí a atmosféry středověku a předpokládám, že vzhledem ke kvalifikaci a znalostem autora, jsou hodnověrné a nevzpomínám si na spisovatele, kterému by se toto podařilo. Rovněž paralela na dnešní dobu a mocenské boje je velmi trefná. Urozený pán Martin ze Stvolna je postava s nadpřirozenými schopnostmi, charakterem Mirka Dušína a neuvěřitelným sexuálním apetitem. Má kliku, že neexistoval AIDS, nicméně existovaly jiné pohlavní nemoci a při frekvenci jeho styků zajisté nakoupil a přenášel. Nicméně příběh byť pohádkový je naspán velmi poutavě a autorovi skláním hlubokou poklonu. Rád si přečtu i další knihy, ale s jistotou mohu prohlásit, že se k již přečteným knihám nevrátím.

04.01.2016