kovlad77 kovlad77 komentáře u knih

Zapomenutý svět Zdeňka Buriana Zapomenutý svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Kniha je už beznadejne vypredaná - za necele 3 roky od jej vydania a cena rychlo rastie. Jej kupa bola lepsia investicia ako nakup akcii alebo zlata. Za 5 rokov od vydania ocakavam zhodnotenie 100+ %.

28.03.2023

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Juraj Karpiš

Dobra kniha, originalny obal vo forme zlatej tehly, v kocke zhrnute vsetky informacie o zlate, aj vtipne pasaze na zasmiatie - napr. ked dorazne odporuca vsemozne tajit nakup a drzbu fyzickeho zlata a o par stranok dalej odporuca informovat sa u poistovne, ci sa poistenie vztahuje aj na kradez zlata....

23.01.2023 4 z 5

Mrtvý luh Mrtvý luh Otomar Dvořák

Dvorak vie vytvorit strasidelnu atmosferu, ale nevie vymysliet originalny pribeh. Tak ako majstri maliari mali svojich tovarisov, ktorí im malovali pozadia a nepodstatne veci, tak aj dvorak by bol dobrym tovarisom k nejakemu Kingovi alebo Brownovi a pisal by len opisi prostredia, najme lesov.
Z poviedok bola dobra len Mrtvy luh. Hagen zacal dobre, ale potom akoby sa autorovi uz nechcelo pisat a rozhodol sa ho predcasne ukoncit, cim to uplne zvoral. Urobil zaklady na kostol a postavil unimobunku. Rovnako aj spagety, keby to viac rozpisal a poctivejsie k tomu pristupoval, tak to mohla byt celkom originalna poviedka. Bohuzial ostalo len pri nedokoncenom polotovare. Vzbura mrtvych - totalny otras. Dlha a nudna, s nelogickym dejom, docital som to len s vypetim sil a hned olutoval, ze som tym stracal cas. Tu by bolo naopak prospesne, keby ju skratil o 80%.

23.01.2023 2 z 5

Na krížnych cestách: Poverové rozprávanie slovenského ľudu Na krížnych cestách: Poverové rozprávanie slovenského ľudu Ján Michálek

Asi to najlepsie, co v tejto oblasti u nas vyslo. Zbierka ludovych poverovych rozpravani, dobre metodologicky clenena. Pribehy podane presne tak, ako boli zaznamenane ludovym rozpravacom. Z knihy bohato cerpa aj Nadaska vo svojej knihe Čerti, bosorky a iné strašidlá.

19.09.2022 5 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Ako uz tu bolo pisane, obalka výborna, určite si polovica ludi kupila knihu len kvoli nej. Obsah knihy by som prirovnal k obsahu zachodovej misy.

19.09.2022

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kundera je pan spisovatel. V jeho knihach si vychutnavam kazde slovo, bavi ma najma jeho skryty zmysel pre humor a ironiu. No keby sa ma niekto spytal, o com ta kniha je, tak by som len tazko hladal slova. Kniha od Kunderu je ako pohar 20 rocnej whisky. Treba vychutnat kazdy dušok, nie rozmyslat nad tym, ako vlastne chuti.

19.09.2022 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

V podstate su to cierni baroni, len trochu drsnejsi.

19.09.2022

Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů Ondřej Müller

Kniha je taka velka, za sa mi nastojato nezmesti do kniznice, a taka tazka, ze sa bojim, ci vydrzi policka. Obrazok na titulnej obalke by som zvolil iny, niečo z kambria. Toto mi pride uz strasne preflaknute, ako z jurskeho parku. Zatial sa mi nepodarilo zistit, v akom naklade vysla. Ak by nebol velmi vysoky, tak kniha ma do buducna dobry zberatelsky potencial. Aj z toho dovodu v nej nechcem prilis listovat.

19.09.2022 4 z 5

Informácia Informácia Maroš Krajňák

Viac sa mi pacila Entropia. Toto mi prislo tak trochu narychlo zbuchane.

03.02.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha sa dobre číta, aj ked za horor by som ju nepovazoval. Pacilo sa mi, že to mystično tahal smerom k modernym fyzikalnym teoriam, nie nejakym lacnym B-ckovym smerom. Sklamal ma ale zaverecny doslov autora. To bolo fakt lacné, že sa mu nepodarilo najsť Bežanského ani Igora (ktorý s ním prestal komunikovať). Pritom mal o nich tolko indícií, ze ich musel najst za 5 minut. Igor pisal blog, cez ktorý by sa mu ho urcite podarilo identifikovať. Aj ked ho zmazal, existuje predsa wayback machine... Bezansky deto, vedel jeho meno, priezvisko, ze je z povazskej bystrice, ma ucet na fejsbuku, lajkuje konšpiracne stránky, cervenu skodu superb... A ta kravina, ze Igorovi sa nepodarilo ozivit rozbity mobil, a tak stratil všetky fotky??? fotky mal hadam na sd karte a ta nejaky pad bez problemov prezije. aj intrna pamet z mobilu sa da vybrat a napojit (skopirovat z nej data), v servise by to bez problemov dokazali.
Takze je jasne, ze Karika si to všetko len vymyslel, v style blair witch, ktoru tam aj spomina chcel pridat knihe zaujimavost predstieranou autenticitou.
PS: ak mate po precitani knihy nutkanie pozriet si aj film, tak to nerobte. Je to cista strata casu. Reziroval ho uplny idiot a spravil z toho len trapny pokus o slovensky blair witch, ktorý ma blizsie ku komedii ako ku hororu. Radsej sa vyberte na nocnu prechadzku hmlistym neskoro jesennym lesom ako som to spravil ja. Určite lepsi zazitok ako film.

09.12.2019 4 z 5

Entropia Entropia Maroš Krajňák

Dobra kniha. Viac ako filozoficke uvahy o vine a treste, co bola podla autora nosna tema, sa mi pacili nocne opisy Presova, v ktorom vladnu "ucni". Ako clovek, ktorý ma k Prešovu blizko viem, že sú pravdivé. A tiež sceny z opustenej Kurdibanivky, ktoru postupne pohlcuje entropia su výborné. Pre mna je autor literarny impresionista. Vsetky jeho knihy som exol na jedenkrát a vsetky vo mne vyvolali skvele impresie. Ale citatel asi musi byt z vychodneho slovenska aby to zaucinkovalo.

09.09.2019 5 z 5

Psia cesta Psia cesta W. Bruce Cameron

Precital som Psiu dušu aj Psiu cestu, knihy sú to pekné, originálne, ale vadila mi jedna vec. Ked som spočítal časový úsek, počas ktorého sa odohrava dej v obidvoch dieloch (od narodenia Tobyho v 1. diely po Tobyho v závere 2. dielu), tak som došiel k číslu približne 150 rokov. Pritom dej sa v obidvoch dieloch odohráva v súčasnosti - už na začiatku Psej duše sa spomínajú autá, telefony atd. Pritom dej by sa mal začínať okolo roku 1860, ak má končiť v súčasnosti. Toto autor nedomyslel....

09.09.2019 4 z 5