Kopretina Kopretina komentáře u knih

Koblížek Koblížek Vlasta Svobodová

Mně se zdála kniha celkem nudná, resp. ne moc akční příběhy, dětem se ale moc příběhy o Koblížkovi líbily, každý večer přemlouvaly: ještě, ještě! Konec mi připadl smutný. Obrázky moc hezké (mami, to je kos? Já myslel, že je to tučňák).

09.01.2017 4 z 5

Vánoční pohádky z celého světa Vánoční pohádky z celého světa Martina Drijverová

Nejsou to úplně veselé či typické pohádky. Některé jsou ponuré a některé se mi zdály být kostrbaté. Při poslední jsem ale byla pohnuta a děti mě obejmuly, že by mě taky nedaly a že se o mě postarají na "stará kolena". Konec dobrý, všechno dobré. Do doby vánoční se hodily.

29.12.2016 4 z 5

Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše John Eldredge

Na čtení této knihy jsem se těšila, při jejím čtení byla skeptická a na konci spokojená. Jsem ráda, že mě nasměrovala k tomu podstatnému a díky Němu jsem zase mohla přikročit k některým životním rozhodnutím. Myslím, že dřív jsem se cítila být víc ženou než teď, nyní prostě běžím životem a nepřemýšlím o kráse, křehkosti a podobných věcech. Jako mladší bych byla knihou určitě nadšená.

20.11.2016 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Dvojka mi přišla čtivější, dobrodružnější a ne tak brutální (anebo člověk časem otupí, když na každé stránce je nějaké to brodění v krvi, vyhřeznuté vnitřnosti, mozek na zdi..) jako jednička. Za mě o bod navíc. Abych nezapomněla: Ne. Taštičku ne.

15.11.2016 3 z 5

Shledání Shledání Anna Seghers

Autorka popisuje, co jí v životě potkalo, co ji vzrušilo, v čem shledává jisté spojitosti. Zdůrazňuje sílu drobného člověka v boji se zlem, jeho odvahu vyrovnat se s příznaky malomyslnosti a ne příliš nadějným pohledem na budoucnost. Tolik z doslovu. Za mě: stále jsem hledala a toužila po tom, aby mě nějaký příběh chytl za srdce, ale jako bychom si nerozuměli, nebo jsem neuměla číst mezi řádky - prostě mi kniha moc nesedla a nezaujala. A pokud mě nějaký příbeh víc zaujal, skončil nějak divně, předčasně, jakoby uprostřed věty.

13.11.2016 3 z 5

Ukradený totem Ukradený totem Miloslav Stingl

Kniha se mně a mým dětem moc líbila. Příběhy jsou napínavé a hovoří o všedních i nevšedních starostech dětí různých částí světa. Jsem ráda, že se nám dostala do rukou.

31.10.2016 5 z 5

Vražda je krásná Vražda je krásná Jan Jandourek

Byla jsem moc zvědavá, co bývalý kněz napsal. V knize jsem našla mnoho žánrů: u detektivky počínaje u porna konče, mezitím mnoho dalšího. Nic mě z toho ale příliš nenadchlo. Škoda ho.

19.07.2016 2 z 5

Pod vodní hladinou - Pohádky s ploutvičkami Pod vodní hladinou - Pohádky s ploutvičkami Ludmila Bakonyi Selingerová

Doporučuji! Příběhy jsou hravé, psané čtivou formou a mají v sobě i něco hlubšího. Dětem se moc líbily a některé pasáže používáme při běžném životě. Určitě si od autorky zas nějakou knihu půjčíme!

13.07.2016 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Silný příběh a napínavé a přitom člověku blízké vyprávění, tak bych ve zkratce popsala tuto knihu. Nadchla mě i moje děti, nemohli jsme se dočkat dalšího večera a tedy dílu. Akorát na mě působil začátek a úplný závěr trochu depresivně, ale to k této knize asi patří. Za mě: plný počet bodů!

17.06.2016 5 z 5

Uspávanka Uspávanka Zdeněk Hanka

Netušila jsem, co od knihy čekat a musím říct, že mě uspávala. Což je autorovým záměrem. Opravdu dobrý nápad pro nespavce; u mě však zbytečné, já chci neopak u knihy zůstat co nejdéle a neusnout. Už jsem autorovy rady předala dál - nespavcům. Krásný jazyk a moc příjemná oslovení čtenárů neustále zpříjemňují čtení.

25.02.2016 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

První kniha od autorky, kterou jsem četla. Docela mě zaujala, četla jsem ji jedním dechem, zajímalo mě, jak se situace vyvine, jestli se dozvíme to, jestli je Libor nevěrný atd. To jsme se nedozvěděli, což mě mrzelo. S některými osobami jsem soucítila, jako třeba s matkou. Příběh z běžného života, který ale nepůsobí moc optimisticky. Chyběl mi nějaký závěr. Každopádně si od autorky ještě něco přečtu!

23.02.2016 4 z 5

Ranč u starého otca Ranč u starého otca Táňa Keleová-Vasilková

Autorku mám moc ráda, všechny knihy, které jsem od ní četla, včetně této, jsou mile napsány, je to odpočinková četba. Jsem pak schopna knihu přečíst za den nebo dva. Už se těším na další titul.

18.02.2016 4 z 5

Smrt nechodí pěšky Smrt nechodí pěšky Eva Kačírková

Nějak mi kniha nesedla. Nebavila mě číst, asi to není můj šálek čaje. Musím ale od autorky něco přečíst, abych zjistila, zda mi sedne jiná její kniha.

18.02.2016 1 z 5