Koobeek Koobeek komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Velmi děsivé. Nikdy jsem nic podobného nečetl. Jak "snadno" může být s člověkem manipulováno. Žádná svoboda, ovládání mysli člověka. 2 a 2 jsou 4? Pche, to už pro mne neplatí.

08.10.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farmu zvířat jsem začal číst hodinu po přečtení 1984. Možná chyba, protože jsem si byl jist, kam se bude příběh ubírat. Kniha je jako pohádka pro dospělé. Tím, že zde vystupují převážně zvířata mi prasečí zvěrstvo nepřijde tak hrůzostrašné.

09.10.2014 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Má první Verneovka, kterou jsem našel u kamaráda na chalupě. I ve svých letech se mi kniha moc líbila. Hodně nadčasová, když si uvědomím jak moc se podobá době před 2. světovou válkou. Jinak dost krátká, škoda.

31.07.2018 4 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Kniha, která mi změnila život. Díky ní jsem 4 krát dokončil Beskydskou sedmičku (jednou na druhém místě). Závod dlouhý 90 km s převýšením skoro 5 000 metrů. A další závody. Díky ní jsem se ze mne stal ten "magor" co rád překonává bolest. Kniha je napsaná hezky, inspirativně, nenásilně a hlavně motivačně. Pokaždé, když si přečtu kousek, musím vyběhnout. Ke knize se budu vracet snad pořád. Má bible. :)

14.10.2014 5 z 5

Vítěz marathonský Vítěz marathonský František Kožík

Kniha je zajímavá díky hlavní postavě. Jinak bych jí pravděpodobně nečetl.

10.10.2014 4 z 5

Zátopek a ti druzí Zátopek a ti druzí Zvonimír Šupich

Zátopek je můj idol a hlavně. Můj děda vyhrál na slavné Olympiádě roku 1952 zlatou. V knize je to také krásně popsáno. Při čtení jsem byl plný hrdosti na naše sportovce, kteří to neměli vždy tak lehké, jak to vypadalo na závodech.

10.10.2014 5 z 5

Nemůžu si pomoct, bohužel. Nedám se ani zviklat pozitivním hodnocením a komentáři. Vodu jezdím pravidelně, jako instruktor, tak sám s přáteli. Knížka není až na pár výjimek moc vtipná (tedy vůbec). Dočetl jsem jí jenom díky ději, který se odehrává na vodě. Prostě jsem ke knize nenašel cestu. :)

06.10.2014 2 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Kniha, která se čte sama. Přítelkyně studuje doktorku a teď alespoň vím, co mě čeká. Konec příběhu se dal očekávat. Pozor SPOILER!: Zdravotní problémy dítěte hlavního páru hnihy zbytečně natahovaly jinak báječnou knihu.

29.08.2014 5 z 5

Jíst slušně Jíst slušně Karen Duve

Mám kolem sebe mnoho takových lidí jako je autorka. Je pěkné vše zkusit, dozvědět se o daném problému. Ale všeho s mírou. Změnu jídelníčku jsem po přečtení nezměnil. Přesto zajímavá kniha.

09.10.2014 3 z 5