KočkomilkaJana KočkomilkaJana komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak jako každá Carterova kniha je i Sochař smrti napínavá, dokáže vtáhnout do děje a dává prostor i pro vlastní myšlenky nad řešením případu. Vysvětlení, které nakonec Hunter přednese, je velice, velice silné a krásné, že v tu chvíli i přestanete myslet na sex na drakovi (nebo s drakem). Ale abych úplně nepředbíhala rovnou ke krásnému konci, kvůli kterému fakt stojí za to knihu dočíst. Carter zvolil taktiku tahu na bránu a tu má celou dobu. I přes únavu detektiva, i přes vlastní osobní pocity, které si Hunter dokáže do řešení případu promítnout. Autor pořád servíruje čtenáři nové skutečnosti, které do sebe zapadají, když náhodou ne, tak se polemizuje a kostrbatou logikou se člověk dokáže dopracovat k tomu, k čemu Carter chce. Obezřetnější čtenář si dává pozor, protože taktika autorů těchto béčkových krvavých detektivek je celkem jasná. Takže možná pár stránek v knize budete brát jako vatu.

06.02.2020 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Pořád se ale nedokážu zbavit dojmu, že ženské pořádně fyzicky pohnout člověkem skrz knihu neumí. Takže pokud jste fandové severské krimi, moc vám nesejde na niterních pocitech všech postav široko daleko, tak Temné kouty vás nenadchnou. Neurazí, ale lehce zpackaný konec vám radost neudělá.

21.11.2019 3 z 5

Žena, která nemohla křičet Žena, která nemohla křičet Christina Dodd

Harleknýnka s "mystickým prvkem" (čti: budeš se buď smát nebo protáčet oči). Vraždy a vrah - originální, proto 4*, jinak bych dala 2-3, protože tam byl pořád lepší sex než v 50 shades of bulshit

05.04.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Můj celkový dojem z knihy je spíše pozitivní. Opravdu svižná a kravavá kniha, žádná extra hluchá místa – to se povede málokdy. Pokud byste četli zrovna dílo Bez kůže jako svoji severskou prvotinu (tedy nejste postiženi znalostí severských autorů) – bude to pro vás opravdu zážitek. Pokud jste již lehce zdeformovaní severskou krimi, bude vám vadit konečná plytkost příběhu. Není to jen špatný konec, spíše celkové neuspokojivé vysvětlení ... Jakoby se autor snažil postavit nejvyšší a největší pyramidu světa. Kvalitou na to samozřejmě má. Ale pak se snad dozvěděl, že takové pyramidy už jsou v Africe i na americkém kontinentu a dodělat monumentální dílo jen tak, aby se neřeklo. Trošku mu možná došel dech, protože celý příběh je opravdu úderný, brutální, šokující, …

11.01.2019 4 z 5

Sto let českých Vánoc Sto let českých Vánoc Petr Koura

Ačkoliv mi nevyhovovalo plynutí textu, jde o úžasné dílo, které by mělo být v knihovně každého z nás. nejen že jde o zobrazení Vánoc i v opravdu zlých časech, především kniha ukazuje i odvrácenou stranu historie, kterou nás mnohdy ve škole neučí.

15.12.2018 4 z 5

Pozor, Toxo! Pozor, Toxo! Jaroslav Flegr

Vtipné podaní "jak se dělá věda", jak se dají interpretovat výsledky, jakou roli hraje náhoda. Jaká nuda jsou analýzy. Ovšem ve výsledku jde o vtipně napsané fakta, které hrají velkou roli v tom, kdo kdy umře + nějaký ty zmínky o manipulační teorii, vojácích a fixlování, myších a dravcích, těhotných a králících. Doporučuji i lidem mimo obor!

06.11.2018 5 z 5

Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Marty Becker

přestože tato publikace vyšla dřív než Tohle je kočičí svět...Vy v něm pouze žijete od Justine A. Lee, je o mnoho slabší. Je rádby vtipná - ale jeden dobrý vtip je vykoupen 20 špatnými. Kniha není hezky přeložena i s českými ekvivalenty organizací a zákonů. Je celkově dost neumělá a hodně jí škodí černý text přes šedé obrázky.

Ale přináší zajímavosti z kočičího života, kterých není nikdy dost a které je dobré si pravidelně ověřovat, doplňovat, ... Taková kniha by měla být v každé kočičí domácnosti. Ale prosím, raději ji nedávejte někomu, kdo chce kočku ... Nenapsali ji ti praví kočičí milovníci - a v tom je ten rozdíl, proto je výše zmíněná kniha o 100% lepší.

22.08.2016 2 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Knihu mi půjčila kamarádka, která ji našla za 39 korun v Levných knihách. Popravdě jsem nečekala, že samotné parafiliky tolik jejích odlišnost trápí, že si dovedou svůj život uvědomovat tak silně. Nevím, zda za to mohly ty terapie, že se učili mluvit, ale je to krásná a otevřená zpověď.

11.02.2016 5 z 5