Knihožroutová Knihožroutová komentáře u knih

Ale jo, dávám čtyři hvězdy. Po prvním díle jsem měla doma spoustu připomínek, jak je to laciné, postavy ploché, psychologie postav žádná, ale vzhledem k tomu, že jsem to zhltla rychlostí blesku, neměla bych si stěžovat. Prostě a jednoduše čtivé. Velice.

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Veledílo, které mě neskutečně bavilo. Každá věta měla svůj účel a byla vystavěná s největší pečlivostí. Jasně, povahy jsou vyhnané hodně do extrémů, ale to byl účel Randové, představit svoji filozofii a poukázat na povrchnost společnosti.

05.05.2017 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Hrozně mě to nudilo. Rozvláčné popisy. Už na začátku, kdy autor vyjadřuje atmosféru zla dýchající z budovy, říká jedno a to samé mnoha způsoby. Tohle mě tedy nesedlo.

05.05.2017 2 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Líbilo. Moc. Kvalitní počteníčko. Tenhle příběh ve mně dozníval hodně dlouho. Spoustu lidí nadává na ten konec, ale vzhledem k tomu, že autor musel vycházet z existujících podkladů, lépe si s tím podle mě poradit nemohl. I ta vymyšlená příšera, která mě z počátku moc nebavila, tam prostě sedla.

05.05.2017 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Dřív jsem byla taky taková Kristýna, jenže teď jsem hybrid - něco mezi Blankou a Olinou.
Výborné.

Mlok 2016 Mlok 2016 * antologie

Toto je můj první Mlok, do kterého jsem se pustila a jsem mile překvapena vysokou kvalitou. Čekala jsem pisálky amatéry, ale většina výherců píše líp než leckteří vysoce honorovaní rádoby spisovatelé.

05.05.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Mně to přišlo trochu slabší než jednička, až moc překombinované, ale stejně musím dát aspoň čtyři hvězdy. Styl Rowlingové mi prostě sedí, není to laciné a patetické, a Strike se mi jako chlap děsně líbí:-)

05.05.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Velmi komplikovaná detektivka. Klobouk dolů před Rowlingovou, takovou mozaiku správně poskládat vyžadovalo spoustu práce. Líbilo se mi to, jako zatím všechno, co jsem od téhle spisovatelky četla. Možná to nebude ten správný odvar pro chlapy, méně akce, více dialogů (co kdo řekl a jak se tvářil, když to řekl), ale mě právě tohle baví.

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Jsem naprosto spokojená. Velmi pestré dílko. Každá povídka psaná jinak a přesto perfektně. Ještě nevím, jestli se mi bude chtít komentovat každou povídku zvlášť, tak jen zmíním, že by se moje hodnocení velmi lišilo od ostatních. Hrozně mě štve, když někteří jdou jen po skvělé pointě, nebo hororových prvcích. Mistrův dar slova a empatie čiší nejvíc právě z těch obyčejných příběhů.