knihomolka_eli knihomolka_eli komentáře u knih

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

(SPOILER) Príbeh Raven a Princa pokračuje. A je v ňom opäť všetko, čo som čakala: láska, vášeň, napätie, akcia.
Knižka sa čítala sama, rovnako ako predchádzajúca.

Po tom, čo Princ pripraví pre Raven ,,darček", je len na nej ako s démonom svojej minulosti naloží. Je ale ona tým človekom, ktorý o tom rozhodne? Raven dýcha naďalej na krk vyšetrovateľ Batelli, ktorý túži prísť na koreň záležitosti ukradnutých diel z Uffizy. Okrem toho Raven rieši vzťah so svojou sestrou. A Princ sa ani nenazdá a je v centre niekoľkých problémov. Okrem toho, že mu na krk dýcha silný nepriateľ upírov, musí čeliť aj zrade z vnútra.

Záver bol napínavý a mám po ňom v hlave toľko nevypovedaných otázok, že skutočne musím siahnuť hneď po záverečnej časti.

16.08.2022 5 z 5

Chlapi zo zoznamky Chlapi zo zoznamky Katarína Bell

Na knižku som čítala veľa pozitívnych ohlasov, ja sa k nim ale nepridám.
Čakala som, že to bude fajn letná oddychovka, pri ktorej sa človek nasmeje, pretože áno, na zoznamky často chodia podivíni, úchyláci, egoisti, narcisi, muži, ktorí sa hrajú na niečo, čo nie sú a trapoši a z toho všetkého môže vzniknúť malá, útla a vtipná knižočka - žiaľ taká táto knižka nebola.
Čo mi vadilo najviac...no asi, že knižka vlastne ani nemala dej, žiadne prekvapko sa nekonalo, bolo to suché a plytké. Hlavná hrdinka ma iritovala neskutočne...hľadá lásku, nie sex, aspoň podľa jej slov, ale jej správanie hovorilo o inom. Ak je tá knižka ozaj príbehom skutočnej ženy, tak na jej mieste by som ju do sveta nevypúšťala. Jej kolegyne v podstate len čakali, s kým ďalším sa dotyčná vyspí a mne by to bolo na jej mieste neskutočne trápne s týmto sa zdôverovať v práci...celá hlavná hrdinka bola až príliš naivná a lacná - brala všetko, škaredých, pekných, bohatých, rozvedených, slobodných, ženatých...no des...keby nemala len pár strán a keby som bola typ čitateľa,čo vie nedočítať knihu, k záveru by som sa nikdy nedostala. Za mňa neodporúčam, na trhu sú iné a podstatne lepšie a vtipnejšie oddychovky.

28.07.2022 1 z 5

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

Celá séria Dvory je absolútny top toho, čo som z fantasy čítala.

Bola som veľmi zvedavá, či ma chytí aj táto knižka , práve kvôli tomu, že hlavnou postavou bola Nesta. A tá mi predtým dvakrát sympatická nebola.
Nakoniec som bola v úžase zo zmeny, akou si prešla. Nesta bola vždy taká, aká bola, k tomu ju ovplyvnilo mnoho udalostí z jej života aj z posledného obdobia, takže v podstate bola úplne na nevydržanie osobou.
Veľakrát som sa až čudovala akú neskutočnú trpezlivosť s ňou má Feyre. Taký Rhys nemal vôbec, v jeho prípade mala len šťastie, že bola sestrou Feyre. Keď už ale bolo všetkého príliš, dostala Nesta od Feyre ultimátum a teda nič lepšie sa jej nemohlo stať. Bola nútená začať žiť inak. Našla si spriaznené osôbky Gwyn a Emerie a obe boli úžasné, pekne dopĺňali Nestu a všetky si dali v živote druhú šancu, prekonali svojich démonov.
No a Cassian....ach jaj, myslela som si, že do Rhysa už autorka vložila všetko, ale veru Cassian ma bavil rovnako. K tomu sa mi naozaj veľmi páčilo večne doťahovanie medzi ním, Rhysom a Azrielom, tie ich chlapské rozhovory a podpichovania ma vždy pobavia :)
Táto kniha sa venovala z väčšej časti vzťahom, ale nechýbala ani akcia a napínavé bojové scény.
Tiež sa mi páčilo, že sme stále v obraze aj čo sa týka iných postáv. Bavia ma absolútne všetci.

Celá séria ma neskutočne baví, potrebujem ďalšie časti, snáď sa rýchlo dočkáme pokračovania. Toto je fantasy svet, ktorý v mojich očiach už máločo prekoná, možno už vlastne ani nič. Rozhodne odporúčam každému :)

08.07.2022 5 z 5

Miluj napriek všetkému Miluj napriek všetkému Silvia Antalíková

Knižku Miluj napriek všetkému tvorí viacero poviedok. Niektoré sú v niečom podobné, niektoré sú úplne iné. Poviedky sú z bežného života, o bežných ľuďoch, ich radostiach, starostiach, láske, manželstve, sklamaniach, rodičovstve, priateľstve, práci...taká zmes z každého rožku trošku. Niektoré končia šťastne, iné smutne, či trpko, no nájdu sa aj také, kde je koniec otvorený a fakt by som bola zvedavá, aký osud hrdinov poviedok nakoniec zastihol.
Za mňa príjemná oddychovka s príbehmi, nad ktorými sa môžme zamyslieť a vziať si z nich kúsok toho správneho do svojich životov.

26.05.2022 4 z 5

Deň matiek Deň matiek Nele Neuhaus

Pia Sanderová je privolaná k nájdenej mŕtvole staršieho muža, ktorý sa so svojou manželkou (dlhodobo nezvestnou) 30 rokov svojho života starali o chovancov z detského domova. Robili pestúnov tým najťažšie zvládnuteľným deťom.
Pri prehliadke jeho záhrady sa nájdu zakopané telá mŕtvych žien, ktoré boli kedysi vyhlásené za nezvestné. Navonok ich nič nespája, len to, že zmizli na Deň matiek. Pia so svojim vyšetrovacím tímom postupne odhaľuje spoločné tajomstvo, ktoré tieto ženy mali. Podozrivých je však priveľa, všetci chovanci mali dôvody na spáchanie týchto činov. Kto je vrahom? Deň matiek je za dverami....podarí sa Pii zastaviť vraha, kým zaútočí zas?

Za mňa dobrá, napínavá knižka. Za mínus považujem veľké množstvo postáv a veľmi veľa mien a priezvisk, v ktorých som sa prvých asi 150 strán úplne strácala. Postupne, ako sa o nich písalo viac, som sa v nich začala ľahko orientovať. No tá prvá tretina bola pre mňa ťažkopádnejšia. Potom sa to postupne rozbehlo a už som ju nevedela pustiť z rúk. Určite siahnem aj na ďalšie knihy od autorky.

30.03.2022 4 z 5

Lilly Lilly Hana Repová

Príbeh štyroch súrodencov zo Žltého domu pokračuje.
Tina, ktorej Adam dal druhú šancu a začínajú odznovu, zisťuje, že nový štart je náročný. V ich vzťahu stále chýba to podstatné - dôvera. Adam ju vystaví skúške, ktorá Tinou otrasie.
Lilly sa stále nevie dostať z úzkosti, ktorú pociťuje, od kedy prišla o rodičov. Podarí sa jej bližšie spoznať Matea, no on si od nej snaží držať odstup pre svoju komplikovamú minulosť. Nemyslí si, že by bol pre ňu vhodným partnerom. Lilly ale po kúskoch odhaľuje tajomstvá jeho minulosti a je šokovaná z toho, čo sa dozvie.
Denis pokračuje v svojom problematickom živote. No konečne sa zdôverí Lilly a porozpráva jej do akých problémov sa namočil.
Sebastian pátra po svojej rodine, nie všetci ho však privítajú s otvorenou náručou.

Životy hlavných hrdinov sa zasa zamotajú, skomplikujú, no každý sa snaží nájsť svoju cestu, svoje šťastie a samého seba.

Som zvedavá, akým smerom sa uberú ich životy v ďalšej časti.

05.03.2022 4 z 5

Srieň, Pochodeň a Temnota Srieň, Pochodeň a Temnota Kristína Brestenská

Jedným slovom...WAU!
Krásna obálka a naozaj napínavý a originálny príbeh.

Ansalya je prekliatym kráľovstvom. Kliatba je trestom bohov za správanie princezien. Odvrátiť túto kliatbu môže len ich potomok. Čo sa javí ako celkom jednoduché riešenie, takým ale nie je. Žiaden ich manžel totiž neprežije svadobnú noc.
Do Ansalye príde Daemon, ktorý uteká pred svojimi problémami. Jeho zvedavosť ho privedie až k princeznej Andromede, a hoci už nie je tou najpríťažlivejšou zo sestier, Daemon si s ňou rozumie a zaľúbia sa do seba. Bude to ale stačiť na prekonanie kliatby alebo umrie aj Daemon?

Už na začiatku som tušila, čo sa stalo s Andromediným bratom, tiež som správne odhladla kto je tajomnou vedmou. Ale absolútne som nečakala také zvraty na záver. Táto knižka mala všetko - lásku, nenávisť, pomstu, intrigy, sprisahanie a absolútne (aspoň pre mňa) prekvapivý záver. Ten záver mi zlomil srdce. A preto prosím o ďalšiu časť. Len knihomoli dokážu pochopiť, že niektoré knihy skončia tak, že má čitateľ neskutočnú potrebu siahnuť po ďalšej časti a dúfať, že sa všetko uprace tak, ako má.

Určite odporúčam a pevne verím, že sa v dohľadnej dobe dočkáme pokračovania.

25.02.2022 5 z 5

Tina Tina Hana Repová

Knižka je o 4 súrodencov, ktorých smrť rodičov a neskoršie problémy so starým domčekom, dovedú opäť pod jednu strechu.
Každý z nich má svoj život a svoje problémy. Táto knižka bola venovaná Tine a jej súkromiu, ale nadškrtnuté boli aj problémy Sebastiána, Denisa a Lilly, na ich život nadväzujú ďalšie knižku zo série.

Tinino manželstvo každý považoval za šťastné až dokonalé. Problémy zo súkromia nikde nerozoberala a preto všetkých zaskočilo, čo sa v jej manželstve zrazu udialo.

Príbeh o láske, nevere, pochybeniach a aj o odpustení. Ukazuje nám, aká dôležitá je komunikácia vo vzťahu a aké nedorozumenia sa môžu udiať, keď nefunguje. A tiež aké ťažké, ale aj potrebné je občas odpustiť.

Príjemné oddychové čítanie o bežných ľuďoch, starostiach a problémoch.

13.02.2022 4 z 5

Rubínové očarenie Rubínové očarenie Jane Feather

Posledná z trojice kamarátok, Petra, sa vďaka bratovi po rokoch stretne s mužom - známym sukničkárom, ktorý jej kedysi zlomil srdce. Iskry ale medzi nimi lietajú stále, hoci mu Petra najskôr odoláva pre zranenú hrdosť.
Kameňom úrazu však zostávajú ich politické názory, kým sa Petra zúčastňuje protestov za volebné práva žien, Guy s tým nesúhlasí a je proti tomu. Nájdu súlad? Ustúpi jeden z nich?

Knihy od tejto autorky ma až tak nebavia, radia sa skôr k takým typickým oddychovkám, žiadne napätie, viac menej nuda bez nejakých väčších zvratov. Tento žáner nečítam často, ale poznám z neho aj lepšie autorky s príbehmi, ktoré ma viac zaujali. Každopádne som túto časť chcela dočítať, keďže som čítala aj prvé dve. No po knihách od tejto autorky už zrejme nesiahnem.

28.01.2022 3 z 5

Americká kráľovná Americká kráľovná Katharine McGee

V recenzii na Americkú princeznú, som písala, že sa na záver domotalo všetko, čo sa len dalo. No to som ešte v ruke nedržala Americkú kráľovnú.
Všetky moje predstavy z prvej časti o vzťahoch hlavných hrdinov som menila po pár stranách tejto knihy. Pretože prídu aj nové postavy, alebo sa bližšie zoznámime s vedľajšími postavami, ktoré stoja zato. Okrem toho ma fakt baví, aké autorka vytvára romantické zápletky, že dialógy nie sú trápne ako to pri podobných knihách býva a ako vie do toho vpliesť aj to ostatné, hnev, intrigy,...

Beatrice sa snaží spamätať z rozchodu s Connorom a začať vládnuť Amerike, stále ju ale sužuje smútok za otcom a pokazený vzťah so Samanthou. Samantha zas prichádza na to, kým vlastne skutočne je, zároveň sa snaži po svojom vyrovnať s tým, že si Teddy vezme jej sestru. Jeff mal v tejto knižke menej priestoru...no mne sa zdá stále viac a viac naivný a pri tom to bola taká sympatická postava. Necháva sa manipulovať a hnevá sa na veci, ktoré by mu už mohli byť fakt ukradnuté. Zato z jeho kamoša Ethana som úplne hotová...v knihe mu bolo venovaných dosť riadkov, no ja by som pristala na ešte viac. Páči sa mi, ako dozrel a ako zmenil pohľad na svet a.... tie jeho sexi hlášky a sarkazmus :D
Nina sa spamätáva z rozchodu s Jeffom a spoznáva niekoho iného, no ani tu to nebude také jednoduché. A Daphne je Daphne...tá osoba len intriguje a už v podstate ani neviem, či existuje niečo, čo by ju aspoň trochu zmenilo. Ak aj získa princa, šťastná zrejme nebude nikdy.
A potom prišiel záver a vzťahy sa zas domotali :D a zas sa všetko skomplikovalo. Inak, ak by z tohto spravili seriál, zrejme by bol fakt dobrý.

Ďalšia kniha ešte nie je vydaná a mne ostáva dúfať, že ju po jej vydaní rýchlo preložia. Pretože potrebujem vedieť, ako to dopadne s Ethanom, aké budú ďalšie rozhodnutia Beatrice a či ostane Daphne rovnaká, aká je.

06.01.2022 5 z 5

Dieťa z Osvienčimu Dieťa z Osvienčimu Lily Graham

Eva a Sophia sa spoznajú v pracovnom tábore. Neskôr sa spolu dostávajú až do Osvienčimu. Eva sa prihlási dobrovoľne, pretože túži nájsť svojho manžela Michala a Sophia ju nasleduje.

Navzájom si pomáhajú prežiť v týchto neľudských podmienkach. Prechádzajú rôznymi pracovnými miestami, od lepších až po tie najhoršie. Medzi tie lepšie patrí aj práca v Kanade, kde Eva triedi oblečenie a hľadá v ňom cennosti, všetky ale neodovzdáva, vďaka trikom, ktoré ju naučil jej strýko, si vie veľa vecí odniesť a vymeniť ich za to, čo potrebujú, najmä za stravu. Vždy myslí aj na svoje priateľky, s ktorými sa podelí. V oblečení po väzňoch často nachádza aj fotografie ich rodín. Nechce, aby ich spálili, preto si ich odkladá. Raz medzi väzňami stretne muža z jednej fotky a fotku mu odovzdá. Ten sa neskutočne poteší, pretože je to jeho jedinou spomienkou na dcéru, ktorú mu zabili. Sľúbi jej, že sa pokúsi pomôcť pri hľadaní Evinho manžela.

Nakoniec zistia, kde Evin manžel je. Sophia pomôže Eve dostať sa k nemu, no musí zato ,,zaplatiť". Obe kamarátky sú pre seba schopné spraviť naozaj všetko.

Sophia zas túži nájsť svoju sesternicu, aby zistila, kde v Rakúsku ukryla jej syna. Poprosí Evu o sľub, že ak by neprežila, nech nájde Thomasa a postará sa oňho. Eva jej to sľúbi, aj keď je presvedčená, že ho nájdu spolu.

Eva po stretnutiach s manželom otehotnie. Bábatka sa vzdať nechce a túži ho ochrániť, napriek všetkým okolnostiam. Sophia jej pomáha akolen môže.
Podarí sa priateľkám prežiť a nájsť tých, ktorých hľadajú? Dočkajú sa záchrany?

Kniha sa mi čítala veľmi rýchlo. Rozsahovo je kratučká a každou stranou napínavejšia. Celý čas som obom priateľkám a aj ďalším postavám držala palce a dúfala som, že sa im podarí splniť si svoje sny o bežnom živote.

Všetky knihy s touto tematikou sú neskutočne smutné a človeka až mrazí skutočnosť, že sa toto všetko reálne dialo. No v každej z týchto kníh sa nájde aj kus toho pekného a dobrého. Tak na mňa pôsobilo priateľstvo Evy a Sophie. Pri všetkých tých hrozných veciach, čo zažili, ostali vernými priateľkami a nepochovali v sebe ľudskosť a nádej.

03.01.2022 5 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Po čítaní recenzií som sa bála, či pre mňa nebude knižka sklamaním. Našťastie vôbec nebola a páčila sa mi.
Dej sa odohráva v súčasnej dobe, kde je ale Amerika monarchiou. Kráľ a kráľovná majú 3 deti, každé z nich má svoje túžby, tajné priania, ale aj povinnosti a život, v ktorom sa nesmú riadiť len srdcom, ale hlavne povinnosťami voči Amerike. Najviac určite najstaršia dcéra Beatrice, ktorá je prvou ženskou následníčkou trónu. Jej mladší súrodenci, dvojčatá Jefferson a Samantha to majú kúsok ľahšie, ale tiež nemôžu mať všetko, po čom túžia, pretože fungovanie kráľovstva nepriamo ovplyvňuje aj ich životy.
Páčilo sa mi, že kniha je písaná z pohľadu 4 postáv: Beatrice, Samanthy, Niny a Daphne. Takto má čitateľ možnosť ich viac spoznať a pochopiť, prečo rozmýšľajú a konajú, tak ako konajú. Občas som chcela nahliadnuť aj do mysle Jeffa, Connora a Teddyho, ale chápem, že to by už bolo priveľa :D .
V tejto knihe čitateľ nájde lásku, aj intrigy. Na záver sa všetko samozrejme domoce a zauzlí ako sa len dá.
Mám ale pocit, že si Beatrice zle vysvetlila záverečný rozhovor s otcom, myslím, že mal na mysli niečo iné, než si myslela ona.

Táto kniha bola pre mňa ,,návyková" a som zvedavá, či to nakoniec dopadne tak, akoby som si priala. Neviem ako vydržím, kým v slovenskom preklade vyjde Americká kráľovná.

09.11.2021 4 z 5

Zafírové zvádzanie Zafírové zvádzanie Jane Feather

Druhá kniha trilógie sa venuje ďalšej z troch priateliek - Fenelle. Fenella potajomky navštevuje hodiny herectva, čo sa k slušnej dáme z vyššej spoločnosti až tak nehodí. Okrem toho sa tiež aktívne angažuje v aktivitách boja za práva žien. Jedného dňa dostane na hodinách herectva ponuku zahrať si v divadelnej hre hlavnú postavu diela Zafír - Rose. Nácvikov sa zúčastňuje aj autor hry - Edward, ktorý sa správa nevypočitateľne a arogantne. Fenella stratí záujem o stvárnenie postavy Rose. Ale Edward si tam inú herečku nevie predstaviť. Nájdu nakoniec spoločnú reč?
Kniha bola fajn, určite lepšia ako prvá časť tejto série, dej bol zaujímavejší...i keď naozaj mi prekážal Edward a jeho správanie, niekoľkokrát urazil všetko a všetkých...hrdosť by mi zrejme nedvolila s ním už nikdy anilen prehovoriť. Občas som nemohla uveriť, čo z neho zas vyliezlo a dúfala som, že sa zmení, už len kvôli tomu, že Fenella mi bola naozaj sympatická.
Všetky tri priateľky sú úžasné a stvárňujú ideál priateľstva...pomáhajú si, radia si, vždy si nájdu čas jedna na druhú.
Kniha a aj príbeh splnili, čo som očakávala, kniha je romantickou oddychovkou, dá sa pri nej vypnúť, no dve hviezdičky dávam dole, z tohto žánru som čítala aj podstatne lepšie.

14.10.2021 3 z 5

Diamantové pokušenie Diamantové pokušenie Jane Feather

Diana a Rupert sa ocitnú kvôli závetu jej brata pod jednou strechou, z čoho Diana nie je nadšená, pretože Rupert je jej bývalý - neverný snúbenec....ťažko ale nájsť východisko zo situácie, kedy s niekým nechcete bývať, no ani sa nehodláte odsťahovať a obaja máte na dom právny nárok. Počas príbehu sa objasnia staré krivdy a aj dôvod Rupertovho dedenia. Knižka Diamantové pokušenie bolo fajn oddychovkou, takou tou klasickou romancou. Od autorky som už ale čítala lepšie - trilógia so sestrami Duncanovými ma bavila viac.

06.10.2021 3 z 5

Ideálny pár Ideálny pár Jane Feather

Sestry Duncanové dostanú list od doktora Farrella,ktorý napísal do ich zoznamky. Chastity sa podujme prvého stretnutia s týmto klientom a však požiadavky doktora Farrella na svoju budúcu ženu ju úplne vyvedú z miery a nahnevajú.
Chastity sa s doktorom Farrellom postupne zoznamujú viac a viac. Nie vždy je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá a platilo to aj v tomto prípade. Otázne je, či doktora ich tip na partnerku zaujme. Doktor Farrell mi bol veľmi sympatický, na Laure a jej zariaďovaní jeho ordinácie som sa z chuti zasmiala, živo som si to vedela predstaviť. Chastity so sestrami chcú nájsť partnerku aj svojmu otcovi, ktorí po zisteniach o svojom priateľovi a svojej finančnej situácii psychicky upadá. Sestry Duncanové ma bavili od prvej časti po poslednú a ich manželia tiež. Sériu týchto kníh radím medzi príjemné oddychové čítanie.

28.09.2021 4 z 5

Ideálna nevesta Ideálna nevesta Jane Feather

Sestry Duncanové pokračujú vo svojej redaktorskej činnosti. A však trochu prestrelia v jednom článku a nastane problém, s ktorým sa musia vysporiadať. Prudence osloví právnika, ktorý o tento prípad nemá záujem, bude sa ho snažiť presvedčiť, ale nato aby ju mohol zastupovať, ju musí najskôr skutočne spoznať...
Áno, bola to romantika a áno hlavní hrdinovia sa veľakrát správali tak iracionálne, že by ich jeden prefackal...ale to tak nejak k tomuto žánru aj trošku patrí, inak by tam len ťažko vznikali zápletky. Od knižky som neočakávala niečo extra a možno preto sa mi tak ľahko čítala, pre mňa bola rovnako príjemnou oddychovkou na pár hodín čìtania, ako aj predchádzajúca časť.

12.09.2021 4 z 5

Ideálny starý mládenec Ideálny starý mládenec Jane Feather

Sestry Duncanové pokračujú v šľapajách svojej matky a bojujú za práva žien. Constance sa zaľúbi do muža, ktorý má ale úplne odlišné predstavy o postavení mužov a žien v spoločnosti. Bola som zvedavá, kto upustí od svojich ideálov, a či sa vôbec dá dojsť k nejakému kompromisu.
Kniha bola útlučká, prečítaná rýchlo a bola presne tým, čo som od nej očakávala, príjemnou oddychovkou. Všetky 3 sestry mi boli veľmi sympatické a páčilo sa mi ich odhodlanie. V našej dnešnej spoločnosti si neviem, ani nechcem predstaviť, že by som bola v podobnom postavení - nemať anilen volebné právo. Koniec mi prišiel taký dosť narýchlo spravený, zaujímalo ma práve to, ako spolu dokážu fungovať, ale tak snáď sa o nich dočítam aj v ďalších častiach.

08.09.2021 4 z 5

Vojna rodov Vojna rodov Victoria Aveyard

(SPOILER) Teraz, keď je už celá séria dočítaná, môžem zhodnotiť, že mne sa najviac páčila práve prvá a posledná časť. Bolo mi jasné (už len podľa názvu), o čom bude posledný diel a nesklamal. V podstate to bola vojna každého s každým. Napriek tomu,že by som knižķy skrátila,hlavných hrdinov som si obľúbila. Pri Mavenovi mi bolo ľúto, čo z neho vlastná matka spravila. Mare bola stále Mare,no pre mňa príliš nerozhodná a taký rojko. Cal sa zachoval správne hoci koniec ma dostal. Chcela som, aby to skončilo inak. Najviac som si obľúbila Evangeline, ktorá hádam ako jediná prešla skutočnou zmenou seba samej od prvej časti po poslednú a veľmi som jej priala to, po čom túžila. Monfort bol zaujímavým kontrastom Norty, Jazerozeme a Piedmontu a som rada, že Norta prešla akou takou premenou. Hoci ruku na srdce, autorka príbeh natiahla na 4 knihy,ale záver bol doslova odfláknutý. Ak tvrdí,že to je posledný diel,tak ho mala aj patrične ukončiť. Čitateľ netuší, čo sa stane s Jazerozemou, netuší či sa Cal dočká svojho happy endu a ani netuší, ako nakoniec prijali zmeny obyvatelia Norty a či vôbec. Minimálne v epilógu mohla autorka spraviť aký taký záver. Ale séria sa mi páčila :) najskôr sa mi podobala na všetky, čo som už čítala, ale nakoniec mi prišla originálna práve svojou hlavnou myšlienkou. Ak vyjdú poviedky, určite si prečítam aj tie.

27.06.2021 4 z 5

Kráľova klietka Kráľova klietka Victoria Aveyard

Tretí diel ma bavil zatiaľ najviac. Koniec ma ale dostal...dúfala som v iné, som zvedavá ako sa to ešte zvráti v poslednom dieli. Táto kniha ma ale prekvapila pri viacerých postavách, viac som pochopila Cameron, Mavena a dokonca aj Evangeline, niektoré zvraty by som nečakala ani náhadou. Rozhodne bolo toto pokračovanie pre mňa zatiaľ najzaujímavejšie a najnapínavejšie. Aj dvojica Cal a Mare ma bavila, no škoda toho konca. Keď už čakám, že postavy sa zachovajú správne,tak ma ich konanie prekvapí. Mňa Calove rozhodnutie sklamalo...a dúfam,že to autorka zakončí inak,ale teda uvidíme :) No a ten zvysok,boje,stratégie, schopnosti strieborných a Novej krvi,tie sú fascinujúce a veľmi dobre vykreslené.

04.05.2021 4 z 5

Červená kráľovná Červená kráľovná Victoria Aveyard

Kniha Cervena kralovna ma bavila, ale kludne by som niektore kapitoly skratila, citala som ju dlhsie nez ine fantasy knihy.
Nepovedala by som,ze to dopadne ako to dopadlo a som zvedava, ako sa to bude vyvijat dalej. Mare a schopnosti jej ,,druhu" su celkom zaujimave. A celkovo mi prisiel namet dost originalny. Cal mi sadol,aj ked ma som cakala od neho trochu ine zmyslanie...no na koniec mi ho bolo strasne luto, koniec bol hlavne prenho dost kruto rieseny. Zato jeho brat ma stval od sameho zaciatku a bola som zvedava ako sa tento ,,trojuholnik" vyriesi. Niektore veci mi ale prisli nedotiahnute,ine zas prilis rozpisane, uvidim ako sa autorka popasuje s pokracovanim. Kniha je skor vhodna pre mladsich citatelov. Pred 10 rokmi by ma isto nadchla viac :-)

12.02.2021 4 z 5