Srieň, Pochodeň a Temnota

Srieň, Pochodeň a Temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480706/bmid_srien-pochoden-a-temnota-PQc-480706.jpg 4 15 4

Po úspešných historických romanciach zo stredovekého Anglicka a Škótska prichádza talentovaná spisovateľka Kristína Brestenská s fantazijným príbehom o rôznych podobách túžby. Či už ide o lásku, moc, bohatstvo alebo pomstu, každý cieľ si vyžaduje obete… Ansalya trpí v dôsledku kliatby, ktorou bohovia potrestali ctižiadostivosť troch princezien. Zbaviť kráľovstvo jej okov môže iba najsilnejší a najschopnejší bojovník, a tak kráľ usporadúva turnaje v snahe nájsť vyvoleného hrdinu. Víťaz sa môže oženiť s jednou z jeho dcér, no počas svadobnej noci zakaždým čaká na novomanžela smrť. Odvážnych bojovníkov, ochotných riskovať svoj život, je čoraz menej a zúfalstvo prostých obyvateľov aj šľachticov narastá. O utrpení vie svoje aj najmladšia princezná Andromede, vyrastajúca v nedostatku lásky. Keď sa v Ansalyi zjaví príťažlivý Daemon, unikajúci pred vlastnými démonmi, prebudí v nej nielen vášeň, ale hlavne nádej. A tá môže byť rovnako nebezpečná ako sprisahanie proti kráľovi, vidina trónu či ovládanie živlov. Princezné Lyasante, Salomé a Andromede, ktorým ľud prisúdil prezývky Srieň, Pochodeň a Temnota, budú musieť preukázať veľkú odvahu a ochotu obetovať, čo im je drahé, ak chcú dosiahnuť vytúžené šťastie.... celý text

ladyel
23.02.2024 5 z 5

Toto bola jedna nádhera!
Veľmi dobre spracovaný historicko - fantasy príbeh o 3 sestrách, ktoré zničili svoje kráľovstvo na úkor svojej pýchy.
Knižka mi dala všetko čo som očakávala. Užila som si každú stranu, od historických opisov až po akciu. Bolo cítiť, že pani autorka písať naozaj vie, historické fakty vkladala do príbehu jemne, nenásilne, dej plynul naozaj veľmi prirodzene a ja som nezaznamenala nič rušivé.
Veľmi sa mi páčilo, ako sa postupne odkrývali tajomstvá (havran, vedma, mŕtvy brat, a pod.), priznám sa ale, že som pár vecí tušila už skôr. Každopádne záver bol veľkolepý a ja sa neviem dočkať pokračovania!
Za túto štafetu veľmi pekne ďakujem, knižka patrí medzi moje TOP tohto roka.

Barbara182
25.12.2022 4 z 5

Neotřelý fantasy příběh od slovenské autorky historických romancí, úplně jsem zapomněla, jak umí být paní Brestenská syrově stredověká :-) Podle krásné obálky se přiznám, že jsem čekala trochu něco jiného, nejspíš tři nebohé zakleté princezny, oběti, a ono to bylo trochu jinak - dvě nejstarší jsou rozmazlené a sobecké a vlastně jim na záchraně království ani nezáleží a jde jim spíš o moc, jediná sympatická byla nejmladší Andromede zvaná Temnota. Těmi drahými kameny mi to malinko připomínalo pohádku Třetí princ a líbil se mi rytíř Daemon :-) Jen jsem po knize asi nesáhla ve správnou dobu, radši bych nějaký ten nekomplikovaný děj s jednoznačným "a žili spolu šťastně až do smrti" a tohle vypadá spíš na první díl nové série.

knihomolka_eli
25.02.2022 5 z 5

Jedným slovom...WAU!
Krásna obálka a naozaj napínavý a originálny príbeh.

Ansalya je prekliatym kráľovstvom. Kliatba je trestom bohov za správanie princezien. Odvrátiť túto kliatbu môže len ich potomok. Čo sa javí ako celkom jednoduché riešenie, takým ale nie je. Žiaden ich manžel totiž neprežije svadobnú noc.
Do Ansalye príde Daemon, ktorý uteká pred svojimi problémami. Jeho zvedavosť ho privedie až k princeznej Andromede, a hoci už nie je tou najpríťažlivejšou zo sestier, Daemon si s ňou rozumie a zaľúbia sa do seba. Bude to ale stačiť na prekonanie kliatby alebo umrie aj Daemon?

Už na začiatku som tušila, čo sa stalo s Andromediným bratom, tiež som správne odhladla kto je tajomnou vedmou. Ale absolútne som nečakala také zvraty na záver. Táto knižka mala všetko - lásku, nenávisť, pomstu, intrigy, sprisahanie a absolútne (aspoň pre mňa) prekvapivý záver. Ten záver mi zlomil srdce. A preto prosím o ďalšiu časť. Len knihomoli dokážu pochopiť, že niektoré knihy skončia tak, že má čitateľ neskutočnú potrebu siahnuť po ďalšej časti a dúfať, že sa všetko uprace tak, ako má.

Určite odporúčam a pevne verím, že sa v dohľadnej dobe dočkáme pokračovania.

brankaemka
02.02.2022 5 z 5

Obálka ma zaujala a aj nesklamala, pre mňa krásny príbeh o troch sestrách, čítal sa ľahko, za mňa odporúčam kto má rád fantasy.