Grófov syn

Grófov syn https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374070/bmid_grofov-syn-mwd-374070.jpg 4 40 4

Grófov syn série

Strhujúci ľúbostný príbeh mladej slovenskej autorky, odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku na pozadí skutočných historických udalostí. V dávnych časoch, keď spoločenské postavenie a mocenské záujmy riadili ľudské osudy, nedobrovoľne sa spojili životy dvoch mladých ľudí: hrdého Williama, dediča najmocnejšieho grófa v Anglicku, a krásnej Amelie, dcéry grófovho vazala. Kvôli ranám z minulosti a zákernej klebete sa William zaprisahal, že sa nikdy neožení. Preto keď ho otec prinúti k sobášu, rozhodne sa manželstvo nenaplniť. Všetko sa zmení, keď sa do vzťahu Williama a Amelie zamieša ľudská zloba, závisť a preliata krv. Podarí sa im prekonať všetky nástrahy, ktoré na nich číhajú na kráľovskom dvore? A dokáže William zvíťaziť nad vlastnou hrdosťou, aby nestratil to, čo je jeho srdcu najdrahšie?... celý text

Pro ženy Literatura slovenská Historie
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Grófov syn

Petrika_D
10.01.2022 4 z 5

Knihy od Kristíny Brestenskej mi poradili v čitateľskom klube Martinus. Objednala som si teda celú sadu a bola veľmi zvedavá, či sa moje očakávania naplnia alebo nie.
Do knihy Grófov syn som sa zo začiatku mala problém dostať. Po cca 30 stranách som sa ale veľmi dobre začítala a chytila súvislosti v postavách a súvislostiach. Kniha krásne opisuje prostredie, spoločnosť, dobu ktorá sa žila. Grófov syn je veľmi pekný romantický príbeh pri ktorom síce možno predvídate koniec ale to vôbec to nevadí. Pri knižke si oddýchnete, romantické duše dostanú po čom ich srdce plesá a otvorený koniec bol skvelý. Knihu odporúčam a určite ju napr. kúpim aj mojej mamine a starkej ktoré tému historických románov veľmi ľúbia. Knižka splnila moje očakávania, preniesla som sa do inej doby, prežívala príbeh s hlavnými postavami a oddýchla si. Čo viac si želať?

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Po prečitaní knihy Grófov syn som ostala v nemom úžase. Veľmi kvalitná historická romanca so všetkým, čo k tomu patrí. Knižka má v sebe romantiku, erotiku, napätie, nečakané zvraty, pútavý dej, krásne vykreslenie charakterov, verné opisy... Som tak pyšná na naše šikovné slovenské autorky, vrátane Kristínky Brestenskej. Ked si pomyslím, že toto je jej debut, mám zimomriavky a hneď sa púšťam do čítania druhej časti. Odporúčam všetkými desiatimi, toto nebudete ľutovať! :)

Barbara182
11.07.2020 3 z 5

Poměrně povedená historická romance, která si myslím, že může směle konkurovat zahraničním počinům. Příjemně oddychové čtení a zvládla jsem ho i ve slovenštině :-) Určitě se podívám na zoubek dalším autorčiným knihám :-)

RADIN
25.08.2019 4 z 5

Otrasné správanie sa šľachticov,,pre ženy strašne špatné obdobie.

2018  84%Grófov syn
2020  85%V rukách nepriateľa