knihamouder knihamouder komentáře u knih

Šikulové a Velikonoce Šikulové a Velikonoce Petra Gherbetz

jednoduché tvoření, co zabaví a potěší děti, skvělá inspirace

08.02.2017 4 z 5

Dětský slovník česko-anglický Dětský slovník česko-anglický neznámý - neuveden

Našim dětem se slovník moc líbí, anglické výrazy je zajímají, ukazují na obrázky a opakují se mnou anglicky i česky. Pro malé děti ideální první průprava anglickým jazykem.

08.02.2017 5 z 5

Popelka (30 extra pohádkových zvuků) Popelka (30 extra pohádkových zvuků) neznámý - neuveden

Klasický příběh o Popelce, doplněný super obrázky. Děti byly nejvíce nadšené ze zvuků, které provází celý příběh. Ideální zábava před spaním.

08.02.2017 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Rychlovka, co neurazí. Sladká tečka na konec. Škoda těch prázdných stránek...

04.02.2017 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Skvělá oddechovka , nechybí humor.

30.01.2017 2 z 5

Dornova metoda pro zvířata Dornova metoda pro zvířata Lenka Zemanová

Průvodce pro mě doposud velkým neznámem-Dornovou metodou. Úžasná práce pro psy a koně, proloženo pěknými fotografiemi, nechybí ani anatomie. Kniha mě nenásilně přiměla k dalšímu vyhledávání ohledně oné metody. Lze absolvovat i kurz se svým čtyřnohým kamarádem.

Běh s Vlky aneb Canicross Běh s Vlky aneb Canicross Jaroslav Monte Kvasnica

Kniha o zkušenostech a pár rad do začátku, než vyrazíte na první společnou trať :-) co budete potřebovat pro sebe, psa, čím krmit, ev. co přidávat do krmení pro psy v zátěži.

11.10.2016 4 z 5

Jak zabavit psa, aby se nenudil Jak zabavit psa, aby se nenudil Christina Sondermann

Pokud má někdo psa v klidovém režimu, nemocného nebo po úrazu a pes je nadmíru akční, celkem se tento titul hodí...aspoň se pes neukouše nudou a vy se z něj nezblázníte :-) psa takto můžou zabavit i děti o to více radosti pro všechny!

Já a pes jsme fit Já a pes jsme fit Hester M. Eick

Malý průvodce sportem se psy. Jak protáhnout sebe i svého čtyřnohého parťáka. Nevíte jak zabavit a unavit svého společníka? Tato kniha se stane vaším průvodcem. Hodí se i jako trénink před náročnějším výkonem...

11.10.2016 5 z 5

Řekni mi KOLIK? Řekni mi KOLIK? Emilie Gillet

Super kniha, co zabaví malé zvědavé ratolesti. Kolik váží slunce jsme v ní sice nenašli, ale i tak jsme našli spoustu odpovědí a zajímavostí. Synek už ví, kolik má vlasů, zubů nebo kolik očí má třeba pavouk :-) pro propršená odpoledne skvělý oddych a nenásilná forma učení.

15.07.2016 5 z 5

Pachové práce aneb Království vůní Pachové práce aneb Království vůní Anne Lill Kvam

Dlouho jsem hledala knihu, která by mě jako začátečníka, co se týče stopování, navedla na správnou cestu. Díky ní jsem se dozvěděla, co jsem dělala za chyby, které mému psu stěžovali začátky jeho stopování. Přečetla jsem ji jedním dechem, udělala poznámky a až sleze sníh, vyrazíme na začátek našeho společného čmuchání. Do té doby zatím využiji hry doma, abych svého psa připravila a hlavně unavila-to je někdy velmi težký úkol.

24.01.2016 5 z 5

Čtyři tlapky a ocásek aneb Povídání o zvířátkách Čtyři tlapky a ocásek aneb Povídání o zvířátkách Agnieszka Fraczek

Pěkná, jednoduchá knížečka pro nejmenší čtenáře. Vypráví tři krátké příběhy, hlavním hrdinou jsou pejsek, kočičky a jeden ušák.

17.03.2015 3 z 5

Bez vodítka Bez vodítka Rupert Fawcett

Vtipný pohled na vztah páníček-pejsek gaučák. :-)

09.03.2015 3 z 5

S rukama na uších S rukama na uších Jana Makovcová

Četla jsem první díl a moc se mi líbil, těšila jsem se tedy na druhý. Kniha je čtivá i přes to, že již není humorná. Připomněla mi, že je mnoho věcí, situací, bytostí, které nám život dává a které bereme jako samozřejmost, ač tomu tak někdy není. A taky to, že zítra může být vše jinak, ať k lepšímu nebo k horšímu. Autorku knihy obdivuji, že v sobě nachází tolika sil, starat se o své dva synky a zároveň se podělit se zkušenostmi s ostatními.
Musí být nesmírně těžké, když jako rodič cítím, že s dítkem není něco v pořádku a od doktorů se dočkám odmítnutí nebo podceňování příznaků. Také návštěvy sociálních pracovnic, chovajíc se, jako kdyby měly dávat peníze ze své kapsy určitě nejsou lehké a o zlých jazycích, kteří dokážou rodině závidět peněžní sbírku na postižené děti...Klobouk dolů. Přeji autorce mnoho sil a pozitivní energie do dalších let pro ni i její rodině. Ještě je mezi námi pořád spoustu lidiček, co umí a hlavně chtějí pomoci.

09.02.2015 4 z 5

Maminko, nezpívej Maminko, nezpívej Jana Makovcová

O životě a o tom jak se nezbláznit, i když nám život sází ránu za ranou. Humorná kniha, návod jak se radovat z maličkostí. Šikovná mamka a šikovní snaživý kloučci.

12.12.2014 5 z 5

Pravdivý příběh Ivety Bartošové aneb Vrazi a ti druzí Pravdivý příběh Ivety Bartošové aneb Vrazi a ti druzí Jana Beránková

Ke knize jsem se dostala náhodou a hodně váhala, mám-li ji vůbec otevřít. Píšu komentář, takže jsem to udělala. Bulvárům neholduji a vše, co je v knize nám za poslední dobu otloukala o hlavu média. Ivetu jsem svého času měla ráda. Mladá, krásná, talentovaná zpěvačka. Těšila jsem se, že se o ní a jejím životě dozvím něco nového. Bohužel. Je to soupis jejích nešvarů a nepovedených partnerských vztahů. Co se týče životopisu, obsahuje pramálo informací o životě této ženy. Naleznete zde též kdo co řekl po Ivetině smrti. Vlastně se dovíte i to, že jí chtěl téměř každý pomoci. Proč tak nikdo neučinil již není důležité...Naleznete i úryvky z ,,jejího deníku,,? Proloženo fotografiemi a písněmi. Za ty dávám dvě hvězdičky.

08.10.2014 2 z 5

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

O špatném vztahu, ve kterém hrdinka stejně zůstává, o šílené matce, příteli, kterého láká bývalá láska nebo manžílkovi, co hledá povyražení u milenky. Několik příběhů, kde hrdinka hledá lásku, tápe ve svých vztazích. Kniha je tenká, nečte se špatně, ale nepřináší nic nového. Vlastně ta rajská taky není k zahození... :-)

20.09.2014 3 z 5

Druhý díl ve filmovém zpracování byl slabší než ten první, ale i tak mohu tvrdit, že se mi líbil. To však nemohu říci o knize, bohužel za mě jedno velké NE.

16.09.2014 2 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Jeden z mnoha životních příběhů ztvárněný na papíře. Kniha se mi líbila. Konec je velmi smutný, nutí k zamyšlení.

16.09.2014 4 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Jednodenní záležitost, opět nechyběl humor. Autorku mám ráda. Čtivo je lehké. Zeptá-li se mě někdo za 14 dní, o čem kniha byla, nebudu to bohužel vědět.

16.09.2014 5 z 5