knihamouder knihamouder komentáře u knih

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Včera večer jsem musela vytáhnout další díl Čendy, jinak by mi děti neusnuly. I nyní se jim pohádka líbila. V této knize je vážně méně ilustrací a na malých posluchačích to bylo znát. Když přišly na řadu pouze psané stránky, děti sebou šily jako by seděly na trní, snažily se mi otáčet stránkami a hledat další obrázky s pavoučkem a jeho kamarády. Stále se ptali na kukačku a když se konečně objevila, neskrývali svou dětskou radost. Nedokázali pochopit, proč kukačka nebydlí s pavoučkem, když se v předchozím díle kamarádili a bydleli spolu. O dřevěné kamarádce je opravdu jen drobná zmínka. Tak nějak jsme se těšili na jejich společné objevování lesa.
Ňomura se dětem moc líbila, stále o ní padalo dosti dotazů a já nestačila vymýšlet, legendy o oné příšeře, co děsí lesní pavoučky.
Je zde krásné vykreslení pavoučkova nového bydlení, o tom jak objevuje úžasný, mnohdy i nebezpečný les a konečně seznámení s jeho velkou láskou. Vše je milé, těšíte se na pohádkový konec a pak zasáhne člověk...třetí díl zatím nemáme, byl již vyprodaný a tak si budeme muset na pokračování počkat. Doufám, že o Janičce ještě uslyšíme a budou to jen samé dobré věci.
Shrnutí: opět skvělá pohádka, super ilustrace (mohlo jí být více), konec se nám moc nelíbil (uvidíme jak to bude v dalším díle), mrzelo nás, že přátelství s kukačkou nepokračuje, Jarda mohl v příběhu také více figurovat ( při scéně s člověkem jsem si myslela, že nakluše Jarda s mravenčí družinou a pavoučkům pomůže).

09.03.2017 4 z 5

Slavíme s dětmi Slavíme s dětmi Dagmar Šottnerová

Čekala jsem, že v knize naleznu něco jiného, ale zklamaná nejsem. Naopak, byla jsem mile překvapena obsahem. Brzy jej využiji v přípravě na oslavu i jiné dětské akce. Uvítala jsem hry i výrobu dárků. Děti se nasmály nad některými rýmy se jmény a jednu prý přednesou dědečkovi. Našli jsme si svá jména a dozvěděli se, co znamenají a jaký je jejich původ. Kniha nabízí inspiraci pro ty, co si nevědí rady s občerstvením na oslavy (pití, jídlo, dorty) nebo přáním.
Málem bych zapomněla na "uspávačky" a "prstohrátky" a rodinné říkačky.

08.03.2017 4 z 5

Slavíme s dětmi svátky Slavíme s dětmi svátky Táňa Smolková

Tenká brožurka, za to plná tradic, které můžu předat svým dětem. Kniha je přesně můj šálek čaje. Kdo by neslavil Vánoce, Velikonoce, Masopust a jiné kouzelné svátky. Málokdo už ale ví, co znamená pojem Otevírání studánek, Královničky, Svatojánská doba a jiné...
Loni jsme dostali od paní učitelky vánoční skládanou hvězdu, letos si ji můžeme složit s dětmi a darovat jiným. O Velikonocích využijeme recept na Jidáše a beránka a o Masopustu si zase uděláme masopustní koblihy. V knížce jsou vloženy tradiční recepty, písně, básně, vystřihovánky, tvoření z kaštanů, výroba tiskátek,...

Lidské tělo - Svět kolem nás Lidské tělo - Svět kolem nás kolektiv autorů

Ideální seznámení dětí s naším tělem. Z čeho se lidské tělo skládá, co jsou svaly, kosti, oběhový systém, jak funguje oko, co se děje při kašlání , jak funguje kůže, srdce, sluch, čich, proces stárnutí, růst vlasů a nehtů,...a mnoho, mnoho dalšího.
Nechybí pěkné obrázky, mnoho fotografií a vysvětlivky.
Věděli jste, že nejmenší sval v těle se nachází v uchu? Je to 1 mm dlouhý třmínkový sval. Já to také nevěděla. Mnoho podobných zajímavostí nabízí právě tato encyklopedie. Děti potěší přiložené samolepky a veliký plakát člověka.

Studánko Rubínko Studánko Rubínko Jiřina Rákosníková

Ano, nahlédla jsem do průzračné studánky a viděla minulost. Připomněli se mi krásné tradice, takové, které dnes spějí k zapomnění nebo se tak již stalo...
Vití věnců, výroba píšťalečky, morena, hodování, ukolébavky na dobrou noc, otevírání studánky,...
Tato tvorba je studna překrásných písní i básní, co pohladí na duši. Tak si říkám jak je člověk zapomnětlivý. Našla jsem zde mnoho říkadel i písniček, které se mi uložili někam hluboko do paměti a nyní se opět objevili díky této tvorbě. Přiložené CD je příjemným bonusem a hned se lépe pěje, když je to i s doprovodem. Nechybí tématické obrázky.
"Čížečku, čížečku, ptáčku maličký, pověz mi čížečku ..."

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Venku je sychravo, prší, zima, děti jsou mrzuté...dnešní pohádka před spánkem po obědě padla na pavoučka Čendu. Ta tam byla mrzutost u dětí i špatná nálada u maminky. Kochali jsme se krásnou ilustrací a napjatě otáčeli stránku za stránkou, aby jsme mohli shlédnout další krásné obrázky a hlavně, aby jsme se dozvěděli, jak to s tím Čendou vlastně je. Knížku jsem vybrala proto, že se mi děti začaly bát pavouků a pavučin. Věřím, že hodný Čenda děti přiměl k trochu jinému postoji, než děti měly do teď.
A nyní něco k Čendovi. Pavouček je osamocen ve velkém domě, je to hodný, čistotný kluk, co je nachystaný i na horší časy. Naučil se písmenka a tak si dlouhé večery krátí četbou se svými oblíbenými hrdiny. Žije v krásném domečku plném koleček, kde se stará o údržbu a úklid, aby vše šlo tak, jak má. A přece není sám. Domeček sdílí s jednou nájemnicí. I když se pošťuchují a dokáží se pohádat tak, že spolu pár dní nepromluví, i tak se mají rádi. To v příběhu dokáží každý po svém, když tomu druhému vzájemně zachrání život. Oba se dostanou z nebezpečí a nakonec spolu odlétají za lepším zítřkem.
Takový klid během pohádky jsem dlouho nezažila, otevřené papulky se zavřely až se zaklapnutím samotné knížečky a znovu se otevřely, aby mi položily tisíce otázek ohledně Čendy. Vše jsem vysvětlila, zachumlala děti do peřinek a ty si nyní spokojeně sní sen o vlastním dobrodružství s pavoučkem.

08.03.2017 5 z 5

Co to dělají maminka s tatínkem? Co to dělají maminka s tatínkem? José R. Díaz by Morfa

Opět za mě nenásilná moderně zpracovaná knížka, vše doprovázeno pěknou ilustrací. Nad tímto dílkem se nebudete červenat vy, ani vaše děti.

08.03.2017 5 z 5

Jak to tedy je se sexualitou? Jak to tedy je se sexualitou? José R. Díaz by Morfa

Knížka je moc pěkně ilustrovaná, vše je nenásilně podáno, žádné učebnicové stereotypy. Myslím si, že by knížka mohla být i pro mladší děti 6-ti let. Kniha neobsahuje nejen stránku sexuality, ale třeba i odmítnutí cizího člověka, když chce dítě někam doprovodit nebo mu něco nabízí.
V tomto díle naleznete jak se má dítě vyrovnat, jak dítěti pomoci, když se mu někdo kvůli něčemu směje.
Jsou tu i ony nešťastné věty, co říkávají rodiče dětem, když si sahají tam, kam by si dle některých rodičů sahat neměli a ono vysvětlení, že to není pravda atd.
Za mě skvělá moderní knížka, s kterou se člověk nemusí bát, že se jeho dítko bude cítit špatně, když takovou knížku dostane a bude si ji číst, nebo když ji bude číst společně s rodiči.

08.03.2017 5 z 5

Zbraně střelné - lovecké, terčovní, obranné Zbraně střelné - lovecké, terčovní, obranné Bedřich Brandejs

Dílo se mi líbí, určitě do něj v budoucnu ještě nahlédnu. O střelectví toho vím opravdu minimum, kniha mi rozšířila obzory, co se týče zbraní. Naleznete zde rozdělení střeleckých zbraní, jejich hlavní části ( tělo, hlavěň, závěr), ale i ty ostatní. Je zde popis střeliva, pomůcky k plnění, přebíjení, naleznete zde tabulku průměrů hlavní... zkrátka mnoho skvělých informací. Vše je doplněno ilustracemi. Takže už vím, co je to ta Flobertka, perkusní puška i zámek u pušky.

07.03.2017 5 z 5

Zdobíme stůl Zdobíme stůl neznámý - neuveden

Zajímavé zdobení stolu, ne však můj styl.

05.03.2017 3 z 5

Dárkové kytice Dárkové kytice neznámý - neuveden

Přečteno a rovnou vyzkoušeno. Kytice darovanému udělala velkou radost.

05.03.2017 5 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Hořko-sladký příběh o "dvou mužích" a o jejich společné cestě životem (jeho části). Malého chlapce jsem si zamilovala, litovala jsem jeho ztrát, obdivovala jeho opatrovníka a nasmála se u některých scének, co "píše sám život."
Film jsem též viděla a bavila jsem se u něj stejně jako u knihy.
K dílu se určitě ještě vrátím, ať knižnímu či filmovému.

05.03.2017 5 z 5

Tento žánr normálně nečtu. Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že nelituji. Příběh se mi moc líbil a čtení jsem si užívala. Miluji knihy, které dokáží rozhýbat vaši představivost na maximum a tento titul k nim určitě patří. Čím víc stránek jsem přečetla, tím více se zvyšovalo napětí, až zcela vyvrcholilo. Tajemno, nadpřirozeno, podivnost...za mě jedním slovem super. Těším se na další díly.

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Knihu jsem si zvolila do čtenářské výzvy - oblíbená kniha rodičů. Titul se mi moc líbil. Vše je jednoduše popsáno. Konečně vím, co čakry jsou. Nenásilné čtení doplněno pěknými ilustracemi .

03.03.2017 5 z 5

Mazlenky - Měkoučcí kamarádi nejen do postýlky Mazlenky - Měkoučcí kamarádi nejen do postýlky Claude Schmill-Van den Berghe

Nastudováno a o víkendu mě čeká výroba. Hledala jsem takovou hračku po obchodech, ale nenašla. K této knize jsem se dostala náhodou a jsem za to moc ráda. Snad děti odpustí nedokonalosti (nejsem zdatná švadlena) a budou mít z výtvorů stejnou radost jako já z této inspirace. Kniha určena pro ty, kdo se nebojí tvoření a hledájí inspiraci.

Včelařův rok Včelařův rok Jean Riondet

Super průvodce celým rokem včelaře. Vše jednoduše popsáno, pro začátek vyhovující.

03.03.2017 4 z 5

Posilujeme pro zdraví i pro krásu Posilujeme pro zdraví i pro krásu Eva Blahušová

Super průvodce pro ty, co nemají čas nebo se stydí jako já cvičit na veřejnosti. K posilování s touto knížkou není potřeba žádných strojů. Doma se dá ke cvičení použít mnoho věcí kolem nás. Také jsem se dozvěděla, že některé cviky provádím špatně a zanedbávám protahování před fyzickou námahou i po ní.

03.03.2017 4 z 5

Pohádky se zvuky: Kocour v botách Pohádky se zvuky: Kocour v botách Charles Perrault

Děti knížku milují a není dne, kdyby jsme ji nečetli. Zvuky jsou skvělým bonusem.

Kolik je hodin, vlku? Kolik je hodin, vlku? Annie Kubler

Skvělá kniha pro malé děti, pokud se doma zrovna řeší téma času a učení hodin. Vidíme jeden den vlka, kdy a co dělá v onu hodinu.

01.03.2017 4 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Holky z porcelánu prostě miluji. Není to nic na přemýšlení, ani nic velkolepého. Je to milá oddechovka do víkendového propršeného odpoledne.

28.02.2017 5 z 5