Zbraně střelné - lovecké, terčovní, obranné

BEDŘICH BRANDEJS (1851–1918) pocházel z puškařské rodiny. Usilovně se věnoval historii palných zbraní, teoretické oblasti a technologii výroby moderních zbraní. Stal se hlavním tvůrcem české odborné terminologie. Jeho názvosloví se z velké části používá dodnes. Publikace je reprintem původního textu a ilustrací z roku 1894.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100004/zbrane-strelne-lovecke-tercovni-obranne-100004.jpg 52
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Zbraně střelné - lovecké, terčovní, obranné

knihamouder
07.03.2017

Dílo se mi líbí, určitě do něj v budoucnu ještě nahlédnu. O střelectví toho vím opravdu minimum, kniha mi rozšířila obzory, co se týče zbraní. Naleznete zde rozdělení střeleckých zbraní, jejich hlavní části ( tělo, hlavěň, závěr), ale i ty ostatní. Je zde popis střeliva, pomůcky k plnění, přebíjení, naleznete zde tabulku průměrů hlavní... zkrátka mnoho skvělých informací. Vše je doplněno ilustracemi. Takže už vím, co je to ta Flobertka, perkusní puška i zámek u pušky.

WEIL
19.12.2011

Doufám, že si jednou tuhle knihu obstojně pročtu a odnesu si z ní ponaučení pro zbytek svého života.

střelné zbraně

Bedřich Brandejs