knidopel knidopel komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Hezké kresby, velice milý příběh. Skvělé odpočinkové čtení. Knížky jsem si přečetla po zhlédnutí seriálu a jsem překvapená, jak moc seriál vycházel z knižní předlohy.

28.07.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Třídílnou sérii Prašina jsem se rozhodla si poslechnout jako audioknihy a musím ji vřele doporučit. Matouš Ruml ji načetl skvěle. I když je příběh mířen na mladší čtenáře, opravdu mě chytil a bavil. Skvělé bylo zasazení děje do dnešní Prahy, člověku je pak prostředí mnohem bližší. Kniha má vše pro to, aby zaujala a donutila vás číst (nebo poslouchat) další a další kapitolu - dobrodružství, napětí, záhady, skvěle vykreslené postavy... K základním knihám jsem se dostala až po přečtení sešitků Křídového panáčka a nezklamala mě.

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Skvělé doplnění k předešlým knihám ze světa Grishaverse. Velice zajímavý příběh z pohledu Temnyje, který odhaluje jeho minulost a objasňuje, proč a jak se stal tím, kým je. Knížka je krásně zpracovaná a má moc pěkné ilustrace. Doporučuji jak čtenářům knih, tak i těm, které baví seriálové zpracování.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Na tuto sérii jsem se chystala pěkně dlouho. Všude jsem slyšela chválu, ale musím říct, že jsem knížku četla celkem dlouho a měla jsem chvílemi problém se začíst. Děj je skvělý a příběhy některých postav mě opravdu bavily. Problém jsem však měla se stylem, jak byla kniha napsaná. Něco mi na tom prostě vadilo. Obecně nemám příliš v lásce knížky, ve kterých se neustále střídají vyprávění z pohledů různých postav a zde bylo střídání dost časté a vadilo mi neustále přeskakovat z postavy na postavu, obzvlášť, když mě některé postavy tolik nezaujaly. Pak se stávalo, že když skončila kapitola z pohledu mé oblíbené postavy a měla začít kapitola z pohledu (pro mě) ne až tak zajímavé postavy, knihu jsem raději odložila. Problém jsme pak viděla také v tom, že se na můj vkus děj až moc táhl a chvílemi jsem se prostě nudila a čekala, kdy se začne konečně zase něco dít. Pořád však neztrácím naději a plánuji se vrhnout na další díly. Přece jen... Skleněný trůn by měla být něco jako YA klasika, nebo ne?

28.07.2023 3 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Knížku jsem se rozhodla přečíst v době, kdy jsem měla trochu čtecí krizi a myslím, že to byl skvělý výběr. Jednoduché čtení, děj pěkně odsejpal a já jsem četla jednu kapitolu za druhou. Vše podtrhovala tajemná atmosféra a všudypřítomné mokřady a bažiny, ve kterých číhá nebezpečí. Souhlasím s tím, že mi svým stylem a postupným odkrýváním tajemství a rozmotáváním klubka lží kniha připomínala seriál Riverdale. Kombinace thrilleru a fantasy prvků fungovala na výbornou.

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kniha mě velmi překvapila. Nalákalo mě (mně blízké) prostředí Luhačovic i tajemno a obojího jsem si užila dosyta. Napětí se dalo chvílemi krájet a překvapivý konec byl pak třešničkou na dortu. Byla jsem ráda, že zpětně pak dávalo hodně věcí smysl. Kniha mě nalákala na předešlé autorčiny knihy, které také plánuji přečíst.

27.07.2023 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Další díl z mé oblíbené série Strašidelných domů opět nezklamal. Kniha měla napětí, atmosféru, hrdinku se zajímavou minulostí, pocházející ze spiritistického prostředí a opět uspokojivý konec. Musím přiznat, že chvílemi mi tedy Mara opravdu už lezla na nervy (díky neustálému popírání čehokoliv zvláštního), ale ve výsledku se dalo její chování vlastně pochopit. Těším se na další díly.

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Musím říct, že vyprávění pana Štočka bylo velmi zajímavé a čtivé. Ráda jsem nahlédla pod pokličku skvělému kriminalistovi a pochopila, co vše stojí za tímto povoláním. Díky otázkám mi chvíli trvalo pochopit, jak je tato kniha koncipována . Za mě byly některé otázky trochu zbytečné a asi bych více ocenila celistvé vyprávění jednotlivých případů, případně pár doplňujících otázek vždy na konci kapitoly. Matoucí byly také fotky na konci, které úplně nesouvisely s případy, kterým se věnovala kniha. Celkově jsem však přečetla knihu jedním dechem.

27.07.2023 4 z 5

Co se ve škole nenaučíš Co se ve škole nenaučíš kolektiv autorů

Knížka se mi dostala do ruky v knihovně a stačilo ji mít chvíli v ruce, prolistovat ji a okamžitě mě zaujala. Věřím, že díky jednoduchým textům a poutavým grafikám a obrázkům udrží pozornost nejednoho dítěte. Témata jsou vskutku zajímavá a myslím, že toho dokáže mnoho předat i rodičům a dospělým (sama jsem důkazem).

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Od knížky jsem možná čekala trošku víc, ale to neznamená, že by byla špatná. Četla se pěkně, místy byla dojemná, místy milá. Postavu Erika jsem si velice rychle zamilovala a trochu doufala, že přijde ještě nějaký větší zvrat a dopadne to trochu jinak. Každopádně při čtení jsem měla neustálý dojem, že čtu Hvězdy nám nepřály s prvky Srdcerváčů. Takže pokud hledáte něco v tomto stylu, doporučuji.

27.07.2023 3 z 5