knidopel knidopel komentáře u knih

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Knihu jsem se rozhodla číst před odletem na dovolenou a pak i během dovolené. Zprvu jsem toho trochu litovala (kvůli tématu), ale nakonec se ukázalo, že obavy bohudík (nebo bohužel?) nebyly nutné, protože na mě až tolik citově nezapůsobila a vlastně mě ani nijak nerozhodila.

Určitě jde o zajímavé a neotřelé téma, líbil se mi styl vyprávění ve dvou časových linkách (před havárií a po) i to, že bylo možné nahlédnout do pohledů vícero postav v letadle. Trochu mi tam však něco chybělo. Čekala jsem, že se mě kniha trochu více dotkne, že ve mě vyvolá trochu více emocí, ale když jsem ji dočetla, vlastně jsem zůstala úplně chladná. Rozhodně taky nečekejte nějakou velkou akci nebo napětí. Díky tomu jsem knihu četla na můj vkus docela dlouho a s delšími pauzami.

15.09.2023 3 z 5

Paper Girls 2 Paper Girls 2 Brian K. Vaughan

Chvílemi jsem trochu měla problém se zorientovat, což byla škoda. Navzdory tomu jsem si ale komiks užila. Líbilo se mi, jak byl nabitý akcí a v podstatě jsem se ani jednou při čtení nenudila.

15.09.2023 4 z 5

Ocelový alchymista 5 Ocelový alchymista 5 Hiromi Arakawa

V tomto díle se konečně dozvídáme, co přesně se stalo v minulosti bratrům Elricovým a jakým způsobem se dostali k alchymii. Za mě povedený díl.

14.09.2023 5 z 5

Ocelový alchymista 4 Ocelový alchymista 4 Hiromu Arakawa (p)

(SPOILER) Čtení čtvrtého dílu mi trvalo trochu déle, než dílů předchozích. Už je zde celkem hodně postav a chvílemi jsem se ztrácela. Každopádně kniha je nabitá akcí, stále se něco děje. Docela mě překvapila smrt jedné z postav. Jsem zvědavá, kam se to bude ubírat dál.

23.08.2023 4 z 5

Ocelový alchymista 3 Ocelový alchymista 3 Hiromu Arakawa (p)

Třetí díl nezklamal. Přinesl nové postavy, které jsou super, zejména babi Pinako a Winry. Dozvídáme se opět pár střípků z minulostí bratrů Elricových a zároveň se poodkrývá tajemství kamene mudrců. Za mě povedený díl.

19.08.2023 4 z 5

Znovuzrození Znovuzrození Mirka Andolfo

Závěrečný díl poskytl vysvětlení, jak to vlastně všechno bylo a minulost Lesliiny matky. I když to bylo takové dost uspěchané, ve výsledku mě rozřešení uspokojilo. U celé série jsem si užila krásné grafické zpracování. Trochu mě mrzí, že se vypařilo erotično, které série slibovala.

15.08.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye (grafický román) Obraz Doriana Graye (grafický román) Amálie Kovářová

Je mi jasné, že grafický román nikdy nedokáže obsáhnout všechny detaily a jde spíše jen o nástin děje. Mně se však tento počin líbil. Z hezkých ilustrací dýchá temná atmosféra a příběh nutí čtenáře k zamyšlení.

30.07.2023 4 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Moje první přečtená manga, která mě nalákala svou anotací a na začátek to nebylo vůbec špatné. Byl tam vtip, hezká kresba... Jen se tam toho až tolik nestalo, takže jsem zvědavá, jak se to rozjede v dalších dílech.

29.07.2023 3 z 5

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Po knize jsem sáhla díky krásné obálce a musím podotknout, že byla krásně ilustrovaná celá. Dějově to byla celkem divoká jízda: spousta postav, šíleností a ulítlostí, dějových linek a zvratů. Taková kniha je a taková mě bavila. Pokračování si nenechám ujít.

28.07.2023 3 z 5

Srdcerváči: Ročenka Srdcerváči: Ročenka Alice Oseman

Spousta doplňkových informací k postavám, o tom, jak knihy vznikaly a mini komiksy. Pokud se vám líbily předchozí díly, tuto knihu určitě oceníte.

28.07.2023 4 z 5

Co se ve škole nenaučíš Co se ve škole nenaučíš kolektiv autorů

Knížka se mi dostala do ruky v knihovně a stačilo ji mít chvíli v ruce, prolistovat ji a okamžitě mě zaujala. Věřím, že díky jednoduchým textům a poutavým grafikám a obrázkům udrží pozornost nejednoho dítěte. Témata jsou vskutku zajímavá a myslím, že toho dokáže mnoho předat i rodičům a dospělým (sama jsem důkazem).

27.07.2023 4 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Od knížky jsem možná čekala trošku víc, ale to neznamená, že by byla špatná. Četla se pěkně, místy byla dojemná, místy milá. Postavu Erika jsem si velice rychle zamilovala a trochu doufala, že přijde ještě nějaký větší zvrat a dopadne to trochu jinak. Každopádně při čtení jsem měla neustálý dojem, že čtu Hvězdy nám nepřály s prvky Srdcerváčů. Takže pokud hledáte něco v tomto stylu, doporučuji.

27.07.2023 3 z 5