klmonkaa klmonkaa komentáře u knih

Krásna Catherine 1/2 Krásna Catherine 1/2 Juliette Benzoni

Napriek záľube v žánroch postapo, sci-fi, dystopia a horor - k Juliette Benzoni a k jej Krásnej Kataríne sa vraciam stále.

25.01.2023 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Mám trochu zmiešané pocity... Na jednu stranu - je to román, v ktorom sa u hlavnej hrdinky asi videlo a vidí veľa žien, poukazuje na vnútorný konflikt hlavnej hrdinky, ktorá sa nevie zmieriť s uniformitou vtedajšej doby - narodila si sa pre to, aby si sa vydala a mala deti, tvoje osobné potreby a tvoje pocity idú bokom - a preto vyrába rôzne škandály, nevie, čo so sebou...
Na druhej strane je pre mňa závažný fakt, že podľa všetkého nie som týmto typom ženy a tieto ženy ma štvú a odpudzujú... Nebudem to hodnotiť úplne najlepšie, ani úplne najhoršie.

25.01.2023 3 z 5

Kariéristky Kariéristky Louise Bagshawe (p)

Ak už mám odhliadnuť od tematiky, ktorú považujem za nezmyselnú, pretože v mojom okolí sa nenachádzajú také hlúpe ženy bez štipky sebaúcty (vrana k vrane sadá), ktoré by takto bojovali o muža, tak sa zameriam na štýl písania - nie. Takmer som to nedočítala. Ja neznášam nedočítavať knihy. V mojom zozname sú len tri - jedna je e-kniha, ktorá je poškodená, jednu som začala čítať ako hlúpa puberťačka a teraz sa stále ešte necítim hodná toho, dokončiť to, a jednu sa prečítať dokopávam už roky. :-D

25.01.2023 2 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

(SPOILER) Nápad skvelý - nevadilo mi ani, že som sa nedozvedela, čo presne zapríčinilo, že Island zostal odrezaný od zvyšku sveta, keď tak uvážime, aj v realite by to mohlo tak dopadnúť - Islanďania by sa skutočne nemuseli dozvedieť, o čo šlo. Nevadilo mi ani to zameranie sa na politiku a propagandu politického snaženia pri prežití a rehabilitácii. Bolo by to hádam aj pochopiteľné, že by k tomu mohlo v realite takto dôjsť. ALE... Veľmi mi vadil štýl písania... Ako tu v komentároch už napísala micha-ella, preskakovanie medzi postavami mi vyslovene roztrhalo dej, flashbacks mi celkovo nevadia, ale tu zároveň s preskakovaním medzi postavami spôsobili v celej knihe hrozný bordel.... Plus mi pri tom vadil štýl písania v prítomnom čase, čo je divné, obvykle s tým problém nemám, ale v tomto diele mi to vôbec nesedelo.

24.01.2023 2 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Zvláštne prepojenie dostihov, letectva, a meteorológie, dobre sa to čítalo. Je to neobyčajná detektívka. :-)

11.01.2023 4 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Toto bola moja prvá hororová kniha, mala som asi 14 rokov a už vtedy som vďaka tejto "blbosti" prepadla vášni hororoviek v písanej aj hranej forme. :-D

05.01.2023 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Páčilo sa mi, ako jednoducho sa kniha dala čítať, oddychovka napriek relatívne smutnému námetu... Záver trochu ako keby nedomyslený a narýchlo vypotený, ale celkový dojem mi to nepokazilo, k tejto knihe sa určite ešte vrátim, minimálne z toho princípu, že milujem postapo. :-)

20.12.2022 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Skvelé, brilantné, super spojená intelektuálna rovina so sedliackym rozumom... Ako laik som všetko chápala. Veľmi sa mi páčil záver, kde som tiež pochopila všetky vedecké postupy. Isaac Asimov ma nikdy neprestane udivovať, aj keď budem jeho knihy čítať dookola celý život!

20.12.2022 5 z 5