Klarus7 Klarus7 komentáře u knih

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Stejně jako předchozí královny, i tuto autorka pojala velmi podrobně. Knížka se četla dobře, byla zajímavá. Postava Jane Seymour pro mě nikdy nebyla moc zajímavá, ale v tomto barvitě vylíčeném příběhu dostala zase živější obraz :).

07.07.2020 5 z 5

Výborně zpracovaná knížka, přehledná a opět plná podrobností. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji :)

07.07.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvěle napsaná kniha - jasně, stručně, lidsky a s humorem. Rozhodně doporučuji!

18.10.2018 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Knížku jsem četla v originále, ale četla se skvěle. Chytlavý děj od začátku do konce :)

05.01.2018 5 z 5

Tudorovci Tudorovci Philippa Jones

Nejhorší kniha věnovaná Tudorovcům, kterou jsem dosud četla. Velmi nepřehledné, často chaoticky popsané vztahy s téměř nesouvisejícími osobami. Knížka se četla hrozně, několik let jsem se přemlouvala, abych ji vůbec dočetla. Negativně také hodnotím způsob, jakým autorka předkládá řadu svých domněnek jako ověřená fakta. Popisek, v němž je autorka uváděna jako "historička" je spíše úsměvný - pokud chcete kvalitní knížku, této se vyhněte obloukem.

07.07.2020 odpad!

Löwovi - Příběh rodu textilních továrníků Löwovi - Příběh rodu textilních továrníků Zdeněk Geist

Čtivě zachycený příběh továrníků Löwových určitě doporučuju. Kniha se velmi dobře četla, informace byly přehledné.

16.07.2020 5 z 5

Podrobně a především přehledně zpracovaný život první manželky věhlasného Jindřicha VIII.

07.07.2020 4 z 5