Kiu Kiu komentáře u knih

Papíry na hlavu Papíry na hlavu Rostislav Kuchař

Je to velmi milá a celkem čtivá kniha. Je na každém ať si udělá názor na pravdivost příběhů a osobu, která je napsala. Já jsem knihu měla možnost koupit přímo od autora. Bylo velmi příjemné a milé sním mluvit a bavit se o jeho tvorbě a životě. Velmi ráda jsem ho podpořila a vzala knihy dvě. Docela často jsem se i zasmalá. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

08.11.2021 3 z 5

Zachraň jídlo v kuchyni Zachraň jídlo v kuchyni Adam Podhola

Konečně kuchařka, kde jsou suroviny snadno k dostání a není nic těžkého si podle toho uvařit. Kniha je odbře strukturovaná a přináši mnoho zajímavých informací.

24.06.2021 5 z 5

Indiáni Jižní Ameriky Indiáni Jižní Ameriky Alberto Vojtěch Frič

Velmi mě zaráží a mrzí, že se o tomto velikánu neučí ve škole. Člověk musí hledat, aby našel informace a všechny objevy A. V. Friče. O to více to potom stojí za to. Díky němu nezůstanou poslední Indiáni zapomenuti a nebudou na ně pouze negativní vzpomínky, kvůli krvavým konfliktům s bělochy.

26.05.2021 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

K téhle knížce se vždy velmi ráda vrátím

04.02.2019 4 z 5

Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Naděžda Tolokonnikova

zajímavě napsané...opravdu jen zápisky.

24.01.2019 2 z 5

Hadí ostrov Hadí ostrov Alberto Vojtěch Frič

Velmi mě baví jak Frič píše. Mám ráda jak dokáže popsat sociální a morální faktory. A ne jen indiánů.

27.04.2024 4 z 5

Magické houby v náboženství a alchymii Magické houby v náboženství a alchymii Clark Heinrich

Bylo to čtení na delší čas, než jsem předpokládala. Nakonec to stálo za přečtení a nahlédnutí do myšlenek autora.

05.11.2023 2 z 5

Úvahy na prahu tisíciletí Úvahy na prahu tisíciletí Tomáš Halík

Kniha má nádherné ilustrace. Čte se příjemně, některé myšlenky osloví, některé pouze tak proplují. Je to taková jednohubka na večer.

02.01.2023 3 z 5

LSD - mé nezvedené dítě LSD - mé nezvedené dítě Albert Hofmann

Velmi přínosná kniha. Četla se příjemně, ale někdy jsem si musela dát chvilku pauzu.

04.12.2022 4 z 5

Poruchy socializace u dětí a dospívajících Poruchy socializace u dětí a dospívajících Richard Jedlička

Jako celek je kniha až příliš obsáhlá a pojednává o spoustě temat, která by samotná vydala na knihu. Kniha je přínosná po částech, pak to chce ale větší um hledat. Velmi přínosné byly kazuistiky a praktické činnosti.

10.10.2022 4 z 5

Posttraumatický rozvoj člověka Posttraumatický rozvoj člověka Jiří Mareš

Publikace se příjemně čte, ikdyž je odborně napsaná. Není to kniha, kterou by musel mít přečteny každy pedagog či psycholog. Nadruhou stranu je velmi cenná pro práci s dětmi a jejich okolím. Velmi oceňuji konečné rozdělení dle určitých sociálních skupin (děti, senioři, osoby z válečných konfliktů) a popis jejich adaptability na stresové situace.

26.05.2021 4 z 5

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Tahle kniha byla opravdu oříšek. Celá kniha byla protkaná těžko uvěřitelnými zázraky. Nedokázala jsem se plně začíst a knihu několikrát odložila. V téhle serii určitě nebudu pokračovat dál, ale mám doma ještě jednu knihu od autora, serie Jestřáb a Rybářka, tak mu dám ještě jednu šanci s velkým Ch.

24.04.2021 2 z 5

Mládež a delikvence Mládež a delikvence Oldřich Matoušek

Velmi hodnotná kniha do praxe

07.03.2019 4 z 5