KITT KITT komentáře u knih

Babiččiny bylinky Babiččiny bylinky Renata Herber

Tohle není dobrá kniha o bylinkách. V podstatě to, co je zde psané, se můžete dočíst ve starších knihách o bylinkách. Je to pouze přepsané.

16.11.2022 2 z 5

Moudrost šamanů Moudrost šamanů Marielu Lörler

Ta kniha se mi úplně moc nelíbila. Ona velmi pěkně popisuje kroky, které můžeme sami udělat, abychom našli spojení s přírodou. Na druhou stranu vše je v knize popisováno tak, že jen autorka má pravdu, a že všechno ví. Kniha je psána stylem, který mi nesedí. Není v ní ani žádní poučení. To mi vadí. Knize musím dát pouze dvě hvězdičky.

16.11.2022 2 z 5

Čtení o Severní dráze Ferdinandově Čtení o Severní dráze Ferdinandově Josef Hons

Úžasná kniha o "severní dráze Ferdinandově". Takové množství informací, které je obsaženo v této knize, je naprosto vyčerpávající. Pokud se chcete dozvědět o této první trati u nás, jak to začalo, jaké byly lokomotivy, vagony, jak se jezdilo apod., tak si tuto knihu přečtěte. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi. Opravdu velmi zajímavé čtení o této trati.

10.11.2022 5 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Jak tuto knihu hodnotit? Dal jsem jí pět hvězdiček, protože si to zaslouží. Je to nádherná kniha, která je velmi hezky psaná a velmi dobře čtivá. Nezaměřoval bych se zde na to, zda je pravda, že autorka mluví s lesními bytostmi, vílami apod. Důležitý je obsah knihy, a to, že příroda je na tom opravdu velmi špatně. Jsou tam psány věci, které si ani neuvědomujeme, jaký dopad mají na přírodu kolem. Opravdu krásná kniha, u které je potřeba se zamyslet. Tu knihu by si měl přečíst každý. Mně se velmi líbila a považuji ji za jednu z nejkrásnějších knih, které jsem četl.

03.11.2022 5 z 5

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Kniha se výborně četla. Je opravdu velmi pěkně napsaná. V knize jsem se dozvědel spoustu nových informací, které jsem se jinde nedočetl a šlo o velmi zajímavé informace o Sisi. Kniha obsahuje i spoustu fotografií, jak staré fotografie Sisi, tak nové fotografie z míst, které Sisi někdy navštívila. Je velmi zajímavé vidět, jak místa vypadají dnes. Knihu doporučuji. Tahle kniha o Sisi se vážně povedla.

12.09.2022 5 z 5

Můj život s Karlem Kachyňou (i bez něj) Můj život s Karlem Kachyňou (i bez něj) Alexandra Stušková

Velmi krásná kniha, která se úplně nádherně četla. Řadím ji k jedné z nejlepších knih, které jsem četl.

04.12.2021 5 z 5

Sisi a její děti Sisi a její děti Hanne Egghardt

Výborně napsaná kniha, velmi dobře se četla. Dozvěděl jsem se spoustu informací nejen o dětech císařovny Sisi, ale také mnoho zajímavostí o samotné Sisi, které pro mě byly zcela nové. Tuto knihu hodnotím jako jednu z nejlepších knih o císařovně Alžbětě.

25.10.2015 5 z 5

Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin Hartwig Hausdorf

Velmi zajímavá kniha, která se velmi dobře četla. Spousta zajímavostí o nadpřirozených schopnostech zvířat, ale i rostlin, knihu doporučuji, opravdu velmi čtivá a velice zajímavá.

12.07.2015 5 z 5

Skrze prostor a čas Skrze prostor a čas Trutz Hardo

Kniha se mi ze začátku velmi líbila, ale postupně, jak jsem četl, jsem na knihu začal měnit názor. Neustálé opakování a "přesvědčování" o minulých životech, životech na jiných planetách, jak se do minulých životů dostat apod. se mi nelíbilo. Téma knihy je velmi zajímavé, ale téma minulých životů se tam (hlavně v druhé části) probíralo velmi detailně a mě nezajímá, nevěřím tomu, takže knize dávám tři hvězdičky, zajímavostí tam bylo hodně, ale jak píšu, hodně věcí se mi na knize nelíbí.

21.06.2015 3 z 5

Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Jan Tomšíček

Tato kniha se mi moc líbila. Čtivá, vtipná, z knihy se dá dozvědět hodně zajímavostí. Je to moje první kniha, kterou jsem od pana Tomšíčka četl, rád bych si přečetl i jeho další knihy, protože u této jsem maximálně spokojený! Takže pět hvězdiček, jinak to ani nejde! :-)

27.05.2015 5 z 5

Česká metafyzika Česká metafyzika Petr Frank

Tato kniha mě velmi zklamala, půjčil jsem si ji v knihovně podle popisu na obálce knihy, ale kniha se nečetla vůbec dobře a popisovala (alespoň pro mě) nezajímavé věci, nedokázala mi nabídnout nic, čím by mě zaujala, takže dočtení bylo jen "povinné", abych ji neodevzdal jako rozečtenou, i když ke konci jsem některé stránky i přeskočil. Dávám však dvě hvězdičky, první část byla o něco zajímavější než druhá část a o něco líp se četla.

27.05.2015 2 z 5

Rumunské pastorále - Inspiromat nejen pro cyklisty Rumunské pastorále - Inspiromat nejen pro cyklisty Vít Čenovský

Na tuto knihu jsem se moc těšil, ale zklamala mě. Čekal jsem, že se zde dozvím spoustu zajímavostí z Rumunska, především ze života na vesnicích, jak zde lidé žijí apod. Místo toho však v knize byl jen popis cesty, kudy se jelo, kde se odbočilo apod. Přesto dávám knize tři body! Za fotografie a nějaké zajímavosti, kterých se přece jen pár našlo, ale čekal jsem mnohem víc od této knihy.

11.03.2015 3 z 5

Alžběta - zvláštní žena Alžběta - zvláštní žena Egon Caesar Conte Corti

Velmi povedená kniha, dobře se četla a myslím, že podává celkem věrný obraz císařovnina života. Ale trošku mi zde vadí některé pasáže, jsou zbytečně dlouhé a trochu nudí. Ale plný počet hvězdiček si zaslouží!

02.02.2015 5 z 5

Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Barbara Cartland

Tato kniha se mi velmi líbila, považuji ji za jednu z nejlepších knih o císařovně Sis(s)i. Velmi dobře se četla. Z knihy se dá dozvědět spousta zajímavostí o Sisi, o níž bylo napsáno mnoho knih, ale jen pár se řadí mezi nejkvalitnější a u téhle můžu říct, že tahle do těch nejkvalitnějších rozhodně patří.

02.02.2015 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha se mi velmi líbila, ale film se mi líbí ještě víc :)

19.10.2014 5 z 5