kirstinrau kirstinrau komentáře u knih

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Túto knihu zbožňujem a páčila sa mi oveľa viac ako prvá časť. Bolo to bláznivé a milovala som to od začiatku. Bola to taká vtipná enemies to lovers, čo ja proste môžem. Ryan som si obľúbila už v predchádzajúcej časti. Možno práve kvôli nej to bolo také veselé lebo s ňou sa rozhodne človek nudiť nebude. A viete, kto bol ešte úžasný? Jej babka. Bola to pekná papuľa a dokázala si okamžite získať každého, kto s ňou prišiel do kontaktu.
Najviac sa mi však páčila samozrejme postava Rhodesa. Večne zachmúrený a mrzutý, no pod tou maskou naozaj skvelý chlap. Jeho príbeh bol zaujímavý a dosť ma mrzelo, že ho volajú zviera, pretože jeho tvár bola poznačená škaredou jazvou a možno aj preto som jeho správanie chápala, keďže sa od neho všetci odvracali. Ja som si však túto knihu užila a páčilo sa mi ako sme ho postupne poznávali, pretože mne vždy prišiel tajomný. Autorka to vymyslela skvelo, takže tu máme takú modernú Krásku a zviera. A s tou falošnou svadbou tomu len dodala šmrnc. Určite budem pokračovať v tejto sérii a teším sa na pokračovanie.

29.03.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Pukom do srdca

Hokej som mala vždy radšej. A po knihách od Elle Kennedy som začala túto tému vyhľadávať aj v knižnom svete. Preto som sa tešila, že som natrafila na ďalšiu sériu, v ktorej sa objavia hokejisti. Nie, nie je to ako knihy od Elle, ale rozhodne to stojí za prečítanie.
Je to taká milá oddychová jednohubka, ktorú zhltnete ako malinu.
Začína to naozaj zaujímavým stretnutím našich hlavných aktérov. Jedna celkom bláznivá žena, ktorá ulietava na hororoch a vyrába strašidelné figúrky, ktorá nemá páru o hokeji. On, dokonalý hokejista NHL, ktorý mal za sebou horšiu sezónu, no rovnako miluje horory a potrebuje sa vzchopiť, aby získal predĺženie zmluvy. A čo je na to podľa jeho kolegu najlepšie? Nezáväzný sex. Ich cesty sa síce rozišli, no prihlásenie na online zoznamku ich osud zviedol dokopy. Aj keď len jeden vie, kto je na druhej strane. Ich doťahovanie som zbožňovala a čakala som, kedy Harper príde na to, kto Collin v skutočnosti je. Bolo to napínavé a ja som im to všetko verila. Chápala som Harper a jej neistotu a odmietanie lásky, no Collin bol tak úžasný, že si ho nemožno nezamilovať. Nad ich textovkami som sa bavila a čakala, kedy sa všetky tajomstvá prevalia a my dostaneme dokonalý happyend. Určite si prečítam aj ďalšie časti.

25.02.2024 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola strašne zvedavá po recenziách, ktoré som čítala. Bola som však dosť sklamaná. Prvú polovicu som naozaj musela bojovať, aby som čítala ďalej. Vždy sa snažím knihy neporovnávať, pretože pri tom množstve kníh, je ťažké vymyslieť niečo originálne. V tejto knihe však podobnosť s Poppy z knihy Z krve a popela bola viac ako zjavná. Občas som gúľala očami a krútila hlavou, pretože viac si hádam už podobné ani nemohli byť a to aj v určitých momentoch. Avšak prostredie, do ktorého je dej zasadený, sa mi páčil a musím priznať, že používanie a fungovanie mágie v tomto svete bol určite zaujímavý.

Dante a Alessa ale podľa mňa vôbec nemali medzi sebou nejakú chémiu. Našťastie v druhej polovici sa to zlepšilo a ja som sa konečne začítala. Asi najviac zlomová kapitola bola, keď sa opili. To som sa už aj miestami smiala a konečne som im začala ten ich zaujímavý vzťah aj veriť. Najviac sa mi páčila Kamaria, ale inak som sa tešila na koniec. Záverečný súboj bol trošku slabší pre mňa, ale okolo Danteho je stále pár otázníkov, takže si možno pokračovanie prečítam.

03.02.2024 2 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Instagram: @kirstinrau

Prečo som toto ja nečítala skôr? Zatiaľ sa mi táto séria páči a pri tejto časti som bola naozaj nadšená. Táto časť bola pre mňa lepšia ako jednotka. Aj keď ja teda nemusím hrdinky, ktoré sú dokonalosť sama a viem, že to u Calaene nebude asi inak, zatiaľ sa mi jej príbeh pozdáva a aj to ako sa jej postava postupne vyvíja.

Dorian mi až tak k srdcu neprirástol, ale verím, že jeho postava ma ešte len prekvapí. Chaol sa mi páčil od začiatku a teda niektoré veci ma naozaj potešili. Lenže Maasova mi vždy dá takú frčku, že moje prvotné dojmy musím občas prehodnotiť. Tu sa síce tak ešte nestalo, no už tam nejaké pochybnosti sú. Nemám v láske milostné trojuholníky, ale tu to bolo také, neškodné? Neviem ako inak to nazvať, aj keď som niekedy musela gúľať očami.

Som zvedavá ako to bude pokračovať a teda ten koniec (keby mi ho môj drahý neprezradil a teda som si to aj ja nevyspoilerovala), tak by mi vyrazil dych. No aj tak som mala zimomriavky. Autorka tie konce jednoducho vie písať.

03.02.2024 5 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Instagram: @kirstinrau

Okolo tejto knihy bolo veľké haló na zahraničných bookstagramoch a tak som sa nevedela dočkať prekladu. Samozrejme ma na to navnadila @karinsbookland a aj keď u nás sa veľkej chvály kniha moc nedočkala, mne osobne sa páčila. Možno je tam menej deja, akčnosti a celkovo okolo fantasy sveta, ale ak zbožňujete túto dvojicu, tak si to zamilujete. Kniha sa číta skoro sama a dej sa točí okolo ich vzťahu, no tá chémia medzi nimi, vám určite vynahradí všetko ostatné, čo by ste v knihe postrádali. Pretože koncept od nenávisti k láske je zaručený úspech. Aspoň pre mňa. Zakázaná láska, horúce scény a náš záporný hrdina? To jednoducho chceš.

Hádes bol dokonalý, temný a aj keď je vykresľovaný ako záporák, možno napokon nie je až taký zlý ako sa o ňom hovorí.
Persefóna ma síce občas vytáčala, ale ohľadom jej postavy som to chápala, keďže sa ešte len hľadala. Jej myšlienkové pochody som síce už chápala menej, hlavne, ak išlo o Hádesa, ale napokon to všetko dopadlo ako malo. Pre mňa je to však moja nová obľúbená dvojica a som naozaj zvedavá na pokračovanie, ktorého sa dúfam dočkáme. Dúfam, že knihe dáte šancu a bude sa vám páčiť rovnako ako mne. Niekedy nie je potrebný komplikovaný dej, aby ste si knihu zamilovali.

30.01.2024 5 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

Instagram : @kirstinrau

Táto kniha bola moja prvotina od tejto autorky a úprimne, siahla som po nej kvôli obálke, pretože ja motorky milujem a dlho som hľadala nejaký príbeh, kde by boli zahrnuté. To, že to je dark romance som zistila pri čítaní lebo anotáciu som si veľmi nečítala. Určite to nie je pre každého. Na tieto veci musíte byť občas nastavený a mať na to „chuť“. Ja sa s dark prvkami ešte len zoznamujem a určite by som túto knihu odporučila na rozbeh a akési zasvätenie do tohto žánru.

Osobne mám vždy rada tých anti-hrdinov a Diablo alias Mateo ním skutočne bol. Bol drzý, hrubý a majetnícky a svoju dominantnosť dával aj patrične najavo. Bol predsa vychovávaný vodcom motorkárskeho gangu, ktorému raz mal aj on sám šéfovať. Jeho predstava o živote bola však iná a tak sa snažil svoj život zariadiť inak. Bol chytrý, sčítaný, zúčastňoval sa nelegálnych zápasov a nebezpečných motorkárskych pretekov, no napokon dostal iný smer. Jeho správanie som však občas odcudzovala, hlavne ak išlo o Vivien. Čo chcel, to dostal a bolo mu jedno, čo musel preto urobiť.

Vivien bojovala o svoju slobodu lebo ako dcéra mafiánskeho vodcu bola vždy pod dohľadom. Keď sa konečne dostala na vysokú, aby dokončila posledný ročník, natrafila na Diabla a určite to nebolo práve to, čo chcela. Možno som čakala viac vzdoru, ale pri tom iskrení medzi nimi to asi inak ani nešlo. Začal boj o ich lásku a ja som naozaj tŕpla ako to všetko nakoniec dopadne. Jej brata by som najradšej zaškrtila, ale jeho príbeh by mohol byť dosť zaujímavý. Nájdete tu aj veselé momenty a rozhodne si obľúbite aj vedľajšie postavy. Ja som knihu prečítala za jeden deň, takže určite odporúčam.

30.01.2024 4 z 5

Anarchorance Anarchorance Iveta Pernišová

Nie som fanúšik sci-fi, ale toto je jedno úžasné dielo a o to viac, že ide o slovenskú spisovateľku.Táto kniha je písaná z pohľadu viacerých postáv a mám takéto knihy radšej. Viete sa lepšie vcítiť do charakterov hlavných hrdinov a každá kapitola vás necháva v napätí, kedže pri každej postave sa odohráva iný dej. V tomto diely sa oboznamujeme s prostredím, ktoré je dokonale premyslené. Žiadne nekonečné a zdĺhavé opisy niečoho neznámeho. Už po pár vetách vaša predstavivosť pracuje na plne obrátky a autorka vám vykreslý naozaj neskutočný svet. Rovnako vám predstavuje postupne hlavne postavy, no ani tie vedľašie nezapadnú do zabudnutia. Samozrejme nemôže chýbať dávka sarkazmu, takže sa aj dosť nasmejete. Verím, že si vyberiete rýchlo svojích obľúbencov a budete napäto očakávať kto s kým skončí, či zostanú nepriatelia alebo napokon aj niečo viac. Ja už som si vybrala :D Len jedna vec ma štve a to, že musíme čakať na pokračovanie ako to všetko dopadne. Prajem autorke veľa fanúšikov a úspechov v ďalšom písaní.

27.12.2020 5 z 5