Kirin Kirin komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Plnohodnotné pokračování. Tuto knížku jsem si opravdu užil, stejně jako film.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

První díl se mi líbí asi nejvíce.

Labyrint literatury Labyrint literatury Dušan Karpatský

Opravdu zajímavá, zábavná a netradiční knížka o literatuře. Mnohem lepší než kdejaká strohá učebnice. Bohužel jsem ji ztratil. :)

26.01.2012 4 z 5

Tolkien a fantasy patří prostě k sobě. Je to dar. Navíc ilustrace jsou taky velmi pěkné a dotvářejí atmosféru.

Poklad Černého delfína Poklad Černého delfína Jaroslav Foglar

V dětství jsem četl. Nyní bych to asi tak moc neprožíval.

26.01.2012

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Užitečná brožurka pro zbrklé "investory" nebo jen pro lidi, kteří chtějí rozmnožovat své peníze a očividně jim to nejde. Základ vše základů.

Zbavte se komplexů Zbavte se komplexů Pascale de Lomas

Tento kousek se mi zdá z celé série nejpovedenější a opravdu to je skvělé zrcadlo. Obálka knížky je více než výstižná.

25.01.2012 4 z 5

Přátelé - jak si je získat a udržet Přátelé - jak si je získat a udržet Pascale de Lomas

Kdo po čertech je Pascale de Lomas, že nám radí jak žít náš život? (V žertu.) Názvy knih to jsou lákavé, ne že ne. Inspirace to je dobrá. Jednoznačný návod však nikoli.

Jak být šťastný Jak být šťastný Pascale de Lomas

Pro smysly velmi kreativně napsaná knížka, která učí většímu nadhledu nad svým životem.

25.01.2012 3 z 5

Síla soustředění a úspěchu se jmenuje fokus Síla soustředění a úspěchu se jmenuje fokus Jack Canfield

Odpověď na často kladenou otázku, "How to do it?".

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Kdo chce slyšet pravdu? Kdo si ji přizná? Kdo chce změnit svůj život? Já!

25.01.2012 5 z 5

Systém Jóga v denním životě Systém Jóga v denním životě Paramahansa svámí Maheshwarananda

Nádherná kniha. Ani nemám slova dál to rozvádět.

12 bran na cestě k osobnímu růstu 12 bran na cestě k osobnímu růstu Dan Millman

Poznal jsem co to je osobní růst a od té doby jen rostu a rostu. Nechci si ani představit, kde bych zůstal bez této knihy.

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři T.Harv Eker

Těžko popsatelný zážitek. Jedna z nejvíce "life changing" věcí se kterou jsem se setkal. Nutno podotknout, že zcela náhodně, pominuli zákon přitažlivosti.

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Daniel Gregory Amen

Po přečtení této knihy jsem si uvědomil jak je pro nás důležitý mozek a jak důležité je investovat do péče o něj.

25.01.2012 3 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Nejprve jsem postupně nabýval dojmu, že se jedná o zbytečnou knihu - převyprávění Mít vše hotovo. Vydržel jsem pozorně do druhé poloviny, která mě nesmírně obohatila a rozvinula dokonale znalosti metody GTD. Nakonec jsem tedy velmi spokojen a podruhé tleskám.

25.01.2012 5 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Klíčová kniha v oblasti time managementu. Metoda GTD má základ zde. Doporučuji všem, kterým záleží na kvalitě jejich života.

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Omlouvám se všem čtenářům, kteří obdivují minimalismus Lea Babauty. Mluvím za sebe. Kniha mě zklamala svým nafouknutým obsahem - spousta opakování, spousta klišé - vaření z vody. Je to subjektivní pohled na svět problémů. Není to v žádném případě cesta pro většinu lidí. Je zde pár inspirujících rad, ale bohužel jen pár. Příliš málo na jednu knihu.