kinee kinee komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je mi špatně po dočtení této knihy. Nejhorší na tom je, že je mezi námi pořád spousty žen, které žijí s tyrany a je jedno, jestli psychickými či fyzickými a ony se nechají týrat, protože nemají dostatek sebevědomí a víry v sebe sama, ať už z dětství, či z jedné jediné věty, která může přerůst v jejich přesvědčení, pokud jí řekl někdo, komu věří. Mají strach, protože takový tyran je dokáže zmanipulovat na jednu stranu tím, že jí chce vlastnit a slibuje hory doly a ženu to těší, ale zároveň jí tím ubližuje a její sebevědomí snižuje, protože ona pak nedokáže žít bez něj a jeho opičí lásky, nedokáže se radovat sama ze sebe, mít svoje koníčky, svoje radosti nezávislé na něm. Možná záleží, kdy si žena řekne Co víc má udělat, abych si uvědomila, že je to špatně a mám odejít, jako jsem to řekla já. Protože, pokud to neřekne, může to dopadnout přesně jako v této knize. Přitom i tyran má strach - třeba, když se použijí jeho zbraně. Svůj strach se pokouší zahánět tím, že nahání strach jinému a neví, že to je to největší zbabělectví...Kdo tohle zažil, ať tuhle knížku radši nečte...

16.04.2019 3 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Naprosto genialni knizka...Libi se mi propojeni romanu a smyslenych postav s postavami historickymi a s historickymi fakty. V teto knize jste pri staveni sochy svobody,kde poznate mistra Eiffela,samozrejme i pri staveni Eiffelovky a pak razem ve 13.stoleti,kde se na ulici mohlo stat,ze vam nekdo chrstl nocnik se svymi vykaly na hlavu.Na tuto knihu je treba trpelivosti (699 stran),pozornosti (pri prebihani z ctvrti do ctvrti,z roku do roku a rozpoznani faktu a smyslenky). Jednoznacne nadhera a ne nadarmo ma tato kniha 90% v hodnoceni u ctenaru.

16.04.2019

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Tuhle knihu mi doporucil znamy,kdyz jsem cetla Padesat odstinu sedi. Zaujala mne i proto,ze byla ve Francii druhou nejctenejsi knihou po Malem princi.Mozna proto,ze je to eroticky roman,mozna proto,ze zpocatku byla dosti zavrhovana.Ale! Neni pro slabe povahy,feministky a romanticky. Dost brutalne popsane sado-masochisticke praktiky.Vic popisovat neni treba.Ve mne vyvolala odpor a uzas,co vsechno lze si nechat libit....

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Rekla bych, ze tohle je docela oddychova detektivka. Nemusi se nad ni nijak premyslet a vnimat. Nenadchne, neunudi. Ale jako knihu do metra doporucuji.

Pavouk Pavouk Hanns Heinz Ewers

Je zajimave cist, jak se clovek stane obeti hromadne psychozy, nebo svych naucenych pospojovanych myslenek az do chvile, kdy se zblazni nebo zabije.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Cetli jste nekdy knihu, u ktery jste se radsi zamkli? U ktery jste si museli pri chuzi na zachod rozsvitit svetla ve vsech mistnostech a stejne se vam tajil dech? Tahle knizka je perfektne napsana, ze ji verite kazdy slovo a prozivate kazdy okamzik. Tak psst, nebo vam Josef Ek zaklepe svym nozem na dvere...

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Jedinecna kniha, pri ktere se zasnite... staci si rict "Tak ma se stat" a stane se to, ze muzete kousek po kousku opravit osud kohokoliv. Verim, ze ta knizka kazdemu prinese podprahove informaci o pozitivisticke psychologii a o tom, ze ma clovek zit a milovat hlavne sam sebe a pak vyzaruje tu spravnou energii. Libi se mi filozoficke uvahy Fulghuma v knize

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Pripomina mi to Zivot je krasny. Zase jedna knizka, u ktery mi bylo do breku, ktera byla prostoupena metaforou od zacatku do konce. Metaforou otce, ktery chtel svemu synovi udelat zivot krasnejsim a odpoutat jeho mysl od vseho zleho. Vsechno bylo tak krasne naivni, az tomu clovek veri a zije s nimi. Psane jazykem ditete. A vite co? Pustte si toho Bojanglese, na ktereho oni dva zamilovani blazni tanci

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moc hezky pribeh ze zivota bohyni ze Zitkove. Krasne popisy, nad popisem narozeni Jakoubka jsem i brecela. Mozna nekdy moc prostoupeno zpravami z archivu. Ale i tak DOPORUCUJI A na Zitkovou bych se i podivala

16.04.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohle me fakt bavilo. Autor, ktery ma za sebou nekolikaletou zkusenost s psychologii zlocincu, do knizky dal kousek prave z techto zkusenosti a dodal tak knizce punc uveritelnosti. Diky a DOPORUCUJI

Cesta Cesta Brandon Bays

Cesta od Brandon Bays je kniha, kterou mi doporucovalo vice lidi a nakonec mi ji koupila mamca k Vanocum :-) Mozna by se sama divila, co kniha ukryva. Mam za sebou operaci srdce a spousty spise spatnych vztahovych zkusenosti a ano, myslim, ze za spoustou nemoci stoji lidska psychika. Jsem velkej ctenar a to vseho mozneho, tedy i psychologicky pojatych knih a kazda rika neco jineho. Tak jak to tedy je? Zit v harmonii a miru a nic si nebrat osobne podle Azteku nebo naopak tady podle knihy Cesta vsechny sve emoce prozit naplno? Ja myslim, ze kazdy z nas si najde svou cestu ke svemu uzdraveni. At uz skrze secret nebo emoce... Tato kniha mluvi o uzdraveni napriklad rakovinnych nadoru na zaklade navratu do svych davno zapomenutych zkusenosti a emoci, proziti si jich naplno s pomoci opusteni. Takto se pry vyleci a obnovi spatne bunecne struktury. No. Ja bych to zkusila a vy muzete po precteni knihy taky, protoze je tam POSTUP. Myslim, ze nejdulezitejsi k uzdraveni se je zejmena vira. At uz vira v cokoliv.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Doporucuji kazde dvojici. Zejmena pak te, ktera je rozhadana, ci jeden z paru si neni jisty laskou druheho ❤️ Ja mam sice milujiciho muze, ale dam mu to precist taky. Kdyby nahodou. ???? Pro ty nakraply vztahy je to mozna i vysvetleni ????

Emoční rovnice Emoční rovnice Aleš Kalina

Kdo ma nejake potize, ci se mu neco nedari, necht si zakoupi tuto knihu. Aniz bych tuto metodu znala, tak jsem se odnaucila kourit. Ono vse je stejne o tom, ze mate nejake spojene cesticky v hlave a ty musite nahradit jinymi, silnejsimi a pro vas presvedcivejsimi. Jednoznacne doporucuji!

16.04.2019 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Knihu Paní Bovaryová jsem měla tu čest číst u nás vydanou v roce 1930. Možná by kdekdo řekl, že s tímto rokem souvisí spousta popisů a vůbec by se nemýlil. V dnešní době asi zřejmě generace nemá čas na popisy, nebo si její povaha žádá spousta děje. Flaubert sice píše o ženě, která si neváží svého muže a myšlenky a nejen myšlenky má u mužů jiných, ale zkusme se zamyslet nad tím, jak se nemálo tento děj podobá dnešnímu "Nevaž se, odvaž se", tomu, že se lidé rozcházejí při nejmenším konfliktu nebo při tom, když se nudí. A tak to bylo i v knize-Ema se dost nudila a můžeme jí nesnášet sebevíc, občas se ve vztahu nudí každý a každý nastalou situaci řeší jinak. Je báječné, jak Flaubert vykreslil ženu a její myšlenky, její naivitu... to, že jak se říká "Na koni vždy sedí jeden vzadu" a mohla bych vyprávět donekonečna. Naopak doporučuji naší mladé generaci, (kdo tedy přežije popisné odstavce, které ale zase vnáší tu kterou náladu do člověka), která občas potřebuje připomenout, jak může jejich nezodpovědné chování, dopadnout. Kniha se mi líbila, i když ve mně vyvolala dost splínu :)

09.02.2015