Keram.mareK Keram.mareK komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

V knize je pár pěkných myšlenek, ale čekal jsem asi trochu víc.
Knihu jsem soudil možná až moc podle obalu. Jedna hvězdička ze čtyř určitě patří Lele. Jinak bych si ji asi nekoupil.
P.S. nelituju, že jsem si knihu koupil.

29.10.2019 4 z 5

Rommelovo spiknutí Rommelovo spiknutí John Tarrant

místy opravdu strašný překlad, trochu jsem se ztrácel ve jménech. Jinak ale dobrá, čtivá kniha.

01.10.2019 4 z 5

Nejdelší den Nejdelší den Cornelius Ryan

Kniha čtenáře nepustí, je opravdu hezky napsaná. Výpovědi přímých účastníků tomu dávají hrozně moc.

24.06.2019 5 z 5

Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Lenka Klicperová

První polovina perfektní, poté kniha trochu ztrácí dech při opakujících se rozhovorech s "královnami". Konec i skvělé fotky to ovšem dohánějí na plný počet.

02.03.2019 5 z 5

Motýla jsem tu neviděl Motýla jsem tu neviděl Anita Franková

Mnohé úryvky básní i kresby jsou opravdu krásné, dokud si je nezasadíte do kontextu doby. Smutná a velice důležitá kniha.

15.02.2019 5 z 5

Blízký východ nad propastí Blízký východ nad propastí Břetislav Tureček

velice čtivá kniha přibližující kořeny konfliktů a situaci nedávných let na Blízkém východě. Smekám pomyslný klobouk za vyvážený pohled na tak složitou problematiku.

30.01.2019 5 z 5

Metody boje americké námořní pěchoty 1941-1945 Metody boje americké námořní pěchoty 1941-1945 J. Leo Dougherty

obsahově to není špatné, ale nestačí to na to, aby si kniha zasloužila místo v mé knihovně. Překlad oproti jiným knihám podobného tématu slušný.

28.01.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

superčtivé, ale na mě trochu málo cestopisné. Autorům humor mi moc nesedl, čekal jsem také víc Izraele.
Hvězda navíc za autorovu odvahu jít a za závěr knihy.

19.01.2019 4 z 5

Speciální jednotky USA v Pacifiku za druhé světové války Speciální jednotky USA v Pacifiku za druhé světové války Gordon L. Rottman

kniha by potřebovala korekturu textu, jinak je ovšem zajímavá.

12.01.2019 3 z 5

Vojákova píseň Vojákova píseň Ken Lukowiak

Bez ohledu na to, že jsem originál knihy ani neměl v rukou, se mi zdá překlad místy nedotažený nebo zmatený.
V knize mi také chyběly některé fotky, o kterých se vysloveně zmiňoval ve smyslu přání jejich zveřejnění v knize.
Jinak obsahově moc dobrá kniha.

07.07.2018 3 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Dlouho mi trvalo, než jsem se donutil knížku otevřít. Když už na to přišlo, málokdy se mi ji chtělo zavírat. Skvělá kniha, ke které se v budoucnu jistě vrátím.

24.06.2018 5 z 5

Není místa pro malé sny Není místa pro malé sny Šimon Peres

Jedním dechem.
Skvělá autobiografie velkého státníka a zároveň zajímavý pohled na vývoj moderního Izraele, jelikož Peres zčásti psal jeho dějiny.
Zčásti smutná kapitola o mírovém procesu, jinak v podstatě velmi pozitivně psáno.
Inspirativní kniha, inspirativní člověk.

31.05.2018 5 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Souhlasím s tím, že příběh je vcelku snadno předvídatelný a některé části jsou nudné. Kniha se mi však líbila tím, jak je napsaná (snad i přeložená). A nejen to. Čtenář většinu z mouder ukrytých v knize nejspíš zná, kniha však může působit jako zrcadlo, které ukazuje, jak se na rozdíl od příběhu daný člověk chová a jak změnit svůj přístup k okolí i sobě samému.

20.04.2018 5 z 5

Pro blaho národa Pro blaho národa Ivan Cankar

Žánrem naprosto mimo mé zájmy, ale jsem rád, že jsem tomu dal šanci. Zpočátku jsem měl trochu problém s postavami, zorientoval jsem se však vcelku brzy a nakonec jsem nerad přestával číst, protože jsem se pokaždé těšil na pokračování. Dílo je v mnoha ohledech opravdu aktuální.

31.03.2018 5 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Příjemně "nekorektní" kniha, zajímavá sonda do společnosti v USA.
Smutná i vtipná kniha, která může zároveň rozšířit obzory, pokud o Americe člověk nic neví. Škoda jen, že Tuviův styl otravoval nejen některé Američany, se kterými se setkával, ale později i mě samotného.

31.03.2018 4 z 5

Včerejší strach: Jaké to bylo mezi Čechy a Němci? A jaké to bude...? Včerejší strach: Jaké to bylo mezi Čechy a Němci? A jaké to bude...? Josef Škrábek

Výborná kniha pro pochopení česko-německých vztahů nejen během války.
Zaujaly mě především části o odsunu Němců a o kadaňském incidentu, ale také mnoho vzpomínek, které pomáhají pochopit souvislosti dané doby.

06.02.2018 5 z 5

Arabsko-izraelský konflikt Arabsko-izraelský konflikt Kirsten E. Schulze

Přesto že to není žádná bichle, kniha dobře popisuje danou problematiku a pomohla mi zalepit mezery ve znalostech konfliktu.

07.01.2018 5 z 5

Příběhy nálezů Příběhy nálezů Josef Brix

knížku jsem přečetl během dvou dnů. V knize jsem našel dost pravopisných chyb, za což bych knize nejradši dal o hvězdu méně. Zachránily to však některé zajímavé podrobnosti o nálezech.

09.11.2017 4 z 5

Muži s lipovou ratolestí Muži s lipovou ratolestí Eduard Stehlík

opravdu malá knížka, která čtenáře stručně seznamuje s životopisy našich prvorepublikových generálů. Někteří jsou známí, většina jmen však dle mého názoru upadla v zapomnění.
Díky knize si také čtenář udělá obrázek, jak se po r. 1948 nový režim choval k osobnostem druhého odboje.

21.10.2017 5 z 5