keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Tak toto bolo chvíľami, aj na Amo brutálne. Tie posteľové scény boli skôr porno. Čítalo sa to dobre, ako všetky autorkine knihy, no akosi sa stratil ten wau efekt z Pulnočního běsnení. Už to nebolo len o cirkuse, ale o sporoch medzi bratmi Knižnice, Patentiou a Elitnými kráľmi. Odhalilo sa kopu tajomstiev a zla z minulosti. Koniec autorka neuzavrela na 100%, takže sa máme na čo tešiť v pokračovaní.

17.05.2023 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Trochu som sa o Joa a jeho dcéry bála po strate milovanej osoby. Ale ako sa hovorí, život ide ďalej, aj keď s bolesťou v srdci. Nejde ani tak o túto sériu, ale zbožňujem autorov rukopis. Každú jeho knihu zhltnem. Škoda že nepíše rýchlejšie. Tentoraz to bude znovu osobné, keď sa zločin zamieša do ich života. Dozvieme sa roky ukrývane tajomstvo Joeovho otca.

10.05.2023 5 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

Som rada za každú novú knihu z BČD. Lessitera mi bolo ľúto, snáď mu to autorka do budúcna vynahradí.

22.04.2023 5 z 5

Královsky obdařen Královsky obdařen Emma Chase

Tak to bolo také rýchle a rozkuskované. Láska ktorá sa rokmi utužovala. Dialógy boli vtipné, no sex bol dosť cez. Celé roky to medzi nimi pomaly iskrilo, no potom to autorka zabila drsným opisom sexu. Proste mi to na tie postavy nesedelo. Normálne mi to kazilo dojem z knihy. Celý čas si držali od seba odstup a potom si to rozdajú na mieste, kde ich načapu? A ten koniec bol až príliš sladký.

26.02.2023 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Ako vždy bol príbeh od tejto autorky super. Láska, nenávisť, pomsta. Bolo tam všetko. Aj keď hneď od začiatku viete, ako sa príbeh skončí, hltáte stránku za stránkou. No a po tomto sa už možno konečne "dokopem" ku prečítaniu Pokánia. Mám rada príbehy, kde vás autor navnadí na druhú knihu, ktorú použil ako námet.

25.02.2023 5 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Od finále som čakala viac. 2/3 knihy je o tom, čo už vlastne vieme, len z pohľadu Madison. Akosi mi v tejto knihe chýbala skutočná Amo. Jediné ta scéna, kde Medison strelí Bishopa má akú takú šťavu. Táto kniha mohla byť vlastne len dodatkom k tej minulej. Dávam 4*, aj to len pre to, že mám túto sériu rada.

25.02.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Keď si už myslíte, že väčší citový výlev autorka nemôže napísať, tak sa mýlite. Ona príde ešte s väčšou bombou. A nezabudnite na vreckovky, lebo vás znovu rozplače. Graham bol zlomená duša, ktorú každý opustil. Myslel si, že lásku si nezaslúži, no láska príde vtedy, keď to najmenej čakáte. Lucy mu vbehla do života, ako neriadená strela. Obrátila mu život hore nohami. A Lucy? Konečne našla svoju spriaznenú dušu a lásku, ktorú si zaslúžila.

01.01.2023 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Ak hľadáte originálny príbeh, tak toto je presne ono. Životný príbeh Rory je od jej narodenie ako na húsenkovej drahé. Plný zvratov, utrpenia a neskutočnej lásky. Mal je dokonalý, no vďaka osudu a Rorynej matke sa rozdelia na niekoľko rokov. Ale pravá láska si vždy k sebe nájde cestu. A samozrejme si na knihu nechajte dostatok času, lebo sa od nej nebudete môcť odtrhnúť.

27.12.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Séria s profesorom je moja srdcovka. Milujem jeho geniálny mozog. Aj tentoraz má na starosti dokonalý zločin s vrahom, ktorého meno nedokážete rozlúštiť. Okrem riešenia vrážd som vždy zvedavá ako sa vyvíja súkromie Joa a musím povedať, že tentoraz má autor poriadne zasiahol. Čo už. Veď aj taký je život. Krásny, no aj neskutočne krutý.

25.12.2022 5 z 5

Ešte som ťa nestretla Ešte som ťa nestretla Sophie Cousens

Taká milá vtipná oddychovka. S Laurou prežijete menšie dobrodružstvá. Je to také menšie nemehlo, no vďaka tomu nájde svojho muža snov a aj svoju rodinu.

09.12.2022 4 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Slabšie ako Drahý nepriateľ. Začiatok bol fajn, no potom sama nuda. Strašné sa to vlieklo. Koláče boli milé spestrenie, aspoň som sa naučila niečo nové, ale to bolo asi tak všetko. Tešila som sa na sexi zatrpknutého hokejistu, no akosi nič z toho. Chýbala mi chémia medzi nimi. Bavila má akurát Amalia a Sám. To bolo milé spetrenie. Až ten koniec bol zaujímavý, epilóg až príliš sladký a fádny. Celé to bolo také nemastné, neslávne.

30.11.2022 3 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Tak ukončenie príbehu Saint a Brantleyho bolo super. Stále nejaká zápletka, znovu sme sa vrátili na Perditu. Celkovo ich príbeh bol lepší ako ich priateľov. Ich vzťah bol dospelejší, žiadne žiarlivostne drámy a naschvály a opilecké bláznovstvá. Saint bola kľudná, nerobila scény. Snažila sa všetko riešiť chladnou hlavou. A Bran bol také vražedné zlatíčko, ktoré pre ňu urobí všetko.

23.11.2022 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

No ako vždy, Amo je Amo. Rovnako zvrátená ako vždy. Keď ju miluješ, nieje čo riešiť. A keď nie, tak ju proste nečítaj. Pokračovanie čítam dva roky po Malum, takže kopu veci som si nepamätala. Musím povedať, že príbeh Deo a Brana sa mi páči zo všetkých najviac. Aj keď je tam ten zvrátený sex, nieje tak otravne dlhý. Tak primerane. Hlavne sa mi páčilo, že Brantley bol verný, nerobil scény s cudzími ženami, aby od seba Saint odohnal. Bishopa mi bolo trochu ľúto, snáď si to s Madison vyjasnia. Autorka to na konci znova zamotala, ešte dobre že som si nechala čítanie po vyjdení obidvoch časti a hneď sa môžem pustiť do pokračovania.

22.11.2022 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Na tak vysoké hodnotenie, som čakala oveľa viac. No kniha bola taký priemer. Bolo to vtipné, no chvíľkami až nasilu. Blaire bola šikovná, no normálny človek pri takomto tempe by skolaboval. A tie neustále akcie sa mi zdali až príliš fantazíjne. Stále mala plno a aj tak bola skoro stále v červených číslach. V knihe bolo mnoho protirečení. No a čo mi vadilo najviac, že som medzi Ronanom a Blaire necítila žiadnu chémiu. Proste bolo to také vlažné. Ešte aj ten opis sexu bol skôr trápny. Vôbec tam nemusel byť. A ten koniec bol sladší, než Blairine cupcaky. Obálka síce pekná, no vôbec nevystihuje hlavné postavy.

08.11.2022 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Buď sa vám to bude páčiť, alebo nebude. Nie každému budú vyhovovať tie odborné rozhovory. Chvíľu trvalo, kým som si na to zvykla, no potom to už išlo samo. Olive a Adam boli niekedy fakt trdlá. Takí citový autisti a hlavne Adam. Bežné vtipy išli mimo neho. No ale naopak práve preto bol taký zlatý. Na ostatných prísny, bez citu, no Olive bola jeho Achillova päta. Vždy splnil, o čo ho požiadala. Kamoši gayi, to bola taká čerešnička. Ten sex, sa dal skrátiť na minimum a nemusel byť taký podrobný. Až na to, by mohli čítať knihu aj mladšie ročníky. Pri takýchto príbehoch podrobný sex kazí dojem z knihy. Až na tú drobnosť skvelá kniha. Snáď sa dočkáme aj ďalších autorkyných kníh.

02.11.2022 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Mám rada knihy autorky, ale toto nebolo ono. Pritom to mohol byt fakt dobrý príbeh. Po prvé, to skákanie v čase bolo dosť mätúce. Po druhé, tešila som sa na krasokorčuliarské prostredie, no to bolo spomenuté len okrajovo. Pritom Penelope tým športom žila. No a po tretie mi tu chýbali emócie. Ich vzťah síce veľmi citový, no ja som to z knihy necítila. Ten koniec už sa dosť ťahal. Asi som čakala niečo ako Lukov od Zapaty, ale to sa nestalo. Dobrý príbeh, no slabo podaný. Škoda.

27.10.2022 3 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Tak to bola znovu pecka. Mám rada Cartera, ale musím povedať, že autorka ho v mojich očiach preskočila. Možno aj tým ženskejším cítením, čo ale nemalo vplyv na desivé opisy zločinu, práve naopak. Chvíľkami som mala poriadne zimomriavky. Hoci Ninina história bola tak trochu ťažšie uveriteľná, toľko náhod v jej živote, to by sa asi v reálnom živote nestalo, no to mi vôbec neprekážalo. No a ten koniec? Asi som citlivka, lebo mi až slzičky vyšli. Nina si to fakt zaslúžila. Už tam len chýbalo aby jej Kent vyznal lásku. Čo sa ale dúfam stane niekedy v budúcich častiach. Za mňa ešte lepšie, ako prvá kniha.

23.10.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Tak toto bolo fakt dobré. Po Carterovi a Robothamovi zaraďujem túto autorku do rovnakej skupiny mojich obľúbených autorov v tomto žánri. Príbeh bol dokonale premyslený a je vidno, že sa autorka v danom prostredí vyzná, vďaka dlhoročnej práci u polície. Je to vidno na dokonalom opise vyšetrovania a skúmania dôkazov. Ninu ako postavu som si hneď obľúbila. Aj napriek ťažkému detsvu a prežitých hrôzach dokázala zo života vyťažiť maximum. Stáť sa jedným z najlepších agentov FBI. Čo sa týka Šifru, autorka si na jeho postave dala naozaj záležať. Jediné čo príbehu môžem vytknúť, je rýchly koniec vraha, po tak dlhom naháňani. Mohlo sa z toho vyťažiť viac. Ale to je len taká drobnosť.

18.10.2022 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Krásny príbeh o preživších masakru na strednej škole. Ako sa ich život behom chvíle zmenil, ako tragédia postihla všetkých naokolo, no aj napriek všetkému zlému čo sa im stalo, museli nájsť silu ako ísť ďalej. A to, že sme šťastní, aj keď tí druhí nemali také šťastie, neznamená, že sme na nich zabudli. Práve naopak žijeme aj pre nich.

14.10.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Českých autorov nečítam, ale zaujala ma anotácia. Tak nebolo to zle, no ani wau. Zmýšľanie Alexa mi pripadalo také divné. Proste nie akokeby to písal chlap, ale žena, aj keď to tak je. Ten koniec to bola taká rýchlovka bez využitia príležitosti. Veď celú knihu čakáme na doják na konci a autorka nás oň ukráti. Kníh o športovcov mám prečítaných dosť veľa, ale toto bol taký slabší priemer. Ale obálka je krasna.

12.10.2022 3 z 5