Katrys Katrys komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Začínám mít trochu smíšené pocity ohledně spisovatele Greena. Když jsem četla Hvězdy, přišel mi jako jeden z nadějných spisovatelů moderní doby, poté co jsem ale dočetla tuto knihu, jsem přišla na to, že jsem se nejspíše zmýlila.
Už od začátku mě to nenadchlo, ale jelikož se držím své zásady - knihy dočíst vždy dokonce, vydržela jsem a knihu jsem celou přelouskala.
A teď k tomu co mě nenadchlo:
- stálé opakování celého jména slečny Margo R.Spieglmannové. Zbytečně to prodlužuje věty a po chvíli vám to začne pěkně lézt na nervy. :D
- I přestože je Margo jednou z ústředních postav, tak se vyskytuje v knize jen na začátku a na konci a je celkem nesympatická. A ikdyž je do ní Q zamilováný, hledá ji, strachuje se o ni, tak ho nakonec jen seřve??
Je toho mnohem více např. kamarádi Q - občas to bylo opravdu praštěné a nabité hloupými pubertálními vtipy.
A byla to celkem ztráta času (což u knih nikdy neříkám, tady to říct ale musím). - je to jen o hledání Margo Roth Spieglmannové. Margo a zase Margo a zase Margo...Margo Roth Spieglmannová

08.08.2015 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Po dějové stránce se mi to velmi líbilo, co se ale týče spisovatelské, tak se mi zdálo, že věty byly moc jednoduché a občas postrádaly originalitu. Nicméně klobouk dolů, protože napsat něco takového v patnácti mi přijde velmi slušný výkon. :)

08.08.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov. Je až k neuvěření, že se dá něco takového vůbec napsat...autorčin přirozený styl psaní mě naprosto dostal...připadá vám prostě, že je to psané od srdce a nedokážete v tom prostě vidět nic jiného, než naprosto skvělou knihu ze života, která vás prostě nechtěně přinutí, i po dočtení, o tom dlouho přemýšlet a snažit se pochopit smysl života - jeho trápení, nástrahy, ale i štěstí, že máte někoho, kdo tu pro vás bude a pomůže vám v každé situaci, a když dočítáte poslední stránku, je vám strašně úzko a chce se vám brečet..ale o tom to je - zamyslet se nad svým životem, ale i nad životem jiných lidí..

17.06.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Velice mě tento román překvapil. Vlastně i Meyerová, protože jsem nevěřila, že by mohla kromě upírů napsat něco jiného a ještě ke všemu sci-fi! (které se jí vážně povedlo). Upřímně řečeno jsem ji nikdy nepovažovala za dobrou spisovatelku díky Stmívání (i když knihy jsou mnohem lepší než filmy, ale to je věc názoru), ale teď světu ukázala, že psát umí (a to dobře)! Zápletka je moc dobře promyšlená, ale jediné co mi na téhle knize vadí je "vyumělkovaná" romantika, když Mel prozrazuje své vzpomínky na Jareda Poutnici.
Znám autorky, které by to s romantikou svedly lépe např. Lauren Oliverová, Suzanne Collinsová či Veronica Rothová. I přesto bude tato kniha patřit mezi mé oblíbené. A doporučuju ji těm, kteří mají rádi sci-fi. Doufám, že i film bude výborný (trailer vypadá dost slibně, tak uvidíme!!!).

22.02.2013 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

O téhle knize bych se asi nedozvěděla, kdybych nenarazila na stránku www.hungergames.cz, kde jsem si přečetla recenzi na Divergenci a Oškliví. Od knihy jsem se vůbec nedokázala odtrhnout a přečetla jsem jí za dva dny. A velmi se také těším na filmové zpracování. Doufám, že další tři díly budou taky tak dobré.

07.09.2012 5 z 5

Hvězdin první dostih Hvězdin první dostih Joanna Campbell

velmi pěkná kniha..

02.09.2012 5 z 5

Spartakus - Gladiátor a svoboda Spartakus - Gladiátor a svoboda Gérard Pacaud

Velmi pěkný román o Spartakovi. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Doporučuju.

29.08.2012 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Velmi pěkný díl série Sissi.

17.08.2012 5 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Hezký, velice hezký. Pěkný je i seriál.

15.08.2012 5 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Fan Vavřincová (p)

Tenhle román mám strašně ráda.

15.08.2012 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Prostě klasika. Asi každý z nás zná povedenou českou rodinnou komedii Páni Kluci podle románu od Marka Twaina.

15.08.2012 5 z 5

Nové Mikulášovy průšvihy – Polívka nemá rád zmrzlinu Nové Mikulášovy průšvihy – Polívka nemá rád zmrzlinu René Goscinny

Tohle je prostě klasika. Příběhy o malém Mikulášovi mám velice ráda. Je to velice pěkná kniha a stojí za to.

Léto plné záhad Léto plné záhad Anna Sellberg

Nikde jsem nemohla sehnat knihy z Pony clubu, až jsem v knihovně narazila na tohle. Je to velmi pěkný.

13.08.2012 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Moc moc pěkný, ale film mám radši.

13.08.2012 5 z 5

Peprmintky a velký test věrnosti Peprmintky a velký test věrnosti Patricia Schröder

Á znovu Peprminitky. Tehle díl byl lepší než předchozí, ale pěkné jsou oba.

13.08.2012 4 z 5

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Tuhle knihu mi doporučil můj táta a je výborná.

13.08.2012 5 z 5

I bez Kláry mám spoustu průšvihů I bez Kláry mám spoustu průšvihů Jitka Komendová

Dobré pokračování.

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Výborné pokračování série. Velmi se mi to líbilo. Těším se na třetí díl.

Hranice vítězství 2: Přerod Hranice vítězství 2: Přerod Gregory John Keyes

Tuhle knihu jsem četla jako první ze série Star wars a byla úžasná.

Sněhobílá kráska Sněhobílá kráska Jitka Komendová

Tahle kniha se autorce moc nepovedla.

12.08.2012 2 z 5