Kateriska Kateriska komentáře u knih

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

Výborný díl! Opravdu jsem se od toho neodtrhla...

02.03.2012 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Ten konec se mi líbil nejvíc :)

17.02.2012 3 z 5

Super knížka, je to něco zase jiného, co jsem ještě nečetla. I když psa nemám, přála bych si ho v dospělém věku a tahle knížka byla opravdu úžasná. Posledních pár kapitol jsem probrečela. Jen doporučuji.

11.02.2012 5 z 5

Lady Gaga - Královna popu Lady Gaga - Královna popu Emily Herbert (p)

Pěkně napsaná kniha o jedné z nejslavnějších zpěvaček dnešní doby. Abych řekla pravdu, mám Lady Gagu ráda a beru ji jako umělkyni, která se nebála vystoupit z davu laciných hvězdiček a stala se opravdu plnohodnotnou umělkyní dnešní doby. Však jaká zpěvačka v pop music vám zahraje na klavír, skládá si své písně sama a tvrdě si šla za svým snem? Hodně lidí se jí snažilo pak kopírovat nebo se alespoň jejímu vzhledu přiblížit. Myslím si, že LG tu bude na hudební scéně ještě dlouho, ale... musí umět překvapovat či stále šokovat. A domnívám se, že se jí to zatím dost dobře daří.
Kniha končí začátkem roku 2010, je škoda že se rok 2010 už do knihy nevešel (v Londýně tato kniha vyšla roku 2010), v roce 2010 a 2011 se toho také dost událo a tak si asi počkám na nějakou další biografii, kde se bude hovořit o těchto a dalších letech.
Knize lze vytknout trošku rychlý konec, ale jinak si myslím, že roky jsou velmi detailně popsány. Najdete zde například i šálkovou aféru Lady Gaga.
Vím, že by se jméno této umělkyně nemělo skloňovat, jak jsem to udělala v druhé větě. Ale komu by to mělo vadit? Lady Gaga bude vždy (a snad) umělkyní... Pokud jí něco nesrazí... a já doufám že ne.

18.01.2012 4 z 5

Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Pěkná kniha určená hlavně pro čtrnáctileté holky, které se s touto knihou určitě alespoň trošku ztotožní. Musím zdůraznit, že předešlé knihy ze série jsem nečetla a tohle byla první z téhle série, kterou jsem držela v ruce. Přemýšlím ale, že si pořídím časem i předešlé knihy o Viki Perryové.

05.01.2012 3 z 5

New York New York Edward Rutherfurd (p)

Pan Edward Rutherfurd je orpavdu obdivuhodný autor. Jeho knihy jsou nadprůměrně obsáhlé. New York není kniha o nezáživné historii New Yorku. Je to obsáhlý, krásný román, který proplétají osuhy několika rodin. Je zde napětí, přátelství, láska... Je to nádherná a hlavně čtivá kniha!

01.08.2011 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Stephenie Meyerová je úžasná a sympatická autorka. Musím říct, že z celé ságy se mi nejvíce líbil právě tento třetí a ještě čtvrtý díl (Rozbřesk). Myslím, že je velký plus, že jsem tu knihu přečetla ještě před tým, než jsem zhlédla film. Pro toho kdo film už viděl a právě přečetl knihu, si myslím to už nebude tak napínavé jako pro mě. Celá sága je super, to mi nikdo nevezme. Obdivuji Stephenii, protože píše čtivě a její knihy jsou velmi dobré!

01.08.2011 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Velmi pěkná kniha, řekla bych že příběh byl napínavý a nikdy jsem přesně nevěděla jak to dopadne. V jednání Cally jsem občas poznávala i sebe samu, kniha je čtivá a velmi dobře napsaná. Autorka občas opouští od žánru fantasy až k detektivce. Velmi pěkná kniha, vřele doporučuji :) Konec je sice otevřený, ale ne zas tak moc, nevadí mi to a už se těším na další díl :)

01.08.2011 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Očekávala jsem od týhle knihy, že bude zajímavá a čtivá. Ale opak byl pravdou. Kniha až nakonec mi přišla taková plytká, že by to byl příběh strhující to rozhodně ne. Četla jsem už mnoho lepších knížek, takže tahle byla opravdu NEstruhující!

01.08.2011 1 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Z téhle ságy je to podle mě najlepší díl.
Je zajímavé jak je kniha vyprávěna z poloviny Bellou a z poloviny Jacobem. Podle mě je nesmyslné hodnotit knihu kterou člověk přede mnou co to nečetl to takhle hodnotí!

30.11.-0001