Lady Gaga - Královna popu

Lady Gaga - Královna popu https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75546/lady-gaga-kralovna-popu-75546.jpg 4 17 3

Podrobný životopis celebrity světové pop-music přibližuje osudy americké zpěvačky, která je momentálně na špici světových hitparád. Stefani Joanne Angelina Germanotta se narodila 28. března roku 1986 do rodiny italského původu. Nadání pro hudbu prokázala již v útlém věku, ve čtyřech letech začala hrát na klavír a ve čtrnácti zpívat na veřejnosti. Její kariéra od roku 2008, kdy vyšlo album The Fame, nabrala nevídaně strmý kurz vzhůru. V roce 2010 obdržela lady Gaga při slavnostním předávání MTV osm hudebních cen a časopis Forbes ji zvolil za sedmou nevlivnější ženu planety.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Hudba a zpěv
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lady Gaga -Queen of Pop , 2010

LenkaLuna
15.02.2017 4 z 5

Pěkná knížka do sbírky Gaga fanoušku, jednu hvězdičku jsem strhla dolů jenom z jednoho jediného důvodu, kniha končí začátkem roku 2010. Ale jinak super kniha :)

-A-
15.03.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Miluju Lady Gaga. Někdo jí odsuzuje, ale měl by si přečíst tuto knihu. Možná změní názor..

Kateriska
18.01.2012 4 z 5

Pěkně napsaná kniha o jedné z nejslavnějších zpěvaček dnešní doby. Abych řekla pravdu, mám Lady Gagu ráda a beru ji jako umělkyni, která se nebála vystoupit z davu laciných hvězdiček a stala se opravdu plnohodnotnou umělkyní dnešní doby. Však jaká zpěvačka v pop music vám zahraje na klavír, skládá si své písně sama a tvrdě si šla za svým snem? Hodně lidí se jí snažilo pak kopírovat nebo se alespoň jejímu vzhledu přiblížit. Myslím si, že LG tu bude na hudební scéně ještě dlouho, ale... musí umět překvapovat či stále šokovat. A domnívám se, že se jí to zatím dost dobře daří.
Kniha končí začátkem roku 2010, je škoda že se rok 2010 už do knihy nevešel (v Londýně tato kniha vyšla roku 2010), v roce 2010 a 2011 se toho také dost událo a tak si asi počkám na nějakou další biografii, kde se bude hovořit o těchto a dalších letech.
Knize lze vytknout trošku rychlý konec, ale jinak si myslím, že roky jsou velmi detailně popsány. Najdete zde například i šálkovou aféru Lady Gaga.
Vím, že by se jméno této umělkyně nemělo skloňovat, jak jsem to udělala v druhé větě. Ale komu by to mělo vadit? Lady Gaga bude vždy (a snad) umělkyní... Pokud jí něco nesrazí... a já doufám že ne.

Emily Herbert (p)
britská