karolinadustman karolinadustman komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Tesila jsem se na tuto knihu prevelice, ale odkladala jsem ji behem cteni cim dal casteji, kvuli az zbytecne brutalite a velke spouste poctu mrtvych, coz mi prislo misty az nudne. Tentokrat pro me byla kniha “Keplerovych” zklamanim.

07.11.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Velmi podmanivý příběh a jak píše autor i vypravěč, udělala jsem si svůj vlastní názor.. Od té doby co Igor prozradil, že kdysi bral pervitin, tak se můj názor na záhadu ubíral směrem, že si něco šlehl a nevěděl co je realita a co ne. Stojí ale za přečtení. Pokud bych se někdy dostala do oblasti Tribeč, tak bych se tam minimálně porozhlédla po okolí.

08.09.2018 3 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Parádní kniha, hodně mě inspiruje v tom, jak teď nakupuji, co používám, kolik utrácím. Kdyby si ji každý na světě přečetl, možná by se naše myšlení, co se týče ochrany životního prostředí, změnilo k lepšímu. A nebyli bychom my, ti co myslíme v mnohém i na přírodu a okolí, pomyslní sluníčkáři. Vy, co se zajímáte a máte tuto knihu v ruce, čtěte, inspirujte se!

10.09.2018

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kdo se pohybuje v jogovém světě tak tuto knihu určitě ocení. Velmi mě oslnil příběh autorky, nasměrovává mě zase jiným směrem, a pomáhá život chápat zase trošku jinak, než jsem zvyklá. Četla jsem tuto knihu se zatajeným dechem,.. A po přečtení jsem si hned musela pustit mantry, které byly v knize zníněny. Pěkné dílo.

26.09.2018 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

První polovina knihy je jen popis vztahů ve vesnici, zápletka začíná až ve druhé části, příběh mi přirostl k srdci zejména pro popis vesnice, přírody a proto, že Beskydy znám. Kniha jako taková je pro mě ale velice průměrná. Žádné větší napětí a překvapivé rozuzlení nečekejte.

19.09.2019 2 z 5

Kapitoly z dospělé ekonomie Kapitoly z dospělé ekonomie Kateřina Varhaník Wildová

Tuto knihu jsem četla déle než čtu knihy obvykle. Každá "kapitola" byla pro mě jakýmsi mezníkem, kdy jsem si po jejím přečtení dávala prostor pro zamyšlení nad danou problematikou. Kateřina prostřednictvím jednotlivých kapitol popisuje, jak je ekonomie protkána ve všech aspektech našeho života, jak jsme všichni jako masa zmanipulovatelní, jak se chováme podle toho, jak obchodník žádá a postrádáme čím dál více zdravého a selského uvažování. Tato kniha mě velmi okouzlila, poslední dobou jsem se zamýšlela nad podobnými problémy a teď zjišťuji, že v tom nejsem sama. Je na každém, jak tuto sbírku kapitol pojme. Já se ke knize určitě ještě vrátím a doporučuji ji také svým přátelům. Za mě také mnohem lepší kniha než Manifest disfrutalismu - Nepřípustné, taktéž od stejné autorky.

02.02.2019 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Těšila jsem se na tuto knihu dlouho předtím než se mi dostala do ruky a musím říct, že pro mě byla velkým zklamáním.
Je to další příběh o slečně, která je původně šedá myš s vášní pro umění, kvůli kterého ( a penězům) je schopna i zabíjet... Jednoho dne se promění v krásnou, neodolatelnou, sexuchtivou a bezcitnou vražedkyni a spravedlnost není v dohledu. Jen její pomsta bývalému šéfovi..

31.03.2017

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

Příběh mě velmi zklamal, žádné přímé hlubší poselství nepřináší, kniha je opravdu hlavně pro veganské rodiče a jejich děti. Chtěla jsem knihu darovat, po objednání z internetu, v rodině - dítěti, ale když jsem ji otevřela a rovnou přečetla jedním dechem během 20 minut tak jsem darování zavrhla. Čekala jsem příběh pro zamyšlení, pro výběr rozhodnutí se - nechat na čtenáři, zda zvířátka jíst nebo nejíst. Taky mi po přečtení příjde, že každý masožravec je vlastně kazisvět ve veškerých ohledech. Pokud chcete darovat knihu dítěti, které už tak moc nejí, to co mu dáte a jste normální všežravá rodina, tak tuto knihu nepořizujte, dítě vám nebude jíst vůbec.

11.12.2018