Kapitoly z dospělé ekonomie

Kapitoly z dospělé ekonomie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366490/bmid_kapitoly-z-dospele-ekonomie-h9d-366490.jpg 5 12 2

O dobrém životě v konzumní společnosti Pokud by se na Zemi ocitnul antropolog z jiné planety, patrně by rychle interpretoval naší globální kulturu jako silně nábožensky orientovanou. Dále by mohl pozorovat, že náš pozemský panteon božstev sídlí v kapitálových trzích, kde je hlavním bohem Zisk a přisluhují mu Dluh, Soutěžení a Spotřeba. Kde beru takové přesvědčení? Slyšela jsem mnohokrát, že bych se měla chovat ekonomicky. Ale stále málo zaznívá, že by se ekonomie měla chovat lidsky. Lidé se automaticky přizpůsobují jakési neviditelné entitě (mainstreamové ekonomiii), které vlastně nerozumí, tudíž jim nezbývá než jí věřit a nosit jí obětiny na oltář, i když jim to někdy přijde proti přírodě a zdravému rozumu. Kapitoly z dospělé ekonomie jsou jedním z mnoha návodů, jak pohlížet na věci jinak - jak navrátit hodnotu svému vlastnímu času, jež je naším jediným vlastnictvím na tomto světě, a podřídit své chování planetě Zemi, která nám pobyt na něm umožňuje. V knize se dozvíte: že není jedna ekonomie, ale spousta ekonomií, a ještě více ekonomik že ekonomii definují naše morální hodnoty že ekonomie není jen o penězích, ale především o lidské energii a čase co jsou peníze a jakých forem nabývají že volný obchod je volným obchodem pro hrstku vyvolených, zatímco milióny lidí v ekonomických aktivitách omezuje že jako lidé musíme přijmout ekologická omezení našich ekonomických aktivit, máme-li vůbec přežít jak si užít minimalismus a vlastní schopnosti jak být ve světě aktivním aktérem a užívat si to že možnosti tu jsou... celý text

michal2601
17.02.2021 5 z 5

Velmi inspirativní kniha přinášející neotřelý pohled na běžné činnosti, ekonomiku, zdraví a mnoho dalšího.

karolinadustman
02.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla déle než čtu knihy obvykle. Každá "kapitola" byla pro mě jakýmsi mezníkem, kdy jsem si po jejím přečtení dávala prostor pro zamyšlení nad danou problematikou. Kateřina prostřednictvím jednotlivých kapitol popisuje, jak je ekonomie protkána ve všech aspektech našeho života, jak jsme všichni jako masa zmanipulovatelní, jak se chováme podle toho, jak obchodník žádá a postrádáme čím dál více zdravého a selského uvažování. Tato kniha mě velmi okouzlila, poslední dobou jsem se zamýšlela nad podobnými problémy a teď zjišťuji, že v tom nejsem sama. Je na každém, jak tuto sbírku kapitol pojme. Já se ke knize určitě ještě vrátím a doporučuji ji také svým přátelům. Za mě také mnohem lepší kniha než Manifest disfrutalismu - Nepřípustné, taktéž od stejné autorky.

2015  76%Manifest disfrutalismu - Nepřípustné
2017  92%Kapitoly z dospělé ekonomie

Kniha Kapitoly z dospělé ekonomie je v