Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

Já nevím, jestli jsme četli stejnou knihu, ale mě zlákal začátek, kdy jsem vnímala přesah, až jsem si říkala, kde se to tam bere... Ale to mě brzy přešlo a zbytek knihy jsem marně přemýšlela, co to má být. A to miluji starou poezii. Ale tohle není poezie... Velmi zvláštní dílko...

14.01.2023 3 z 5

Jak si správně přát - karty Jak si správně přát - karty Pierre Franckh

Moc pěkné karty ke knize.

12.01.2023 5 z 5

Poznej svou kočku Poznej svou kočku Bruce Fogle

Tuhle knížku jsem dostala, byla vyřazená z knihovny a já si myslela, že jí rychle prolétnu a dám pryč, co bych tak mohla najít nového v knize, jejíž originál byl vydaný v roce 1991? Když jsem přečetla hromadu kočičích knih a jsem kočkařka každým coulem? No - mnoho. Je tam spousta zajímavých a stěžejních informací, ještě z dob, kdy některé automatické věci, které se dnes dělají, ještě nebyly tak časté a tak automatické. Takže já si našla spoustu zajímavých informací a byla jsem moc mile překvapena. Původně jsem knihu chtěla poslat dál, ale rozhodně si jí nechám.

08.01.2023 5 z 5

Osmáci degu Osmáci degu Michael Mettler

Osmáčky jsem kdysi zachránila jako vyhozené a nechtěné a učila jsem se o nich vše za pochodu. Knížka je určena pro začínající chovatele a plná zajímavých informací.

02.01.2023 4 z 5

Zpěvy sladké Francie Zpěvy sladké Francie Hanuš Jelínek

Neoslovila ně vůbec, ale jak čtu komentáře, asi jen proto, ze nemám k francii a francouzštině žádný vztah.

31.12.2022 2 z 5

Jara a podzimy II. - Devět básníků ze staré Číny Jara a podzimy II. - Devět básníků ze staré Číny * antologie

Moc krásné básně, člověk se úplně přenese do té doby. Ne však můj šálek čaje, nedočetla jsem. Ale jistě si najde své publikum.

29.12.2022 3 z 5

Hodina zamilovaných Hodina zamilovaných František Hrubín

Verše moc krásné, ale ne můj šálek čaje. Nedočeta jsem. Někomu jinému se ale líbit mohou.

29.12.2022 3 z 5

Kořist smyslů Kořist smyslů Josef Hora

Některé básně se mi četly hůře, některé mě nebavily a některé byly moc krásné.

28.12.2022 3 z 5

Žádná setkání nejsou náhodná Žádná setkání nejsou náhodná Kay Pollak

Moudrá kniha, kterou jsem nepřečetla na jeden zátah, ale jednotlivá témata jsem nechávala působit a přemítala o nich. Moc moudrá kniha, ke které se určitě ještě vrátím. Dle názvu jsem původně očekávala něco jiného. Ale ta očekávání :) žádná setkání nejsou náhodná, všechna nás něco učí.

23.12.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásná kniha, zvlášť pro kočkomily. Úžasné propojení "přesahu" a koček. Moc jsem si jí užila a přinesla mi i spoustu mouder. Těším se na další díly :)

09.12.2022 5 z 5

Slunovrat Slunovrat Josef Hora

Hora se mi nikdy neomrzí a pokaždé mě nadchne svými rýmy a vyobrazeními.

09.12.2022 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Četla se snadno, některá moudra byla pěkná, některá byla zvláštní.

Léto křečka Léto křečka Helmut Massny

Milá knížečka z knihobudky, která mě překvapila a z letmého prohlédnutí jsem se i začetla :) Moc pěkná.

Tarot Tarot Juliet Sharman-Burke

Nejsem tarotový typ a nadšenec, ale přesto provedení pěkné.

07.12.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem přečetla téměř před rokem, přesto je v mé mysli vepsána pořád. Je to velmi silná kniha se spoustou paralel, uvědomění... Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala a věřím, že ne naposledy. Je to jedna z těch knih, jejíž věty a části zůstanou nesmazatelně vepsány v paměti a já jsem schopna je recitovat a pamatovat si je.

Cesta duše Cesta duše Cheryl Lee Harnish

Zajímavé a krásné karty, které si mě před časem zavolaly :)

Karty posvátné síly Karty posvátné síly Anna Stark

Moc krásné karty :)

Síla zvířat Síla zvířat Steven D. Farmer

Mé oblíbené karty, které jsem kdysi dostala darem za pomoc v organizaci na ochranu zvířat a tehdy jsem ještě netušila, jak mi za pár let přijdou vhod :)

Ponaučení duše a poslání duše Ponaučení duše a poslání duše Sonia Choquette

Krásné, moudré a mé oblíbené karty.

Karty archetypů Karty archetypů Caroline Myss

Fascinující karty, které se ke mě před časem dostaly swapem, ve správnou chvíli :)