Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Veľryba, čo chcela viac Veľryba, čo chcela viac Rachel Bright

Milý príbeh s krásnymi ilustráciami o tom, že nie je dôležite vlasniť veľa materiálnych vecí a nechávať si ich len pre seba. Deliť sa s priateľmi je oveľa dôležitejšie.

25.12.2023 4 z 5

Kubkove zimné radovánky Kubkove zimné radovánky Christian Tielmann

Ďalšia kniha zo série o Kubkovi, tentoraz o zime a radostiach, ktoré toto ročné obdobie prináša. Ako vždy, je to milé čítanie.

21.12.2023 3 z 5

Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Robert Barry

Krásna rozprávka o jednom vianočnom stromčeku, ktorý priniesol radosť do mnohých domovov :) Ilustrácie sú nádherné, no a preklad a prebásnenie Ľubomíra Feldeka nesklamali. Naozaj úžasné!

21.12.2023 5 z 5

Sára a vianočný medveď Sára a vianočný medveď Holly Webb

Pekný vianočný príbeh s malou dávkou fantastična. Určený od 7+, ja som ale knihu čítala 4-5 ročným deťom a páčila sa im.

20.12.2023 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Moja štvrtá kniha od Sandersona, druhý diel v trilógii Mistborn a môžem spokojne povedať, že tento autor je v žánri fantasy zaslúžene. Pre mňa vynikajúce pokračovanie po každej stránke. Svet, ktorý Sanderson vytvoril je naozaj originálny s komplexnými postavami, originálnou mágiou a zaujímavou politikou. Môžem len odporúčať a tešiť sa na to ako to ukončí. AJ

16.12.2023 5 z 5

Somárik a vianočný anjel Somárik a vianočný anjel Otfried Preussler

Milý príbeh o malom somárikovi, ktorý putoval za svojou mamou do Betlehema, kde zohrievala malého Ježiška v jasličkách.

04.12.2023 4 z 5

Oči zasypané pieskom Oči zasypané pieskom Paweł Smoleński

Oplatí sa siahnuť po tejto knihe, aby sa čitateľ priblížil a trochu viac sa zorientoval v tejto téme, na základe osobných skúseností nielen samotného autora, ale aj ľudí, s ktorými sa rozprával. Pre niekoho je riešenie tohto dlhoročného konfliktu veľmi jednoduché a jednostranné, no ono to vôbec nie je jednoduché a Pawel Smolenski podáva informácie z oboch strán, čo veľmi oceňujem. Určite odporúčam.

02.12.2023 5 z 5

Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Detská klasika, aj keď som ju čítala prvýkrát až deťom v škôlke. Určite odporúčam deťom čítať aj staršie knihy, ktoré stále majú, čo ponúknuť.

Červený balík Červený balík Linda Wolfsgruber

Krásna vianočná kniha aj o tom, že čo komu dávame, to sa nám vracia. Ilustrácie sú krásne. Určite odporúčam :)

Stína Stína Lani Yamamoto

Na prvý pohľad možno jednoduchý príbeh, ktorý v sebe ukrýva hĺbku. Je ťažké vychádzať zo svojej komfortnej zóny a niekedy potrebujeme niekoho, kto nám pomôže prekonať prekážky.

Koala, ktorá môže Koala, ktorá môže Rachel Bright

Krásny, jednoduchý príbeh o tom, že sa netreba báť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, lebo život okolo nás je krásny a plný možností. Plus je táto kniha nádherne ilustrovaná.

16.11.2023 5 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Moja druhá kniha od tohto autora a opäť skvele spracovaný skutočný príbeh, aj keď teda obsahovo je to dosť ťažké čítanie. Ďalšia ukážka toho, čo všetko si pôvodní obyvatelia Ameriky vytrpeli a akých ohavných činov sú ľudia schopní. Určite odporúčam. AJ

16.11.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Vždy sa teším, keď sa autor vráti so sveta, ktorý vytvoril. Suzanne Collins sa to podarilo. Príbeh mladého Snowa zodpovedal mnoho otázok a aj napriek tomu, že som vedela kde nakoniec skončí, tak časť mňa dúfala, že nie, nevyberie si túto cestu. A to je podľa mňa skvelé, že sa to autorke podarilo, vyvolať emócie, ktoré sa menili s blížiacim sa koncom. Nuž, som rada, že som si prečítala Baladu, len by som rada vedela viac o Lucy Gray a Tigris. AJ

13.11.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Sci-fi klasika, ktorá mi v mnohom pripomínala môj nedávno prečítaný súčastný sci-fi kolos The Expanse. Vesmírne dobrodružstvo, ktoré stojí za prečítanie. AJ

01.11.2023 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Skvelé, skvelé, skvelé! Perfektný úvod do trilógie, v ktorej Sanderson opäť raz vytvoril originálny svet s mágiou, v ktorej som sa síce miestami trochu strácala, ale napriek tomu som si túto knihu nesmierne užívala. Odporúčam a ide sa na 2.časť. AJ

30.10.2023 5 z 5

Zatúlaná Máša Zatúlaná Máša Svetlana Ružićová- Kurćubićová

Táto kniha je o Máši, prapraprababičke Máše a Medveda, aspoň tak to tvrdí autorka :) Príbeh je jednoduchý, Máša neposlúchne starých rodičov a stratí sa v lese, no vo svojej šikovnosti dokáže prekonať prekážky pred sebou. Kniha má menej textu a veľké, pekné ilustrácie. Deťom v škôlke (4-5 rokov) sa veľmi páčila.

19.10.2023 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Pre mňa druhý Sanderson, druhá kniha, ktorú viacerí čitatelia označovali ako jeho slabšie dielo a druhé pozitívne prekvapenie. Ak má Warbreaker byť slabšia kniha, tak naozaj neviem, čo ma čaká ďalej :)
Sanderson vytvoril originálnu mágiu, zaujímavé postavy, pútavý dej, mnoho nečakaných prekvapení a veľmi dobrý záver. Určite oporúčam! AJ

09.10.2023 5 z 5

Poklady Poklady Wojciech Widlak

V tejto knihe Pán Guľôčka poučí nie len deti, ale aj dospelých o tom, čo sú v skutočnosti tie najdôležitejšie poklady v našom živote. Opäť sú bonus krásne ilustrácie.

04.10.2023 4 z 5

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Ľudia dobrí, toto je čo za knihu? Mala som ju prečítať v rámci knižnej výzvy v októbri, ale došla som zubami nechtami len do polovice, aj to s nútením sa. Píše akože zrelý muž pre mužov, ale mne to príde akoby to písal puberťák (aj štylizácia a slovník), ktorý si naštudoval, čo iní ľudia zažili, napísali a on to podáva ďalej ako niečo úžasne jedinečné. Neviem, či sa dokopem dočítať to. Jednu hviezdu dávam za citáty, ktoré sú v knihe, no aj tie patria iným osobnostiam a nie autorovi. Škoda papiera.

01.10.2023 1 z 5

Krídla Krídla Wojciech Widlak

Toto je naozaj podarená séria kníh pre deti. Ilustrácie sú tiež úšasné a deťom sa kniha veľmi páčila (4-5 rokov).

28.09.2023 4 z 5