Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Sal Severe

Síce mi trvalo prečítať túto knihu, ale ozaj stojí za to. Či rodič, starý rodič alebo učiteľ, človek sa toho dozvie veľa a najmä príklady zo života. Odporúčam :)

10.11.2018 4 z 5

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Veľmi krásne podaný príbeh o chlapcovi, nie úplne bežnom vo výzore, ktorý nás dokáže naučiť veľa o tom, čo je v živote dôležité. Odporúčam! AJ

07.11.2018 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Vynikajúca kniha! Britská história má nevyčerpateľnú studnicu skvelých príbehov a toto je jeden z nich. Pre milovníkov britskej histórie-povinné čítanie! :)

26.07.2018 5 z 5

Povesti bez konca Povesti bez konca Viera Čurmová

Samotné povesti boli zaujímavé, ale spôsob akým to bolo napísané, s gramatickými chybami a mnohými chybami tlače, sa mi táto knižka čítala zle.

18.07.2018 3 z 5

Most do prístavu Most do prístavu Francine Rivers

Dávam 5, lebo aj keď ma hlavná predstaviteľka Abra miestami dosť štvala, je to ďalší pekný a povzbudzujúci počin z pera pani Rivers :)

06.07.2018 5 z 5

Moja tridsaťročná vojna Moja tridsaťročná vojna Hiró Onoda

Až je to neuveriteľné, že sa toto stalo. Miestami tak absurdné, akoby som čítala Forresta Gumpa. Japonská mentalita a oddanosť vlasti je trochu iný level ako to poznáme my a Hiro Onoda je toho názornou ukážkou. Ale je to zaujímavé čítanie.

05.03.2018 3 z 5

Predškolská pedagogika nielen pre učiteľov Predškolská pedagogika nielen pre učiteľov Milena Lipnická

Aby som bola úprimná, veľa mi táto kniha nedala. Pri tomto type kníh, kde je priveľa teórie, mi chýbajú príklady z praxe a zo života.

04.02.2018 2 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Miestami som sa pýtala sama seba- What the hell???, čo sa to deje v tejto knihe. No zdanlivo nesúvisiace udalosti a postavy začali postupne do seba zapadať a takto vzniklo toto podarené dielo. Miestami trochu divné, ale vtipné, a pre mňa osobne, lepšie dielo ako Hitchhikers guide ;)

28.01.2018 4 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Nikdy by som nepovedala, že kniha o zajacoch môže byť taká dobrá. Pravdu povediac, neviem či by som sa k nej dostala, ak by nebola na zozname nášho Book clubu, asi by som o nej ani nevedela, že existuje. Začiatok bol síce trošku nudný a vravím si, no to bude fuška dočítať, ale nakoniec to stálo za to. Odporúčam. AJ

14.01.2018 5 z 5

Vďaka Betlehemu sa rodí láska a je tu nádej Vďaka Betlehemu sa rodí láska a je tu nádej Max Lucado

Také pravé orechové k vianočným dňom. Odporúčam! :)

26.12.2017 5 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Poučné čítanie.

03.12.2017 4 z 5

Život v zemi smrti Život v zemi smrti Oszkár Bettelheim

Ďalšia kniha z obdobia 2.svetovej vojny a života väzňov v koncentračných táboroch. Tentokrát bol fokus na politických väzňov- komunistov a autor sa snažil opísať to, že ani v tých najťažších podmienkach sa presvedčení komunisti nedali zlomiť a držali spolu. Bolo celkom zaujímavé sledovať ako zmýšľali a vnímali rôzne veci ľudia, ktorí boli presvedčení o pozitívnosti tohto režimu.

03.12.2017 4 z 5

Kým nemáme tvár Kým nemáme tvár C. S. Lewis (p)

Prva z Lewisovych knih, pri ktorej sa neviem rozhodnut ci bola dobra alebo nie. Prva cast knihy bola ok,druha bola trochu matuca. Citala som v ramci Book Clubu,ktory sme zalozili a debata o nej bola zaujimava :) AJ

15.10.2017 3 z 5

Rytier siedmich kráľovstiev Rytier siedmich kráľovstiev George R. R. Martin

Dávam 4, ale len z jediného dôvodu- a to slovenský preklad. Martinov svet poznám len v angličtine, čo sa týka kníh aj seriálu a preto čítať Rytiera v slovenčine bol ťažký údel ;) Bolo ťažké orientovať sa kto je kto a kto ku komu patrí. Čo sa však samotných príbehov týka, tak dávam 5 hviezd :)

08.10.2017 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Trošku slabšia oproti ostatným.

18.06.2017 3 z 5

Král a kancléř Král a kancléř Jean Plaidy (p)

Ďalšia kniha o Thomasovi Moorovi, ktorá ponúkla trochu iný pohľad na jeho život a pôsobenie- a to z pohľad jeho dcér a rodiny. Pre mňa super :)

12.04.2017 4 z 5

O ôsmej na arche O ôsmej na arche Ulrich Hub

Toto bolo naozaj super čítanie, vtipným, ale nie znevažujúcim spôsob bol opísaný príbeh troch tučniakov pozvaných na Archu. Odporúčam pre deti aj pre rodičov :)

24.03.2017 4 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

No neviem, miestami ma táto kniha pobavila, miestami som vôbec nechápala o čom je a ten záver, nuž teda ... Osobne ma neoslovila. AJ

19.03.2017 2 z 5

Dejiny mojej Cirkvi - I. diel Dejiny mojej Cirkvi - I. diel Viliam Judák

Nuž, v celku zaujímavé čítanie. Odhaľuje dejiny katolíckej Cirkvi, ktorá si teda už všeličím preskákala, autor spomenul to dobré aj zlé, čo sa v procese rastu Cirkvi odohralo a snáď sa z toho zlého poučíme a pôjdeme správnou cestou vpred.

12.03.2017 3 z 5

Rúhač Rúhač S. J. Parris (p)

Ja mám príbehy s Giordanom Brunom rada. Anglicko v 16.storočí bolo veľmi zaujímavé v rôznych smeroch, a kedže britská história je moja srdcovka, tak príbehy z tohto prostredia vždy vtiahnu do deja a táto kniha nebola výnimkou. Nie je to extra trieda, ale je to OK čítanie :)

10.03.2017 3 z 5