kaja8529 kaja8529 komentáře u knih

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Vůbec nevím co si mám o této knize (a vlastně i sérii) myslet. Mám naprosto rozporuplné pocity a absolutně netuším, jak knihu hodnotit. Tak to aspoň zkusím co nejlépe popsat.
Začneme asi pozitivně. Autorka má naprosto neuvěřitelnou schopnost upoutat čtenáře. Ta kniha je opravdu velmi čtivá. A dokonce mám pocit, že i návyková. Když začnete, tak už nemůžete přestat a když uz je konec, tak nutně potřebujete další díl. Takže se obávám, že i přes mé výhrady k některým věcem (stejně jako u prvního dílu) si přečtu další díly.
Dobře a teď k té méně příjemné části recenze.
Co to jako bylo?! To je místy tak extrémně bizardní, že jsem obracela oči v sloup. Otravoval mě stále se opakující vzorec vrhnu se do nebezpečí a chill, sexy týpek na motorce mě zachrání. To se někdy neumí zachránit i sama? Když je tedy podle popisu tak zdatná v boji. Ta myšlenková spojení mezi Brexley a Warwickem byly hmm... ZAJÍMAVÉ. Musela jsem se smát jak je to podivné a trapné a myslím, že to u spicy scén asi nechcete. Nevím prostě jsem to úplně nepociťovala. Asi i proto, že tam toho bylo až příliš, ale abych nebyla úplně zlá, tak ta scéna na konci knihy byla fakt dobrá. A taky mi vadil nevybíravý slovníček postav. Jo chápu má to tak být s ohledem na typ knihy, ale prostě já nejsem fanda sprostých slov v knihách. Vlastně vůbec nejsem fanda sprostých slov. Ale to už je můj problém.

Do dalšího dílu se pustím a zajímalo by mě kdy bude? Je to opravdu návykové čtení.

Ještě jedna věc. Ta obálka?! Miluju obálky od @adela.stopka (což už asi víte, ale zopakuju to znovu ). Těším se na obálku třetího dílu a jsem zvědavá jestli se tam malinko podepíše i to, že se odehrává v Praze.

Pořád se nemůžu rozhodnout, ale asi moc krásné 3,5/5

Za knihu moc děkuji @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri

29.10.2023 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

,,Abych byla upřímná, já hudbu ani moc ráda nemám. Jen některé písničky. Najdu nějakou, která se mi fakt líbí, a pak ji poslouchám pořád dokola třeba milionkrát, dokud se mi nezhnusí a nezačnu ji úplně nenávidět."

Už podle citátu poznáte, že Tori Springová je prostě chábryně. Takto ji označila @ta.z.jine.paralely a já nemůžu jinak, než souhlasit! Tori je chábryně a to nejen proto, že jde na maškarní za Wednesday Addams (a tu mám taky ráda ). Má velmi zajímavou osobnost, velmi zajímavé názory (mimochodem s jejím názorem na čaj ABSOLUTNĚ nesouhlasím!), super vývoj a celkově je prostě hustá. Pesimisticky depresivně nepřekonatelná. A ikdyž teď v létě nemám depresivní náladu, tak jsem se do ní dokázala určitým způsobem vžít. Mnohokrát jsem knihu na začátku chtěla odložit (a to jsem i párkrát udělala), ale potom se to rozjelo a bylo to skvělé. A ani mě moc ve čtení netáhla zápletka okolo Solitaire, ale spíše postavy. Kromě Tori musím vyzdvihnout také Michaela, který je úplně ňuňánkovský a hlavně rychlobruslí! A cokoliv co souvisí s bruslením já miluju, takže Michael byl jasný. Objevuje se tam samozřejmě i Charlie a Nick, což je super. Nedávno jsem viděla i druhou sérii Srdcerváčů, takže jsem měla takový menší maraton.
Celkově bych knihu hodnotila kladně. Velkým plusem jsou rozmanité a dobře napsané postavy, plno citátů. A jako mínus je, že mi až tolik nesedl styl psaní autorky a ne vždy se mi to četlo úplně hladce. Ale možná je to tím, že Solitaire je autorčina prvotina. Rozhodně si přečtu další díly a jsem zvědavá jak se autorka posunula.

Krásné 4/5

,,Trpělivost zabíjí..."

Za knihu a vzkazík moc děkuji @humbook @humbookblogeri #humbookblogeri a také @endlessbibliophile

24.08.2023 4 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Když jsem začala tuhle knihu číst, tak jsem očekávala jednoduchou miloučkou romantickou knihu na léto. Jo a přesně to Tentokrát je to doopravdy splnilo.

Aaah to byla tak úžasně roztomiloučká knížka, která mě vtáhla do děje tak, že jsem ji měla přečtenou za jeden den.

Je o předstíraném vztahu spisovatelky Elizy a populárního herce Caze. Něco z čeho by dost dobře mohlo být úžasné K-drama. A já jsem si to tak představovala ve své hlavě. Jako super seriál plný nedorozumnění, nehod a scén u kterých se culíte a ani nevíte proč. Nebo vlastně asi jo. A ikdyž mě Eliza dost štvala jak si nechtěla pořád přiznat svou lásku ke Cazovi, tak za ten konec jí to odpouštím. Ale ještě před koncem jsem myslela, že jí snad za to utrhnu hlavu.
A ještě nesmím zapomenout na skvěle napsané prostředí Pekingu a všechny ty detaily co s ním byly spojené. Hned jsem měla chuť na to ,,skleněné" ovoce na špejli. Prodává se to někde i tady?

Kniha splnila co romantická kniha měla a ještě přidala něco navíc a já nemám důvod jí dát nic jiného než...
4/5
Za knihu moc děkuji @humbook @humbookblogeri #humbookblogeri a také @endlessbibliophile

23.07.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

,,Už jsi někdy po něčem toužil tak moc, že ses bál si to vzít?"

Upíři? Vztahy? Internátní škola?
No dejte to sem!

Tak toto byla má první slova, když jsem si přečetla anotaci k této knize. A jo, bylo to fakt dobrý. Jakože fakt fakt dobrý.

Nečekala jsem od toho samozřejmě literární veledílo. Chtěla jsem, aby to bylo především čtivé a abych si čtení fakt užila a to Touha splnila naprosto s přehledem. Bylo tam tolik klišoidních věcí. Ale takových, které fakt chcete číst. Teda aspoň já jsem chtěla.
Byly tam také velmi vtipné momenty a objevilo se tam i pár narážek na Stmívání. Děj velmi dobře plynul a nebylo nouze o zvraty.
Hlavní hrdinka byla méně naivní než jsem čekala a moc se mi líbilo, že si nenechala nic líbit. (Jo tady narážím na tebe Bello )
A Jaxon? Pfff dokonalost. Všichni chceme Jaxona.
Jediné mínus vidím v tom, že mi docela dlouho trvalo než jsem se začetla.
Shrnutě bych asi řekla, že je to tak klišoidní až je to fakt skvělé. A přece někdy takové knihy číst chceme. Přiznejme si to. Ať už to schováváme pod nálepkou guilty pleasure nebo ne.
A je to lepší než Stmívání? Těžká otázka. Rozhodně je Touha lépe napsaná, ale Stmívání bylo přeci jen ,,první". Něco jako Hunger games. Touha rozhodně nebude tak ikonická, ale mně se líbila asi více. Příběhově, jak je napsaná a postavy v Touze jsou charakterově lepší.

4/5

,,Jsou věci mezi nebesy a peklem, o nichž se filozofům ani nesní."

Za knihu moc děkuji @humbook @humbookblogeri #humbookblogeri a také @endless

15.06.2023

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Je právě půl druhé ráno a já tu brečím jak želva. Každá povídka měla něco co mi už dlouho chybělo. Byla to jiskra něčeho většího. Kniha je obrovským skvostem, pro lidi, kteří se na autorku dokáží naladit. Pro lidi, kteří mají obdobnou duši.
Co mě dostalo byl konec Zvonků, který mi docvakl. Všechny slova co jsou řečena v Dohře byla jen opakováním těch mých. (Což vyvstává otázka jestli by nebylo nejlepší to ukončit povídkou Zvonky). Ale ta největší rána přišla v Poděkování. Nejdou mi vyjádřit pocity, ale asi bude stačit, když řeknu, že to bylo nejlepší a nejdojemnější poděkování, které jsem kdy četla.
Děkuji ti Eliško za tvou knihu. Zanechala na mně něco, něco velkého, velkého jako zvony na začátku.
@nikolohniv

10.03.2023 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Musím se přiznat, že mě knížka úspěšně míjela až do doby, kdy Humbook oznámil, že autorka bude na letošním Humbookfestu.
A je to škoda, protože tato kniha byla fakt super. Ze začátku jsem se sice vůbec nemohla začíst a neměla jsem tušení co se tam děje, ale později už to bylo lepší a dobře jsem se zorientovala. V tom mi pomohl i rejstřík pojmů, schéma všech druhů jasnovidců a mapa, takže autorce nemůžu vytknout, že se nesnažila nám vstup do tak složitého světa co nejvíce ulehčit. Hlavní postava Paige je chytrá, silná a je velmi dobrou vypravěčkou. Příběh táhne dál i postava Strážce, který mi na začátku přišel dost plochý, ale později...
Romantické linky je tu méně, ale když už se tam něco děje, tak je to úžasné.
Knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi právě více světa a fantasy prvků, než romantiky a nádherných popisů krajin.

A nezapomeňte, že autorka bude na zítřejším Humbookfestu, takže pokud nestíháte číst, nevadí beseda s autorkou pro začátek postačí.

4,5/5 a moc se těším na další díly
•••••••••••••
Za knihu moc děkuji @humbook #humbookblogeri

Ig: @nikolohniv

25.11.2022 4 z 5

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Lunasterové

,,Ať ti hvězdy svítí na cestu”

Hned po prvních stránkách se opět ponoříte do toho zvláštního čarokrásného světa a už nikdy nebudete chtít tento svět opustit.

Druhý díl Lunasterů rozhodně nezklamal a musím říct že mi přijde lepší než ten první. V prvním díle jsme se více s tímto světem seznamovali, ale teď už začala pořádná akce. V knize je mnoho nových informací díky kterým vám svět Asterů, Lunojasných a Lunasterů přijde reálnější. Moc se mi líbil nápad legendy která se vlastně stala pravdivou a hrála tu velkou roli. A navíc ta legenda odhalovala jednu věc která se stala na konci. Samozřejmě vám nemůžu říct co se tam stalo. Takže si to rychle přečtite ať můžete být nadšení se mnou. Konec knihy byl celkem otevřený a vlastně skončil po velmi důležité události po které chcete hned vědět co se stane dál. A proto rychle potřebuji další díl. No a pokud bude zas rok trvat než vyjde tak se asi zblázním.

Pokud chcete poznat další originální svět od této úžasné autorky tak rozhodně neváhejte.

5⭐

Krok do prázdna Krok do prázdna Natalja Ščerba

Lunasterové- Krok do prázdna
••••••••••••••
,,Chce to odvahu udělat první krok, ale ještě větší odvahu jít dál. Není tak důležité jestli ti na cestu svítí hvězdy, nebo Měsíc, pokud dokážeš překonat sám sebe."
••••••••••••••
Naprosto miluju tuto sérii, miluju jak je zvláštní a jiná. Nesedne úplně všem, ale pokud rádi přemýšlíte, sníte, prožíváte každý sebemenší pocit a pouze akce v knize vám nestačí, tak se vám série Lunasterů bude pravděpodobně moc líbit. Tento díl je plný složité magie, intrik a tajností. Chvilkama mě už to neustálé zatajování vadilo a už jsem se nemohla dočkat až se vše vyjasní, ale přece trpělivost růže přináší. Což u této série platí dvojnásob. O velké zvraty také nebylo nouze a dokonce jsem na nějaké postavy změnila názor už třikrát. A právě to mě baví, jak dokáže Ščerba tou nepředvídatelností zamotat hlavu. Ale teda ten konec zas... Co to bylo?! To mně chcete říct, že musím počkat rok a půl na další díl?
Radši na to nebudu myslet.

Doporučuju všem, kteří četli jedničku a dvojku, aby si oba díly před čtením třetího znovu přečetli. Věřte, že se vám to bude hodit.

No nemůžu tomu dát nic jinýho než
5/5⭐ (aby se Asterové a Lunojasní nehádali )

Koruna času Koruna času Natalja Ščerba

Ztracená v bezčasí...

⏳Časodějové⏳

Série na kterou nikdy nezapomenu. Která mě naučila mnoho věcí. Nejen to, že přátelství a rodina je to nejdůležitější, ale i to jak je důležité si věřit a také věřit svým cílům. Zvolit si správnou cestu a hlavně tu správnou paralelu.
Díky ní jsem našla úžasnou partu lidí se kterými si rozumím. A které beru jako členy ostalského Řádu přátelství.
Moc děkuji nejúžasnější autorce @sherbanat
Stvořila jste svět do kterého bych se hned chtěla přestěhovat. I kdybych celou tu dobu bloudila v bezčasí.

Čas je vždy na naší straně!
Vaše Nikol Ohnivá
@nikolohniv

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

,,Každá legenda obsahuje špetku pravdy. Je jen na tobě, čemu z toho se rozhodneš věřit."

Miluju slovanskou mytologii, takže bylo jasné, že si Legendu o Ladě přečtu, ale rozhodně jsem nečekala něco tak skvělého. Jako první bych chtěla pochválit délku knihy, která byla tak akorát. Nic nebylo zbytečně natahované a každá stránka byla důležitá a dávala v knize smysl (možná si řeknete, že to musí být samozřejmost, ale u některých knih to tak bohužel není). Dále se mi líbilo jak byl vystavěný příběh a jak jsme spolu s Ivanem a Ladou procházeli lesem plným bytostí ze slovanské mytologie. A nakonec bych chtěla zmínit konec knihy, protože nevím jestli ho mám milovat nebo nenávidět.

Doporučuji všem, kteří mají rádi slovanskou mytologii a výpravné pohádky, protože z této knihy by rozhodně mohla jedna být.

,,To příroda nám ukazuje skutečný mír. A jsme to my, kdo to přestává vidět."

Za knihu děkuji @humbook #humbookblogeri #spoluprace

29.06.2022 5 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Ve spolupráci s @humbook #humbookblogeri

Tak toto bylo úžasné. Už první dvě kapitoly mě naprosto dostaly a nemohla jsem přestat číst. Líbilo se mi jak hlavní hrdinka celou knihou rostla a jak feministicky myslela. Maličko mi to připomnělo Prokletý rok, ale přišlo mi, že tady bylo více akce. Všechny myšlenky rasismu a feminismu byly tak krásně napsané a nenucené. Trochu mě ale zamrzelo, že nebylo v příběhu více z africké kultury. Nebo jsem to tam asi nepostřehla. V knize rozhodně nechyběl originální a propracovaný svět, který mě několikrát dokázal opravdu překvapit.
Knihu moc doporučuji už jen kvůli pořádné dávce #girlpower

Pokud máte chuť na skvělou fantasy s nádechem feminismu, tak Pozlaceným rozhodně dejte šanci.

28.06.2022 4 z 5