Kaety Kaety komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Perfektní, vždy mě rozesměje. Doporučuji.

31.03.2014 5 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Výborná, brilantní kniha, napínavá až do konce. Hlavní hrdinové Tommy a Pentlička jsou moc sympatický mladý pár, který umí využívat své malé šedé buňky k řešení zapeklitých detektivních případů. Tajemný protivník je opravdu jedna z nejlepších knih od Agathy Christie.

05.02.2013 5 z 5

Sametové pouto Sametové pouto Teresa Medeiros

Tato kniha mi také přišla beznadějná, překombinovaná.
Chvílemi jsem se v příběhu ztrácela. Postava Laury mi přišla příjemná, odvážná, ale u Sebastiana mám pocit, že byl trochu slaboch. Nejhorší byla postava d´Artagnana.
Jaká je souvislost mezi Sebastianem a McKayem, jsem odhadla poměrně brzy.

08.04.2013 3 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Tato kniha se mi velmi líbila. Je napínavá, romantická, vtipná, oddechová a zasmějete se u ní.
Trošičku mě zaskočil epilog u knihy, dle mého už tam nemusel být, ale je to krásná knížka, která stojí za přečtení.

26.03.2013 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Danielle Steel

Moc pěkná kniha, i když mi ze začátku Fiona nebyla moc sympatická, ale po všem co ji potkalo jsem si ji zamilovala. První polovina knihy byla úsměvná, druhá vážnější, kdy si čtenář není do poslední chvíle jist, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Po dlouhé době jsem něco četla od D. Steelové a jdu si nějaké její knihy zase přečíst, protože je to pěkná oddechová četba.

17.06.2016 4 z 5

Klub Lysek Klub Lysek Arthur Ransome

Krásná kniha, jako dítě jsem ji milovala a i teď si ji ráda někdy přečtu. Příběhy Dicka, Dorotky, Klubu Lysek a pirátů ze Smrti a slávy, které ohrožovala motorová loď Margoletta měly v sobě dobrodružství, napínavost a krásný popis plavby na plachetnici. Určitě bych ji dětem doporučila.

27.04.2015

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Souhlasím s pirin, také mi tato kniha přišla trochu nereálná, ale byla pěkná, za přečtení stojí.
Ke slastnému polibku dojde až v závěru knihy, ale je dobrá a to mám ráda na T. Medeiros, že její knihy jsou každá jiná a neopakuje se tam známé klišé jako u S. Drake.
Na velké vyznání lásky nečekejte :-), jaké měla Clarinda tajemství před Ashtonem, jsem poměrně dobře uhádla.
Líbilo se mi pouto, které vzniklo mezi Poppy a sultánem Farúkem.

Těším se na pokračování o bratrech Burkeových, o Maxmilianovi, které vyjde na podzim 2013, mohla by to být zajímavá knížka.

07.06.2013 4 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Tato kniha je moc pěkná, postava Sterlinga mi byla sympatická, postava Laury byla odvážná i když měla výčitky svědomí, z toho jakým způsobem chtěla ochránit rodinu. Postava Lotky měla velmi bujnou fantazii z přečtených gotickým románů a myslela si, že dokáže sama odstranit protivníka. Nakonec dojde i k jejímu napravení, dále v knize se dočteme o odpuštění a usmíření Sterlinga s mrtvou matkou. I epilog byl moc pěkný.
Všechny romantičky si přijdou na své :-), doporučuji k přečtení.

25.04.2013 5 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Tato kniha je temná, vášnivá, nenávistná.
Hlavní postava rytíře Garetha z Caerleonu je temná, postychtivá, ale také toužící po lásce a zlatovlasém přeludu z dětství.
Hlavní hrdinka Rowena je milá, zchudlá šlechtična, i když trošku naivní dívka.
Sestra hlavního hrdiny Marlys je na svou dobu neohrožená a provokativní a nadevše milovala svého bratra Garetha..
V knize se setkáme s nedobrovolným odjezdem od početné osmičlenné rodiny, s mnohými útěky a s mnohými něžnými odplatami a pomstami.....
Označila bych ji jako průměr od T. Medeiros, svým stylem připomíná Shannon Drake.

09.04.2013 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Pro mě je zatím tato kniha nejlepší od T. Medeiros.
Nádherná.
Je napínavá, romantická, vtipná, pohádková, oddechová a zasmějete se u ní.
Autorka zde napsala jak hlavní romanický příběh, tak i příběh vedlejší dvojice.

26.03.2013 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Pořád jsem čekala, jaké že bude Netvorovo postižení a ono to nebylo tak hrozné :-(
Gwennie si o sobě myslí, že je tlustá a tudíž, že se do ní nemůže zamilovat žádný muž a jaké pak je její překvapení, když po nedobrovolném uvěznění vesničany na jeho hradě, zjistí, že se líbí samému Netvorovi.
Společně překonají netvorovo prokletí, bázlivé vesničany a odhalí v jejich středu zrádce.
Líbilo se mi, že autorka stejně jako v předchozím pohádkovém díle(Nevinná svůdkyně) napsala k hlavní romantické dvojici i příběh vedlejší dvojice.

26.03.2013 3 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Tato kniha se mi líbila asi více než Princezna pomsty-první díl této série, i když byla také dobrá.
Líbí se mi doba, ve které se tato kniha odehrává. Výborná je postava starého druida Mergwyna, která se line celou totou sérii.

11.03.2013 4 z 5

Nerozvážnost Nerozvážnost Shannon Drake (p)

Tuto knihu jsem také přečetla během jednoho večera, ale trošičku mě zklamala.
Není zde klasický scénář od S. Drake, kdy je hlavní hrdinka provdána proti své vůli, za což jsem byla ráda, i když vlastně se také museli nejdříve vzít, aby přestaly útoky o život hlavní hrdinky a pak se teprve poznávali.
Hlavní padouch byl podobný jako v knize Sladká jako hřích od S. Drake.
V knize procestujete několik zemí: Anglii, Itálii-Řím a Egypt a jeho památky, hlavně vykopávky a pyramidy.
Kolem nichž se také odvíjí celý příběh.

11.03.2013 3 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Tato kniha se mi velmi líbila. Je napínavá, romantická, vtipná, pohádková, oddechová a zasmějete se u ní.

11.03.2013 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Johanna Lindsey

Dokonolá partie je pěkná kniha, chvíli mi trvalo než jsem se začetla, po odložení jsem ji přečetla na jeden zátah. Z této série, ale patří ke slabším knihám.

27.09.2016

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Výborná, vrah je až do poslední chvíle nepředvídatelný.

01.05.2014 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Nejlepší kniha od J. Grishama, je velmi napínavá, vřele doporučuji k přečtení.

30.07.2013 5 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Souhlasím s uživatelkou Lucie249, také tato kniha byla pro mě první od S. Drake.
Byla krásná, napínavá, mám ráda, když kniha začíná koncem.

23.04.2013 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Moc pěkná kniha na to, že byla autorčinou prvotinou.
Kniha o lásce, magii, nedůvěře, záhadně zmizelém kamarádovi, dvojím obvinění z vraždy a o budoucnosti.

08.04.2013 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Jak už napsala uživatelka neznama.87, je to kniha, která je tajemná, méně romantická, ale bohuže mě moc nenadchla.
Líbila se mi postava nevlastní dcery Allegra, která měla trochu toho "šílenství" po matce v krvi a tím děsila všechny okolo.
Ještě štěstí, že jsem tuto knihu četla dříve než její předcházející díl z této série (Nezapomenutelný polibek), protože bych moc nevěřila v napravení Lotky.

02.04.2013 3 z 5