KačkaNik KačkaNik komentáře u knih

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Krásný příběh, velmi duchovní. Nepostrádá vtip ani všechny aspekty výborné detektivky. A ty nádherné kanadské reálie...

08.02.2021 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Krásné, milé, trochu nostalogické čtení. Spousta zajímavých postav i osobností, detektivní příběh té nejlepší kategorie. Pro milovníky Agathy, Maigretta i humory Dorothy Sayersové skvělé čtení, které doslova pohladí.

04.02.2021 5 z 5

Malé lži Malé lži Ian McFadyen

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Skvělé vstupní ingredience, jenže výsledek je jako dort od pejska a kočičky - nepoživatelný . Děj je splácaný, postavy více než plytké, prostě jako by to psal robot na zadání "tradiční anglická detektivka". Bez šťávy, nuda, spousta postav, vrah jasný prakticky od té doby, co se tam objeví. Naprosto zbytečná milostná komplikace. Takže komentář píšu spíše jako varování, bohužel. Jako milovníka detektivek, Anglie a charismatických vyšetřovatelů mě tato knížka doslova uráží.

03.02.2021 odpad!

Náš ředitel je krysí upír! Náš ředitel je krysí upír! Pamela Butchart

Opravdu výborné. Celá série 9ti letého syna nadchla a díky ní začal opravdu číst knihy.

21.01.2021 5 z 5

Naši učitelku ovládli mimozemšťani! Naši učitelku ovládli mimozemšťani! Pamela Butchart

Výborné, celá série 9ti letého syna nadchla a díky ní začal opravdu číst knihy.

21.01.2021 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Opravdu silná kniha, syrová a drsná. Nejsou zde hrdinové, jen lidé - běžné "figurky", z kterých se skládá svět kolem nás, se všemi slabostmi, radostmi, pýchou, sílou i slabostí. Zolovy popisy života v Paříži v polovině 19.století jsou tak živé, že si je čtenář může rovnou představovat. Může se na nad nimi ušklíbat, pohrdat jimi i jim fandit - nicméně v duchu se ptá, zda by se on uměl chovat v jejich podmínkách lépe...

12.11.2020 5 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Václav Rabský (p)

Augustin Veliký a jeho "tým" jsou nejlepší a rozhodně nejhumornější čeští detektivové

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Lépe to ani napsat nešlo. Obrovský respekt Kapitánu Kidovi za pokoru a přitom svěžest, s jakou "dokončil" legendární příběhy o ježkovi v kleci.

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Výborné a ještě vtipnější při čtení nahlas :)