Kačka2006 Kačka2006 komentáře u knih

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Tato knížka je o dívce Billie, které zemřel tatínek a její maminka se rozhodla, že se odstěhují do jiného domu, na venkově. Billie se ten dům vůbec nelíbí, protože předchozí majitelé tam nechali veškerý nábytek, což Billie přijde velmi divné. Jakoby odjeli narychlo, ale proč? Ten dům je starý a určitě má svůj temný příběh. Billie si myslí, že v tom domě straší, jak vysvětlit, že jí někdo v noci ťuká na okno a rozhoupává lustr v obývacím pokoji. Billie je vyděšená, ale chce zjistit co se děje. Seznámí se s Aladinem a společně pátrají po záhadném tajemství domu. Co se stane dál? A jak celý příběh dopadne? To si musíte přečíst sami.

25.09.2019 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Deník malého poseroutky je moje nejoblíbenější série. Vždy mě pobaví a zvedne náladu. V tomto dílu se vše odehrává v zimě a Greg má obavy ze všeho, třeba jako že bude mít omrzliny a ,,přijde o nos". Když školu zasype sníh, vše se promění v jedno velké bojiště a všichni ,,bojují o své životy". Až sníh roztaje, rozhodně se o vítězi. Tento díl mě opět moc bavil, a možná je i jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

10.10.2021

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tato kniha je o Charlotte Ch. Reynoldsové, kterou vychovával její otec a tři bratři. Na jednu stranu to pro ni byla výhoda, např. dokázala přetlačit a předběhnout každého kluka. Ale i nevýhoda, Jelikož vyrůstala mezi chlapcema, nejen v rodině, nevěděla co dělat když přišlo na make-up nebo na ,,holčičí módu“. A aby v sobě všechen stres o tomto ,,novém" světě nedržela, chodila si po večerech povídat se svým kamarádem na dvorek přes plot. Ale další problém je, že se do něj zamiluje.
Jak se s tím vyrovná a co udělá dál? To je v knize. Knížka se mi líbila, ale pro každého asi taky nebude.

17.04.2021

Ztracené koťátko Ztracené koťátko Lucy Daniels

Tato knížka vyplívá už z názvu. Jsou Vánoce a Alex je vážně nemocná a potřebuje vybrat dostatek peněz aby mohla na operaci do Ameriky. Alex má i malé koťátko Sluníčko, které moc miluje. Jednoho dne Sluníčko záhadně zmizí a Alex děsí ta představa že je Sluníčko někde samo v té zimě. Podaří se koťátko najít? to se dozvíte v této knize. Tahle knížka mě moc bavila, jelikož se ráda zajímám o zvířátka.

06.03.2021

Začátek letopočtu Začátek letopočtu Radek John

Tato kniha je o mladé dívce, která studuje medicínu. Ta se zamiluje do Martina, po nějaké době vztahu se u Martina ukáže nevěra. Po krátké době ukončení vztahu si Markéta našla nového partnera, Honzu, který pro ni ale nebyl ten pravý. V dobu co byla sama zjistila, že je těhotná, ale byl tu velký problém. Nevěděla jestli je dítě Martina nebo Honzy. Rozhodne se dítě si nechat? Dozví se čí miminko je? To se dozvíte v knize.
Kniha se mi líbila, četla jsem po dlouhé době nějaký jiný žánr, než jsem zvyklá a četla se mi docela dobře.

28.03.2022

Příběhy nesnášený spolužačky Příběhy nesnášený spolužačky Rachel Renée Russell

Nikki se dozvěděla, že v rámci studentské výměny stráví celý týden na Mezinárodní akademii Hampton Hills. Jenže Nikkie není moc nadšená, chodí tam totiž Mackenzie. Mackenzie Nikki k smrti nenávidí. V tomto dílu Mackenzie dělala Nikki naschvály. Jednou se stalo, že jejich pan učitel Stratil učební plán, a jen tak náhodou se našel u Nikki v aktovce, samozřejmě díky Mackenzie. V této knize je i dalších takovýhlech příběhu kde si holky navzájem škodí. Tato kniha se mi moc líbila.

20.12.2020

Most do krajiny Terabithia Most do krajiny Terabithia Katherine Paterson

Tato kniha je o desetiletém Jesse a jeho kamarádce Leslie, kteří si vymysleli záhadné království a zemi Terabithia. Dalo se tam dostat pouze přes potok. Jenomže jeden den se stala taková nemilá nehoda, ale to se dozvíte už v knize. Kniha se mi líbila, viděla jsem i film, a obojí mě moc bavilo.

07.10.2020

Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Rachel Renée Russell

Tato kniha je tom jak Nikki a její kamarád Brandon našli na ulici štěňátka a Nikki se rozhodla že si je vezme domu. Ale musela je skrýt před rodiči, s tím jí pomáhaly její kamarádky Chloe a Zoey. Jak se jim podařilo pejsky schovat se dozvíte v knize. Tato kniha se mi líbila, mám doma celou sérii a tento typ knih mám nejraději.

16.06.2020

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

(SPOILER) Kniha je o muži, kde jeho nevlastní matka ho okradla o peníze a on se jí chtěl pomstít, ale jelikož jeho matka předčasně zemřela, tak nemohl. Ale jeho chuť po pomstě byla tak veliká, že zabíjel jiné ženy. Jak se to celé vyřešilo se dozvíte v knize. Jelikož moc nejsem na detektivky, tak mě knížka moc nebavila, je spíš pro starší ročník.

29.03.2020

Křesťanské nebe Křesťanské nebe Helena Florentová

V této knize je hodně příběhů o křesťanství. Mně se nejvíce líbil příběh Lucie. Je to o dívce jménem Lucie která toužila zasvětit svůj život pouze Ježíše Kristu. Když vyspěla ucházel se o její ruku bohatý mladík. Když ho ale otevřeně odmítla, obžaloval ji u soudu jako křesťanku. Byla předvolána před soud a nakonec se přiznala ke své víře.Soudce ji pohrozil mučením, ale Lucie si stála za svým. Jak to celé dopadlo? To si musíte přečíst sami. Knížka se mi moc nelíbila, byli tam nějaké názvy, kterým jsem moc nerozuměla, ale tento přiběh mě zaujal nejvíce.

14.11.2019

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

V knize jsou hezké báje/pověsti pro ty, které baví číst o minulosti. Mě se nejvíce líbila báje POTOPA, která je o vládci, ke kterému se donesla zvěst o tom, jak jsou lidé zkažení a jak se nebojí ani zločinů. Řekl si, že sestoupí na zem, chtěl vidět na vlastní oči, zda lidé opravdu loupí, uctívají lež místo pravdy a posmívají se bohům. Jestli to tak opravdu bylo a jak příběh skončil, to už si musíte přečíst sami. Knížka se mi líbila, byly tam zajímavé a hezké ilustrace i báje.

13.03.2019