kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Další detektivní příběh z městečka Burning Cove 30. let. Amanda Quick čtivě prokletá detektivní zápletku s romantickou linkou. Jenom mám někdy pocit, že je těch zločineckých postav v každém díle trochu moc. Ale třeba tady jsem byla trochu překvapená. Tuhle postavu jsem fakt nečekala.

30.03.2024

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Oproti prvnímu dílu je tady menší pokrok. Po pár knížkách ze současnosti jsem se opět vrátila k nějaké historické romanťárně a docela jsem si početla. Knížka má přijatelný počet stránek, neměla jsem pocit, že se děj táhne. A určitě se poohlédnu i po dalším díle této série.

18.03.2024

Poslední prostopášník Poslední prostopášník Nicola Cornick

Romantická jedhubka na jeden večer.

10.03.2024 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Po přečtení anotací u všech dílů této série jsem se na ni těšila. Čekala jsem, až budu mít všechny tři, abych nemusela čekat na další pokračování. Ale bylo to pro mě trošku zklamání. Dočetla jsem to celé hlavně kvůli tomu, abych se přesvědčila, že můj typ na závěrečnou zápletku je správný. Příběh by byl možná fajn, ale byl tak nějak divně napsaný. Mount trilogy prostě žádný z nových "mafiánských" románů zatím nedosahuje.

08.03.2024 3 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

S komentářem jsem čekala až po dočtení obou zbývajících dílů. Pořád je takové divné. Nevím, jestli je to autorkou nebo překladem. Ale zajímalo by mě, jak říkal Gabriel Avery v originálu.

08.03.2024 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

V poslední době se vyhrnulo nespočet knížek s tzv. mafiánskou tematikou. Ale většina je jen slabý odvar knížek královny tohoto tématu Maghan March. I toto je ten případ. Schválně jsem se čtením čekala, až jsem měla všechny tři díly, abych nemusela čekat na další pokračování. A teď jsem trochu zklamaná. Ale jdu hned na další díl a uvidím. Třeba se dočkám překvapení.

06.03.2024 3 z 5

Měsíční zátoka Měsíční zátoka Heather Graham (p)

Romaňtárna, která se snaží hrát na detektivku. A není to úplně ani jedno, ani druhé. Plno věcí nevysvětlených, nedotažených. Ale na dovelnou k bazénu tak akorát.

04.03.2024 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Meagan McKinney

Něco mezi 3 a 4*. Nechápu, proč by žena nemohla říct pravdu o vraždě sestry. Ale to by pak nebyl ten správný příběh.

27.02.2024 4 z 5

Svět se zbláznil, když nás dva dal dohromady Svět se zbláznil, když nás dva dal dohromady Denisa Hoffer

Chvílemi jsem si připadala jako v jihoamerické telenovele. Takových zápletek a komplikací. Pro mě to prostě nebylo to "waw".

09.02.2024 3 z 5

Zátoka splněných snů Zátoka splněných snů Heather Graham Pozzessere

Mně se detektivky od téhle autorky líbí. Přečetla jsem snad skoro všechny její historické romance, které se mi mimochodem moc líbily, a na tahle její díla narazila až před nedávnem (asi to bude tím, že tohle začala psát pod svým jménem, pak začala používat pseudonym). Má to napětí a švih a není to žádný, hrůzu budící, horor. A nechybtí tomu ani špetka erotiky. Jo, a kdo je Sheilyn vrah jsem si tipla správně hned na první pokus. :-)

09.02.2024 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Na knížku jsem se chystala už dlouho a nakonec jsem ji přelouskla za jeden odpoledno-večer. Byla jsem totiž zvědavá, co se stane za pět let. A stálo to za to. U tohoto druhu literatury očekávám předem danou linku příběhu a byla bych zklamaná, kdyby bylo všechno jinak. Pokud někdo touží po drmatech plných zvratů, musí si zvolit jiný žánr a nebo alespoň jinou spisovatelku.

31.01.2024 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Takové trošku uspěchané. Z příběhu by se asi dalo vytěžit trošku víc. Ale i tak se těším na další díl s Nessou.

29.01.2024 4 z 5

Zoufalé vévodkyně Zoufalé vévodkyně Eloisa James

Dočetla jsem, ale nevím.... Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů, které zůstaly nedořešeny a nevysvětleny. Není to napsané tak, abych hned sáhla po dalším díle. Nechám si trochu odstup.

23.01.2024 3 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Knížku jsem slupla za jeden den. Neskončila jsem, dokud jsem nedočetla.

17.01.2024 5 z 5

Píseň válečníka Píseň válečníka Catherine Coulter

Chandra se chovala jako malý spratek a ne jako dospělá žena. Být Jervalem, ohla bych ji přes koleno už dávno.

14.01.2024 3 z 5

Tři týdny do svatby Tři týdny do svatby Ella Quinn

Po nějaké době jsem se vrátila ke čtení historických romancí. Ale tohle nebylo to pravé, co jsem si představovala.

08.01.2024 2 z 5

Obětavý lord Bened Obětavý lord Bened Hannah Howell

Vzala jsem si ke čtení hned další díl, teď už vlastně poslední. A ani toto není ono. V knize jsou opět dějové nesmysly a nesrovnalosti. Doufám, že autorka svoje další knížky trošku víc propracuje.

04.01.2024 3 z 5

Statečná lady Catryn Statečná lady Catryn Hannah Howell

Další díl příběhů rodin Wherlockových a Vaugnových. K pokračování celé série jsem se vrátila s nějakým odstupem. Knížku jsem sice přečetla, ale pořád to není ono. Pro mě jsou od téhle autorky pořád nejlepší knížky ze skotské Vysočiny.

04.01.2024 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Tohle je taková trochu lechtivější harlequinka. Děj nemá žádná velká dramata nebo zápletky. Ale protože jsem byla zvědavá na příběh dalších členů této malé skupiny, přečetla jsem knížku v podstatě na jeden zátah. Pomohl tomu i malý počet stránek.

18.12.2023 4 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Nicola Cornick

Po knížce jsem sáhla, protože jsem v poslední době četla víc příběhů ze současnosti a měla jsem chuť na nějakou tu historickou romantiku. Anna a Simon - dva paličáci bránící svou věc a tím pádem stojí na opačných stranách. Bohužel se jim do toho míchá láska i intriky a jejich vztah je tak trochu jako na kolotoči. U četení jsem se dobře bavila. Mělo to děj. Na Harleqinku docela dobré čtení. Někdy si zkusím najít nějakou další autorčinu knížku.

05.12.2023 4 z 5