joachim36 joachim36 komentáře u knih

Přísaha - chirurg pod palbou Přísaha - chirurg pod palbou Hassan Bajev

Doslova mi při četbě tuhla krev v žilách a slyšel jsem tlukot vlastního srdce. To co "napsal" v tomto případě sám život, by snad ani nikdo nevymyslel. Člověk si uvědomí v jak bezpečném světě tu žijeme. A taky jak je ten bezpečný svět nesmírně křehký.

26.12.2018 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Recyklace a nastavovaná kaše. První díl se mi moc líbil a považuji ho zde za silně podhodnocený, nicméně toto jsem už ani neměl chuť a sílu dočíst. Třetí díl a další nastavovačky kompletně vynechám.

11.11.2018 1 z 5

Inspirativní čtení a pěkné fotografie... leč praktických informací spíše po skrovnu. Ale tak o tom ta kniha asi být neměla.

11.11.2018 4 z 5

Svědkové tisíciletí Svědkové tisíciletí Viktor Dračuk

Stručná ale informačně nabitá knížka, která mi hezky doplnila moji mozaiku vědomostí o starověku o téma užívání písma. Autor hezky popisuje pokusy o dešifrování již dávno zapomenutých jazyků a systémů zápisu. Tato kniha, která byla napsána v bývalém Sovětském svazu, mě velmi pozitivně překvapila.

29.07.2018 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Konec epochy britských imperiálních dějin, vylíčený na příběhu lásky dvou lidí z odlišných sociálních vrstev. Četl jsem v originále a velmi se mi líbil autorův vhled do psychologie jednotlivých postav. A obzvlášť u hlavní ženské představitelky. Myslím, že ženy by se shodly, že autorův vhled do jejích pocitů je velmi uvěřitelný. Dost možná, že právě to bylo na celé knize tak kontroverzní. Ta drzost tvrdit, že aristokratická ctnostná žena, je vlastně stejná jako jakákoliv jiná žena. A také oceňuji ten otevřený konec, bez "a žili spolu na švédské rivéře s jejich jachtou štastně až do smrti a pokud.....".

27.02.2018 5 z 5

V dětství mě tato kniha minula, o to více jsem si ji nyní vychutnal. Plevův Robinson je vskutku vynikající knihou. Ultimátní survival skloubený s humanismem je opravdu knihou, kterou by si měl každý prečíst. A rodiče by ji měli předčítat dětem.

10.02.2018 5 z 5

Hana a Hana #3: Ty kráso Hana a Hana #3: Ty kráso Miloš Čermák

Ty kráso... on si to jako někdo koupí a pak se mu to nelíbí? Tak proč to čte?

28.01.2018 5 z 5

Táboření a turistika Táboření a turistika David Watkins

Knížka pro děti, kde ale i dospělý člověk najde užitečné rady do přírody.

28.01.2018 5 z 5

Souboj znamení Souboj znamení Dagmar Kludská

Tadle kniha o výkladu znamení má nějakou "magickou" atmosféru. Ač na výklad znamení moc nevěřím, tato kniha je prostě kouzelná a popisy sedí jak prxxx na hrnec.

28.01.2018 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V podstatě to je příjemná romantická pohádka. První díl je dle mého názoru zdařilá verze moderní popelky - krásky a zvířete. Druhý díl mi už přišel jako zbytečná recyklace a nastavování kaše. Nebyl jsem ho schopen ani dočíst. Ale první kniha je solidní romantická záležitost, zde i výrazně podhodnocená. Co se týče BDSM vlastně tam nic není, fakt jenom romantika. Když se o té knize pobavíte s lidmi z BDSM komunity, jenom se pousmějí. Četl jsem v originále, tak nevím jestli knize neubral překlad.

27.01.2018 5 z 5

Vodák Vodák Martin Hrubý

Škoda jen, že v kapitole o kánoích chybí "J-stroke" :-)

21.01.2018 4 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Pozitivní překvapení! Velmi pozitivní překpavapení! Moc jsem neočekával a pak jsem to přečetl na posezení. Pěkný vhled do AČR a do života jednoho vojáka. Vojáka který klesl až do temnoty, a bojova, aby jako ten Fénix vstal z popela. Navíc psáno jazykem v takovém Chandlerovském duchu. Doporučuji! Doporučuji i pro ty, kdo vidí v našich vojácích ty "žoldáky, kteří jezdí za prachy zabíjet chůdáčky na druhý konec světa". Možná některé své názory přehodnotíte.

14.01.2018 5 z 5

Svět bez růžových brýlí Svět bez růžových brýlí Luděk Frýbort

Svět bez růžových brýlí mi tenkrát, jako mladému čtenáři, neuvěřitelně otevřel oči. Luděk Frýbort to má v hlavě velmi dobře srovnané a můžeme jen děkovat, že jeho postřehy neskončily v šuplíku, ale byly vydány.

07.01.2018 5 z 5

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Díky této knížce, jednou v budoucnosti, někdo opět vybuduje civilizaci :-)

02.12.2017 5 z 5

Plachetnice Plachetnice Karl-Heinz Wieland

Ach ty obrázky!!! ... to je prostě mé dětství :-)

11.02.2017 5 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Jééé tak jsem tu panečku skoro jediný, komu se knížka líbí opravdu hodně moooc, zatímco filmovou adaptaci považuji, s prominutím, za neuvěřitelnou sxxxxx, nemající s předlohou takřka nic společného. Zachycení genia loci v komiksu je tak magické a tak krásné... asi takřka nepřenositelné na jiné médium. (Nebo, že by to šlo, mohlo jít, když to funguje pro sin city?)

21.01.2017 5 z 5

Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Seth M. Siegel

Inspirativní čtění, které v dnešní době přináší valnou dávku optimismu ohledně budoucnosti. Minimálně tedy alespoň co se vody týče.

11.01.2017 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Znám minimálně dvě počítačové hry (och jaký to přeci jen pokleslý druh zábavy :-) ), které ze zkazky o Převorství Sionském těží daleko více a přinašejí také daleko lepší příběh než je tato.... brak.
Ale chápu, že pro někoho kdo předtím nikdy neslyšel o Plantardovi, Svatém grálu a svaté krvi, nebo pokladu z Rennes-le-Château to je DOOPRAVDY NĚCO!!!
Každopádně doporučuji dnes už starší počítačové hry Broken Sword - Shadow of the Templars a Gabriel Knight - Blood of the Sacred, Blood of the Damned.
Budete se bavit více než s panem Langdonem - s Gabrielem teda určitě!

09.11.2016 1 z 5

Dobrodružné plavby Dobrodružné plavby Bernhard Kay

Tato kniha je velmi čtivá a zároveň bohatá na informace ohledně mořeplavby, navigace a velkých zámořských objevů. Při čtení jsem se plasticky dokázal vcítit do kůže námořníků různých epoch a moje fantazie se nechala unášet proudem představ dále ... až za hranici knihy.
Nejen čtenářova představivost je bohatě ukojena četbou této knihy, ale také zvědavost. Čtenáři je představena evoluce námořních přístrojů a technologií od starověku až po dnešní GPS. To vše bohatě ilustrováno mapami, kresbami i barevnými fotografiemi. Jedná se doopravdy o velmi zdařilou knihu po všech stránkách.

28.10.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Spolu s Malevilem od Roberta Merleho jsou tyto dvě knihy mé nejoblíbenější v rámci kategorie kolaps civilizace.

28.10.2016 5 z 5