Už vím proč 1.

Už vím proč 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207822/bmid_uz-vim-proc-1-zwu-207822.jpg 5 119 18

Už vím proč série

Srozumitelná a výtvarně poutavá forma encyklopedie vysvětlující dětským čtenářům výrobní procesy při zpracování různých surovin (sklo, dřevo) nebo potravin (kakao, cukr, obilí, olej, voda)

jan0223
jan0223
19.12.2021 5 z 5

Tak na této knize jsem hodně ujížděl. Četl jsem ji pořád dokola, kresby jsou dokonalé a hrozně se mi líbili ty jednoduché kresby panáčků. Potom jsem o knihu nějakým záhadným způsobem přišel, ale až v dospělosti jsem ji sehnal v antikvariátu a znovu zařadil do knihovny.

terka
terka
25.07.2021 5 z 5

Čteno malému synovi, který si v ní často prohlížel obrázky a schémata výrobních procesů. Potom mě "zkoušel", jestli znám výrobu papíru atd.... DIddnes se mi vybavuje hadrovina a další suroviny pro jeho vznik.

Mánička178
Mánička178
20.02.2021 5 z 5

Jedna ze zásadních knih mého dětství, na které si opravdu dobře pamatuji. Půjčovali jsme si ji na střídačku s bratrem v knihovně a na kreslených dvojstranách si procházeli luxusně ztvárněné výrobní postupy. Stejně tak slova jako "kutr", "difúzní baterie", "autokláv", "omykání" jsem se naučila z této encyklopedie, to vím zcela jistě :D Fascinovalo mě, že v pekárně se na výrobě chleba podílí stroj "vykulovač" a "vyvalovač" a že těsto dělí "dělička" do čtverečků, nebo že z šišky hlíny se dělají hrnečky a z placek talíře :D
Když jsem si ji teď zpětně četla, nepřišla mi ani nějak moc "údernická", samozřejmě až na to, že nesmí chybět příběh o dobývání uhlí, výrobě ocele nebo panelů... Ale jinak je to prostě srdcovka, kterou jsem musela mít, takže proběhla nutná sháňka po antikvariátech :D

tomvall
tomvall
15.02.2021 5 z 5

Jako malý jsem v ní ležel pořád. Výborná kniha.

Kontryhelka
Kontryhelka
28.01.2021 5 z 5

Vynikající encyklopedie, ve které se ve své době našlo spoustu zajímavých informací.

Renda698
Renda698
08.11.2020 5 z 5

stále se co ičit

knihovniceS
knihovniceS
19.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsme měli doma a moje dcery si v ní hodně početly - super kniha i v dnešní době

SSTknihy
SSTknihy
19.06.2018 5 z 5

V téhle knize jsme dokázali ležet hodiny a hodiny a dopodrobna studovat třeba výrobu mýdla, látky nebo mražených výrobků. Z dnešního pohledu jsou mnohé technologie už zastaralé nebo dokonce v propadlišti dějin, ale jeden nikdy neví, kdy se tyhle znalosti zase budou hodit.

joachim36
joachim36
02.12.2017 5 z 5

Díky této knížce, jednou v budoucnosti, někdo opět vybuduje civilizaci :-)

Godvind
Godvind
26.11.2017

Tuto knížku jsem jako kluk zbožňoval. Několikrát týdně jsem si v ní po příchodu ze školy domů listoval. Opratroval jsem ji, zachovala se v úžasném stavu a dnes si v ní rádi listují mí dva synkové.

boxas
boxas
23.10.2017 5 z 5

Takových knížek není nikdy dost!

katka9574
katka9574
23.10.2017 5 z 5

Milovala jsem tuhle knížku :-)

Petrstik
Petrstik
03.01.2017 5 z 5

Krásně zpracovaná encyklopedie, jen škoda, že ty technologie jsou už trošku zastaralé ;-( , ale přesto má pořád co nabídnout i dnešním čtenářům.

majík1
majík1
06.07.2016 5 z 5

První encyklopedie kterou přečetla a líbila

Tinoušek
Tinoušek
05.09.2014 5 z 5

První encyklopedie, kterou jsem přečetla... Super kniha, která je "nadčasová"... :-)

KattyV.
KattyV.
16.12.2013 4 z 5

Dodnes si pamatuji na ty Vánoce, kdy jsme s bratrem dostali tuto knihu. :-) Moc se mi líbila.

mautina7
mautina7
01.03.2013 4 z 5

Knížka, kterou jsme si se sestrou vždycky hrozně rádi prohlížely. Jsou tam moc hezky vykreslené procesy například při výrobě knih, elektřiny a podobně, což je velmi zajímavé. Obzvlášt, když v té době informační technologie nebyly tak pokročilé.

Exodus
Exodus
19.12.2011 5 z 5

Když jsem byla menší a ještě nebyl internet byla to knížka ze které jsem ráda čerpala vědomosti a myslím že mi pomůže i teď u maturity. Je tam například perfektně vysvětlena výroba oceli a železa.