jisimi jisimi komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná kniha, ani chvíli jsem se nenudila. Neuvěřitelný příběh plný emocí. A jak je u autorky zvykem, velký nečekaný zvrat na závěr!

14.02.2016 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Audiokniha
Pytel kostí je neuvěřitelný hororový příběh vyprávěný samotným hlavním hrdinou. Při jeho poslechu mě to neustále nutí přemýšlet, analyzovat a moje touha přijít tomu všemu na kloub je čím dál tím větší. Moje fantazie tak běží na plné obrátky. Jenomže TOHLE, se vymyslet prostě nedá. Zjišťuji, že Stephen King je úžasný vypravěč. Dokáže každou situaci tak barvitě popsat, že mám pocit, jako bych se v ní ocitla. Kniha je plná trefných přirovnání, metafor a aforismů. Příběh je napsaný tak čtivě, že mě baví i v pasážích, kde se toho zrovna, ,,moc neděje“.

21.01.2017 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

V tomto případě dávám pět hvězdiček seriálu. Jeho tvůrci si skvěle poradili s rozpolcenou postavou Dextera Morgana. Donutili nás Dextera milovat, navzdory tomu, že je to psychopat a vrah. Všichni mu držíme palce, aby nikdy nebyl dopaden. Autorovi děkuji za fenomenální námět.

03.06.2016

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Začátkem jsem se musela trochu prokousávat. Seznamování se s velkým množstvím členů Vangerovic rodiny a s jejich osudy značně potrápily moje mozkové buňky. Autor má bezesporu originální způsob vyprávění, příběh má zajímavou zápletku s překvapivým rozuzlením. Nejzajímavější pasáže knihy pro mne byly ty, kde se vyskytovala Lisbeth, která je pro knihu opravdu originálním stvořením. Bavily mě její hackerské schopnosti, její vypořádávání se se svým ,,podělaným" životem, její způsob ,,přežívání".

03.06.2016

Marťan Marťan Andy Weir

Jak pročítám komentáře k této knize, asi budu jedna z mála, kterou tato kniha neoslovila. Po padesáti stránkách jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem jich ,,vydržela" sto. Toto opravdu není můj šálek kávy...

07.04.2016

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Detektivka z dostihového prostředí, nicméně jsem od tohoto autora četla lepší. Vyšetřování nebylo až tak napínavé, aby to nutilo číst dál a dál.

14.02.2016 4 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Pro mne byla nejzajímavější povídka Jak na věc z prostředí aukčních síní. Navzdory vesměs kladných recenzí jsem knihu četla dlouho a těžko jsem se k ní vracela.

21.01.2016 3 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Hezký příběh z dostihového prostředí. Jediné, co působilo trochu kostrbatě byla zamilovanost hlavního hrdiny ke Kate, jinak příběh byl pro mne čtivý a zajímavý. Určitě vyhledám další knihy autora.

21.01.2016 4 z 5