JirkaTob JirkaTob komentáře u knih

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

První třetina knihy zajímavá, druhá třetina víceméně zaklapává do první. Dává mi smysl. Třetí je naprosto tragická.
Četl jsem od pana Kulhanka Stroncium a to mi přišlo lepší než toto, ač má horší hodnocení

22.11.2021 2 z 5

Wim Hof: Cesta Ledového muže Wim Hof: Cesta Ledového muže Wim Hof

Pokud máte Wimovu předchozí knížku, je tahle zbytečná. Vlastně i pokud ji nemáte, kupte si radši jeho první.

07.10.2021 2 z 5

Páni temnot Páni temnot Joe Dever

Páni temnot jsou pěkným ukončením série Magnakai. Jsou podobně vymakaní jako úplně první díl (Útok že tmy). Cesta je rozmanitá, obsahuje zvraty, dává smysl a finální zúčtování může být hodně easy (zejar daluga + sommerswerd) nebo hodne těžké. Sommerswerd je věrný tomu, co byl schopen udělat Zagarnovi a tak i Gnaag proti němu nemá šanci.

13.07.2021 5 z 5

Prokletí z Ruelu Prokletí z Ruelu Joe Dever

(SPOILER) Začátek velmistrovské části příběhů o Lone Wolfovi je malinko slabší. Pokud jste hráli předchozí díly, bude pro vás průchod relativně jednoduchý.
Souboje nebyly nějak extrémně náročné a hádanku jsem potkal jen jednou.
Zápletka je slabší - zabránit rozšíření moru. Kadaka nezabijete, pár druidů jo a svět je naráz zachráněn před morem.

01.07.2021 4 z 5

Zajatci času Zajatci času Joe Dever

(SPOILER) Tenhle díl je z celé ságy zdaleka nejslabší. Nevadila mi ani tak lineárnost děje jako nevyváženě silní nepřátelé. Pokud máte Sommersword, nenajdete meč železného srdce, který je na pána chaosu ultra účinný... Pokud už pána chaosu porazite mečem zelezneho srdce, řekne vám týpek, ať ji vrátíte do hrobky (přece nedává smysl ukládat super silné zbraně proti vašemu nepříteli někam, kde je nemůžu použít, NEDÁVÁ!).
Nic ok, jdeme dál. Na konci jsou tak silní jebátoři, až si myslím, že si Joe něco při psaní šlehnul. Řešitelní jsou max ve Sommerswordem, ale i tak budete mít pravděpodobně málo životu na jejich poražení.
A po nich následuje Vonotar. Kouzelník. Nabízí se tedy použit sommer-meč stejně jako v dílu Oheň na vodě. Nic no, knížka vás k tomu nevyzve.
Vtipný je i to, že ta partička vás napadne až potom, co vás uslyší, jak zavzdycháte překvapením, že vidíte partu násilníků...
Jsem jedinej, komu to přijde FAKT blbý? Chápal bych ultra těžký fighty, kdyby před tím byla nějaká možnost, jak je oslabit, která se vám ale nepovede.

01.07.2021 3 z 5

Kotel strachu Kotel strachu Joe Dever

Putování do Kotle a Kotel samotný je poměrně jednoduché, leč stále zajímavé. Na konci dostaneme přičuchnout k bitvě a jako správní spasitelé světa přijmeme výzvu velitele nepřátelských vojsk - Zakhana Kimaha.
Sundat tohohle typka je poměrně těžké a budete potřebovat velkou dávku štěstí při hodu kostkou (náhodnem výběru).
Na závěr se nám samozřejmě narýsuje epický konec našeho putování za kameny.

30.06.2021 5 z 5

Stín na písku Stín na písku Joe Dever

Tenhle díl je správné završení první části příběhů. Je tam zajímavé prostředí, hádanka, pán temnot... Příběh se slušně rozbíhá a připravuje prostor pro další díly.

30.06.2021 5 z 5

Džungle hrůzy Džungle hrůzy Joe Dever

Po Hradu Smrti je tento díl rozhodně slabší. Putování jako takové mi nepřišlo ničím zvlášť poutavé. Díl působí spíš jako mezihra před dalším dílem, která má za cíl vykreslit blížící se válku s Temnými pány.
Také mi vadila absence souboje s finálním nepřítelem, který zde úplně chybí.

29.06.2021 3 z 5

Hrad smrti Hrad smrti Joe Dever

Oproti předchozím dílům vás tady příběh vůbec nešetří. Souboj za soubojem se prokousáváte až k cíli. Za mě zatím nejlepší díl série.

28.06.2021 5 z 5

Oheň na vodě Oheň na vodě Joe Dever

Oproti Útoku ze tmy jde o kratší dobrodružství, i když neméně zajímavé. Hratelnost je dobrá. Co ale vnímám jako velké mínus, je že pro průchod knížkou musíte mít magické kopí, které je hodně těžké získat a jde spíše o náhodu.

15.06.2021 4 z 5

Útok ze tmy Útok ze tmy Joe Dever

První ze série. Parádní úvod.

15.06.2021 5 z 5

Křížová Výprava Křížová Výprava Joe Dever

Koupil jsem si a zahrál z nostalgie. Na Lone Wolfovi jsem vyrostl, ale tuhle knížku jsem už kdysi nesehnal.
Příběh je vlastně jednoduchý, smysluplnější než jiné dřívější. Sic mě konec tak úplně neuspokojil, celkově se mi Křížová výprava líbí.

13.06.2021 4 z 5

S krví spjatá S krví spjatá Nathan Long

Jestli se vám líbily předchozí díly, tak tenhle díl je ještě o stupeň či dva lepší než ty předchozí.
Přemýšlím, co napsat, aniž bych spoileroval. Ale každý náznak by vám zkazil tenhle majstrštych.

01.05.2021 5 z 5

Přehled středoškolské fyziky Přehled středoškolské fyziky * antologie

Učebnice je souhrnem všeho, co patrně můžete v rámci středoškolské fyziky potkat ve výuce. Abyste si učebnici užili, musíte už o fyzice něco vědět. Pak pro vás může být přínosem.
Nicméně jí chybí motivační části s popsaným užitím, tj. Aplikace poznatků. Chybí v ní popisy jednoduchých pokusů, díky nimž si uděláte o dané problematice lepší představu.
Pokud jste zvídavý a o fyzice nic nevíte, nekupujte si ji. Místo toho zkuste sehnat knížky např. od pana Opavy a jiné materiály - sbírky pokusů a experimentu.

13.03.2021 3 z 5

Fyzika pro gymnázia – Elektřina a magnetismus Fyzika pro gymnázia – Elektřina a magnetismus Oldřich Lepil

Takhle napsané učebnice jsou k ničemu. Nejde o učebnici ale kompendium. Učebnice totiž obsahují motivační část, jednoduché pokusy atd. Ne fráze typu: v okolí elektricky nabitých těles existuje elektrické pole... Když o elektřině nic nevíte, tak se z tohoto materiálu max můžete učit nazpaměť.

13.03.2021 odpad!

Matematika pro gymnázia - Posloupnosti a řady Matematika pro gymnázia - Posloupnosti a řady Oldřich Odvárko

Problém "učebnic" od pana Odvárka, ale nejen od něj je ten, že když si je otevře člověk, co tématu nerozumí, tak si z ní nic neodnese. Chybí jim motivační část, přehledný a souvislý výklad, ale třeba i grafická úprava. Dnes se už situace lepší, protože existují lepší pracovní sešity od konkurence (Didaktis).

13.03.2021 2 z 5

Maturita 2019–2020 z matematiky Maturita 2019–2020 z matematiky Ivana Ondráčková

Aktuálně stále používáme ve škole a jsme s tímto pracovním sešitem spokojeni.

13.03.2021 5 z 5

Matematika pro střední školy. 2. díl - Výrazy, rovnice a nerovnice Matematika pro střední školy. 2. díl - Výrazy, rovnice a nerovnice kolektiv autorů

Prošel jsem různé učebnice a pracovní sešity a zde je to tak hezky pohromadě: výrazy, rovnice, nerovnice. Osobně bych klidně přidal na slovních úlohách.

13.03.2021 5 z 5

Matematika pro střední školy. 6. díl, Stereometrie. Pracovní sešit Matematika pro střední školy. 6. díl, Stereometrie. Pracovní sešit Jakub Mrázek

Jako učitel jsem rád, že pracovní sešit obsahuje procvičení na všechny části stereometrie. Trochu mi chybí více aplikací těles z reality. Nicméně je to nejlepší pracovní sešit na dané téma, který znám.

13.03.2021 4 z 5

Matematika pro střední školy – 7. díl A: Analytická geometrie v rovině – Pracovní sešit Matematika pro střední školy – 7. díl A: Analytická geometrie v rovině – Pracovní sešit Václav Zemek

Díl 7A hezky postupně procvičuje učivo. Posloupnost učiva dává smysl, stejně tak náročnost.