Stín na písku

Stín na písku obálka knihy
Mé hodnocení:

Jsi Lone Wolf - poslední z rytířů řádu Kai. Cesta do Vassagonie slibuje, že bude zažehnáno nebezpečí hrozící války. Ale tyto naděje jsou zmařeny ihned po tvém příjezdu do Barrakeeshe - města plného zrady a smrti. Ve Stínu na písku jsi pronásledován zlověstným nepřítelem, který je odhodlán zabít tě za každou cenu. Zvol si uvážlivě své schopnosti a zbraně, pomohou ti přežít při hledání ztraceného sommerlundského pokladu - pokladu, který obsahuje tajemství tvého osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47048/stin-na-pisku-47048.jpg 4.358

Lone Wolf - série Kai 5.

Fantasy, Gamebook
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction

Shadow on the Sand, 1985

Kniha Stín na písku

MišákB
09.05.2017

Opravdu velmi variabilní děj. Někomu nesedí rozdělení do dvou částí, mě sedlo dokonale. Důstojná tečka za prvním cyklem :-)

Koza3
05.12.2016

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Poslední díl ze série Kai byl jeden z nejlepších. Putování zajímavou krajinou a zajímavými prostředky (nebudu spoilovat), délka gamebooku Vás drží napjatého, zda chcípnete při otočení na další stránku a budete muset procházet celé dobrodružství znovu nebo se Vám povede to projít až do konce. Povedlo se mi to na první pokus, jak jsem už uvedl v předchozích komentářích, více kai schopností a světelný meč :-) vám dost pomohou. Těším se na Magnakai dobrodružství!

Yarwen
01.05.2013

Pátý díl výborné gamebookové série o Lone Wolfovi zakončuje základní část, po které se hrdina stává mistrem řádu Kai. Na pátý díl navazuje dalších sedm dílů ("magnakai"), kde příběh pokračuje dále.

yank3e
22.01.2013

Pátá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi. Završuje základní část příběhu a je rozdělena na dvě části. Podle mě jeden z nejlepších dílů, zajímavé prostředí, akce hned od začátku, solidní délka a dá se projít skoro bez bojů.

Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.