Džungle hrůzy

Jsi Lone Wolf – poslední Mistr Kai ze Sommerlundu. Slavnostně jsi přísahal, že obnovíš řád Kai v jeho plné slávě a pomstíš své učitele a druhy, kteří zahynuli v boji s odvěkými nepřáteli – Temnými pány z Helgadadu. Abys mohl svůj slib splnit, musíš získat Kámen vědění z Ohrida, chrámu ztraceného v džungli a bažinách Danargu. Doprovázen rytířem Paidem, kouzelníkem z Dessi, musíš projít Talestrií, která je zmítána válkou. Úspěch výpravy je ovšem ohrožen, neboť Temní páni se brzy dozví o tvé přítomnosti. Dokážeš překonat nástrahy, jež ti kladou do cesty Gnaag, Zegronovy armády a stvůry Agarashe Prokletého? Podlehneš silám zla, nebo budeš schopen se jim ubránit a splnit své poslání?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273609/dzungle-hruzy-nyA-273609.jpg 4.139

Lone Wolf - série Magnakai (3.)

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Mytago

The Jungle of Horrors (1987)

Kniha Džungle hrůzy

Koza3
28.12.2016

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)

Další magnakai putování, tentokrát džunglí a močálem. Snaha o originalitu se cení, každý gamebook s lonewolfem má své originální zasazení, ale ruku na srdce...potřebujeme to? Někdy je fajn držet se fungujícího modelu a nesnažit se být za každou cenu jiný. Tedy džungle hrůzy se do džungle moc nedostane, než se vyhrabete z města a doputujete na okraj, došly autorovi čísla a tak se nalezení kamenu a mačetování se porostem zúží na pár stran. Nevadí, zabojujete se, použijete různé schopnosti a budete na vážkách v různých situacích...věřit či nevěřit tomu profi prodavači luků? :-) Za mě lehký nadprůměr, ale příběhově nic moc...

Cryptkeeper
08.01.2016

Můj vůbec první gamebook z edice Lone Wolf.
Musim uznat,že jsem vždy upřednostoval Fighting Fantasy,Livingstona atp. a tomuto jsem nevěnoval pozornost.
Chyba! Další řada nádhernách gamebooků ze staré školy,určitě stojí za přečtení :)

yank3e
22.01.2013

Osmá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

Joe Dever

Joe Dever