JessieM25 JessieM25 komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Právě dočteno a mám z této knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu obdivuju pana Brasseho. Hlavně proto, že ačkoliv věděl, že riskuje svůj život, odmítal se přidat k nacistům. Na druhou stranu, ale jak se mi kniha na začátku četla velmi dobře, konec mi už přišel až příliš stručný vzhledem ke zbytku knihy.

19.05.2020

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Přečetla jsem už dost knih na téma holocaust, příběhy těch, kteří přežili koncentrační tábory, ale žádná z knih mi nepřišla tak silná, až místy nechutná jako tato. Tím, že jí autorka sepsala krátce po osvobození jsou všechny její zážitky čerstvé a stále živé, což se odráží i v jejích slovech, z nichž mi bylo chvílemi smutno a špatně. Několikrát jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst, ale nakonec jsem se k tomu přemluvila a dočetla. Doporučuji všem, kteří nemají slabou povahu a chtějí si přečíst opravdu "čerstvé" svědectví Hitlerova šílenství.

14.02.2020

Kdo bojuje, vyhrává Kdo bojuje, vyhrává Jana Ryšánková

Neskutečně silný příběh! Čte se na jeden nádech. Chvilkami jsem měla v očích slzy dojetí, jindy slzy smíchu. Je dle mého názoru super, když někdo takto sepíše svůj boj s něčím tak odporným jako je rakovina. Navíc, když se jedná o těhotnou mladou slečnu a vzácný nádor. Po přečtení tohoto příběhu mi najednou přijdou mé starosti zcela absurdní. Navíc mě tato kniha působila i velice pozitivně v tom smyslu, že kdo bojuje, opravdu dokáže vyhrát. Janička je neskutečně silná osoba, která s tou mrchou bohužel opět svádí boj, ale pevně věřím, že opět vyhraje! Přeci jen má ten nejlepší hnací motůrek a to Stellinku! :)

10.02.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Včera jsem přečetla první díl, dnes jsem se rovnou vrhla na druhý a musím říct, že jsem naprosto unešená.
Líbí se mi autoři, kteří se nebojí pouštět do témat jako jsou různé nemoci nebo úrazy s trvalými následky.
Tento příběh skvělou oddechovkou, ale zároveň by dle mého mohl být taky inspirací pro spoustu lidí bojujících s nepřízní osudu, ačkoliv se jedná stále jen o smyšlený příběh :) Více takových knih a rozhodně u této autorky zůstanu. Píše naprosto úžasně :)

26.10.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Hmmm ... tak nějak nevím, co o této knize napsat. Příběh fajn, klasická rocková romantika, ale i přesto se nějak nemůžu donutit přečíst další díl ...

26.10.2020 3 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Při čtení této knihy jsem si opět připomněla, proč nemám ráda knihy, které se skládají z několika krátký příběhů. Na můj vkus a v porovnání s jinými knihami na toto téma byly příběhy velmi strohé a hodně ořezané podle mě. Na jednu stranu pro žáky ZŠ/SŠ ideální čtivo, aby si uvědomili, jaké mají štěstí, že žijí, jak žijí a že mohou dělat vše, co chtějí, aniž by je někdo omezoval kvůli původu. Na druhou stranu, pro mě, jakožto člověka, který se o téma holocaustu hodně zajímá a už toho hodně načetl, byla tato kniha celkem zbytečná ztráta času a vlastně i peněz.

20.05.2020 3 z 5