Jereelee Jereelee komentáře u knih

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Kniha, při jejímž čtení se naprosto ztratíte v kráse jazyka a dlouho bude trvat, než se navrátíte zpátky. Budete okouzlení a vaše srdce bude přettékat štěstím nad čistotou tohoto díla.

01.05.2013

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Fantastická kniha. Jen jsem moc nepochopila List od Nimrala, ale to určitě není autorova chyba, spíš moje. Povídka o Kováři z Velké Lesné je svým způsobem zvláštně dojemná a jemně napsaná. A Tulák Rover? Nejvtipnější příběh, co jsem kdy četla :)

18.04.2013

Za pár prstenů Za pár prstenů Henry N. Beard

Asi nejvtipnější parodie na dílo Tolkienovo. Chrochtala jsem smíchy :)

08.04.2013 5 z 5

Ferda - z deníčku štěnětě Ferda - z deníčku štěnětě Zuzana Francková

Pamatuji si, že jsem tuhle knihu četla když mi bylo asi 10 a vím, že jsem se u ní tenkrát strašně moc smála :)

Můj život s koňmi Můj život s koňmi Monty Roberts

Tuto knihu mám opravdu moc ráda a nedělá mi potíže číst si ty nejzajímavější příběhy pořád dokola. Lomitas, Shy Boy, Stanley, Prince of Darkness a mnoho dalších. Pro ty, kterým koně přirostli k srdci, je to naprosto ideální kniha. Vřele doporučuju !!!

28.03.2013 5 z 5

Svět nezrozených drahokamů Svět nezrozených drahokamů Joanna Railly (p)

Skvělá kniha pro všechny, kdo mají rádi draky. Je to taková oddechovka, žádný velký "krvák". Našla jsem jen jednu chybu - děj byl strašně uspěchaný.

Modrý kruh Modrý kruh Eleanor Jones

Jelikož je to kniha z Pony clubu, tak jsem čekala příšerný brak. Nakonec mě ale Modrý kruh velmi mile překvapil. Příběh zajímavý, vtáhnul mě do děje tak,že jsem se od knížky neuměla odtrhnout a přečetla ji za jediný večer.

02.03.2013 5 z 5

Čas vlků Čas vlků William Horwood

Krásný a dojemný příběh a celkově se mi kniha moc líbila - co mi tam však nesedělo byla mnohdy přílišná brutalita (umírající vlk s urvanýma ušima, muži namáčení v kyselině,štěně,ze kterého matka trhá kusy masa zaživa atd...) a také vulgarita hlavní záporácké vlčice.I přesto mě mrzí, že u nás nevyšel druhý díl, který bych si přečetla už jen ze zvědavosti,jak se bude příběh Věčných vlků odvíjet dál.

19.02.2013 5 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Musím souhlasit s Blekí. Je to zatím jediná kniha,kterou jsem nedočetla.

26.01.2013 1 z 5

S větrem o závod S větrem o závod Chris Platt

Kniha mého dětství :) Četla jsem ji mockrát

Velká kočičí láska Velká kočičí láska Marty Becker

Moc hezká knížka s krásnými a dojemnými příběhy. Pro milovníky koček ideální.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Podle mě nejkrásnější díl celé trilogie. Mohla bych se k němu vracet znova a znova.