Jelitovna Jelitovna komentáře u knih

Antibiotika - omyly a pravda Antibiotika - omyly a pravda Maria E. Lange-Ernst

Občas chaoticky řazené informace, někdy jen odstavec, jindy celá stránka by patřily jinam.

11.04.2016

Přírodně ohniskové nákazy Přírodně ohniskové nákazy Luděk Daneš

Jedná se o odbornou publikaci a komentáře netřeba, tedy jen krátkou citaci: "Je namístě skromnost a zapotřebí smířit se s tím, že všechny vědecké poznatky mohou platit jen dočasně, protože příroda a přírodní ohniska se vyvíjejí a mění dál, i když velmi pomalu."

02.04.2016 5 z 5

Pánevní dno Pánevní dno Irene Lang-Reeves

Je psaná pro ženy, které si najímají paní na úklid a zahradníky a které mohou využít rady typu méně sledujte telku, večer si dejte svižnou procházku, jděte včas spát a také odpoledne si dopřejte krátký spánek... Pokud vás podobné tipy, jak si zařídit život, nakrknou, z první čtvrtiny označené modře si přečtěte akorát stranu 17, kde se dozvíte o nitrobřišním tlaku, stranu 33, kde vám autorka prozradí, kdy tělo automaticky zapojí pánevní dno, přeskočte na stranu 38, na níž se píše o dýchání, a už pokračujte dál, následuje samá inspirativní praxe.

28.03.2016 5 z 5

Pokladnice nejkrásnějších pohádek Pokladnice nejkrásnějších pohádek Ľubomír Feldek

Sice ji čteme teprve podruhé, ale už teď ji počítáme mezi naše nejoblíbenější. (Tak už ji čteme potřetí...)

27.03.2016 5 z 5

Deformace emocí, myšlenek a chtění Deformace emocí, myšlenek a chtění Nick Begich

To opravdu zajímavé by se vešlo do jedné kapitoly, zbytek je tam proto, aby se to dalo vydat jako kniha. A i když od vydání originálu ještě neuplynulo ani 10 let, připadají mi informace nějak moc staré.

27.03.2016

Jak to hračky vyhrály Jak to hračky vyhrály Éva Sebök

Alegorie... a prý pro čtenáře od šesti let... Nikoho z nás nebavila, půjde proto o dům dál. A zadarmo.

25.03.2016

Léčení bez pilulek od A do Z Léčení bez pilulek od A do Z Thomas Kroiss

Zase jeden doktor, který trefně vyjádřil základní potíž medicíny:
"Je třeba si ale uvědomit, že medicína již dávno není svébytným vědním oborem. Lékaři se dali oklamat tím nejhorším způsobem.
Nejprve si nechali nabulíkovat, že chemické léky jsou všemocnou zbraní. Kvůli tomu se přestali věnovat uzdravování a místo toho se stávají dodavateli farmaceutických výrobků.
A za druhé se nechávají vodit za nos každý den tím, že za „vědecké“ pokládají jen to, o čem jim farmaceutický průmysl řekne, že to opravdu „vědecké“ je. Z lékařské vědy se tedy v podstatě stala farmaceutická věda. Lékaři věří tomu, že všichni jednají stejně eticky jako oni sami, že tedy i ostatním lidem jde v první řadě o zdraví obyvatelstva. Lékaři se ještě pořád nechtějí podívat nelítostné pravdě přímo do očí. A ona nelítostná pravda zní: Pro (farmaceutický) průmysl platí jiné, a sice ekonomické priority. Koneckonců kachně také neprospívá všechno, co prospívá myslivci. Medicína je v současné době řízena výhradně tržními hledisky, takže přestává být medicínou a stává se spíše představitelem zájmů farmaceutického průmyslu. Lékaři i pacienti plují na jedné lodi – jako oběti nebo jako figurky sloužící vyšší hře."

10.03.2016

Jde o vaše střevo - Klíč k trvalému zdraví Jde o vaše střevo - Klíč k trvalému zdraví Jean-Claude Alix

Ačkoliv střevo považuji za velmi důležité a jako téma tedy zajímavé... Styl autora mi nesedí, navíc si zřejmě neověřuje, co z jeho zdrojů jsou smyšlenky a co fakta. Nechci nikoho odrazovat, ale očekávala jsem mnohem víc.

04.03.2016

Dva tucty pohádek z Krkonoš a Podkrkonoší Dva tucty pohádek z Krkonoš a Podkrkonoší Svatava Pavlová

Docela pěkně se to četlo, pověsti nejsou dlouhé, akorát dítku nepřipadaly moc zajímavé, nejspíš jsme nezvolili vhodnou dobu, chtělo to rok dva počkat.

16.02.2016

Revoluce v léčení rakoviny Revoluce v léčení rakoviny Kamil Jurkovič

Cituji autora: "Moje vděčnost patří také ministru zdravotnictví Rakouské republiky, úřadujícímu v roce 1983, jakož i prof. Sauermanovi, který zprostředkoval hospitalizaci pacientky (pozn. Jelitovny: s původně inoperatibilním zhoubným nádorem o hmotnosti 12 kg v břišní dutině, po šestileté léčbě BMN zdegradovaným na benigní) na Ženské klinice prof. Gitscha ve Vídni. Dále bych rád poděkoval primátorovi města Vídně, který financoval operační zákrok i pobyt mé pacientky na této klinice."

03.02.2016

Uzdrav se s autopatií Uzdrav se s autopatií Jiří Čehovský

Během čtení jsem slintala jako bernardýn. Při nejbližší příležitosti si půjdu plivnout do plastového víčka, byla by škoda něco tak jednoduchého nezkusit. Jinak doporučuji na nejstarší vydání zapomenout, už se nevyplatí ho číst ani ze zvědavosti, protože v nejnovějším je leccos jinak, včetně četnosti podávání, a také zajímavostí a zkušeností mnohem více.

21.01.2016

Kryštofe, neblbni a slez dolů! Kryštofe, neblbni a slez dolů! Iva Procházková

Že jsme to četli! Hned v první kapitole kluci vyháněli revma psovi tak, že ho strčili do roztopené elektrické trouby. A samozřejmě na něj zapomněli. "Do prkýnka, my jsme ho upekli!" Neupekli, pes to přežil, ba co víc, opravdu se uzdravil! Jenže, vysvětlujte pak doma dětem (které samozřejmě dávno vědí, že zvířátka ani lidé do trouby nepatří), že to doopravdy nebyl dobrý nápad, i když to dobře dopadlo, že fakt nemůžeme strčit naši Báru do trouby ani na chvilku, ani na vteřinku... Zaujalo a uhnízdilo se. (Ach jo.)

11.01.2016

Prevence proti rakovině a její léčba Prevence proti rakovině a její léčba Josef A. Zentrich

Byla jsem překvapená, nebylo to nudné.

11.01.2016 5 z 5

Bez haléře kolem světa III. Bez haléře kolem světa III. Harris Franck

Asi nejdobrodružnější díl, dá-li se tak nazvat zbytečné hazardování se zdravím a životem, a to zdaleka ne jen proto, že pili "...téměř z každé kaluže, neboť naše útroby byly vyprahlé žízní, o které nemůže míti ponětí ten, kdo neprošel pásmem džunglí. Pili jsme vodu zbarvenou jako čokoláda, vodu hemžící se nejrůznějšími živočichy, z louží, v nichž nescházeli ani jasně zelení hadi. Často, když jsem vstal, visela mi na dolním rtu pijavice." Málokdo z naší prochlorované společnosti si asi dokáže představit, jak se tohle dá bez újmy přežít.

03.01.2016 5 z 5

Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo Karel Erben

Cit.: "Praktickým lékařům a řadovým odborníkům adresuji upozornění, že volání některých "vyšších" odborníků po důkazech, které je posledním argumentem v jejich odporu, je bezpředmětné. Přírodní zákonitosti se nedokazují, ale jen popisují, a platnost teorie, která je od nich odvozená, se potvrzuje v praxi. Teorie o vzniku civilizačních chorob je již potvrzovaná každodenní praxí několik let a zatím se nenašlo nic, co by ji vyvracelo. O její platnosti se může kdykoli přesvědčit každý lékař.
Není nic složitého si vyzkoušet některá doporučení sám na sobě, nebo je ověřit na zdraví svých blízkých do té míry, aby je pak jako lékař mohl v plném rozsahu využívat ku prospěchu svých pacientům. Tím myslím ověřit si, že v závislosti na dostatečném poklesu hladiny Hcy dochází na většinovém principu k normalizaci krevního tlaku, krevních lipidů včetně vzestupu HDL a zastavení rozvíjející se cukrovky II. typu. ...
Zdravotnictví neléčí kauzálně. Většina léčebných zákroků je zaměřena na druhotně vyvolané poruchy při hyHcy, ale ne na hyHcy samotnou. To je léčebný postup, kterým se choroby nelze zbavit. Tristní je zjištění, že i současný klinický výzkum se zaměřuje převážně až do problematiky druhotně vyvolaných poruch. To totiž způsobí, že navazující hledání a vývoj léků bude rovněž znovu zaměřen pouze na ovlivnění těchto poruch a ne na příčinu samotnou.
Popsané počínání zesiluje podezření, že se alespoň část lékařů snaží udržet při životě současný stav, ve kterém se vyšetřuje a léčí, ale bez efektivní snahy pacienta vyléčit. Je to stav, v němž jakoby se lékaři snažili udržet pacienty trvale ve stavu nemoci, protože jen tento stav umožňuje do nekonečna vyšetřovat a léčit a účtovat tuto činnost pojišťovnám. Většina lékařů si pravděpodobně ani není vědomá toho, že je tomu tak.
Takové počínání je bezpochyby v rozporu s principy lékařské etiky. Také je hlavní příčinou deficitu finančních prostředků ve VZP. Je absurdní, nebo spíše nemorální, chtít, aby na manko způsobené nekauzálním léčením ještě dopláceli pacienti zvýšenou spoluúčastí na úhradách takto zbytečně vznikajících léčebných nákladů. Naštěstí lze předpokládat, že jakmile si lékaři tento stav uvědomí, bude se od něho většina z nich distancovat."

01.01.2016

Kniha pro celiaky - Nové poznatky pro lékaře, nemocné a pacienty Kniha pro celiaky - Nové poznatky pro lékaře, nemocné a pacienty Naheed Ali

Knihu jsem si půjčila, prolistovala ji, místy se začetla, zjistila, že stále nevědí, co je příčinou nemoci, stále ji neumějí léčit a navíc se ukázalo, že i při dodržování bezlepkové diety je střevo kdovíproč propustnější než u zdravých lidí. Přepadla mě z toho bezvýchodnost, tak jsem ji zase zavřela a vrátila.

30.11.2015

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

Už jsme četli několikrát a stále neomrzelo.

22.11.2015 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Jedno zasmání u nasazovacích tykadel to nezachránilo. Nuda.

22.11.2015 1 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pro mě velké zklamání.

21.11.2015

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

"A nyní si připravíme sendvič s máslem a s plněnými a prázdnými olivami."
Pochutnáme si na membráně.
Výborný učitel.

17.11.2015 5 z 5