Kryštofe, neblbni a slez dolů!

Zajímavý klukovský příběh psaný s vtipnou nadsázkou. Datum vydání: červen 2004 Věk: od 8 let Vypráví o tom, co se může stát, když se na člověka všechno valí a duše je přetížená, a především o tom, že se věci nemají řešit unáhleně, ale s chladnou hlavou. Hlavním hrdinou je devítiletý Kryštof a nikdo neví, proč právě teď sedí na vysoké skále na kraji vsi a odmítá slézt dolů. Nahoře je zima, stmívá se, ale on neoblomně dřepí dál v nebezpečných výšinách. A při tom si v krátkých záblescích vzpomíná na to, co ho k tomuto činu vlastně vedlo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/6062/krystofe-neblbni-a-slez-dolu-2Wz-6062.jpg 3.411
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Kryštofe, neblbni a slez dolů!

olívoil

prima počtení, ráda čtu dětské knížky...…...tuto máme doma dlouho, ale já ji četla dnes poprvé

Evka_
09.07.2016

Pozoruhodný příběh psaný retrospektivně - v knihách pro děti celkem neobvyklé, o to zajímavější. Kniha však není jen oddechovým, zábavným počteníčkem, je spíše pro přemýšlivější děti, které už umějí číst i mezi řádky, nebo mají k sobě dospěláka, který si s nimi o příběhu popovídá.

Jelitovna
11.01.2016

Že jsme to četli! Hned v první kapitole kluci vyháněli revma psovi tak, že ho strčili do roztopené elektrické trouby. A samozřejmě na něj zapomněli. "Do prkýnka, my jsme ho upekli!" Neupekli, pes to přežil, ba co víc, opravdu se uzdravil! Jenže, vysvětlujte pak doma dětem (které samozřejmě dávno vědí, že zvířátka ani lidé do trouby nepatří), že to doopravdy nebyl dobrý nápad, i když to dobře dopadlo, že fakt nemůžeme strčit naši Báru do trouby ani na chvilku, ani na vteřinku... Zaujalo a uhnízdilo se. (Ach jo.)

Iva Procházková

Iva Procházková
česká, 1953

všechny knihy autora

Kniha Kryštofe, neblbni a slez dolů! je: