Jekysek Jekysek komentáře u knih

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Fajn oddechová knížka k šálku čaje.
Autorka má pěkný styl vyprávění; popis prostředí i její osobní problémy příběhu dodávají čtivost.
Deweyho příběh je moc hezký, dotkl se životů mnoha lidí. Mého určitě =)

27.06.2015 3 z 5

Expozice - Fotografie v praxi Expozice - Fotografie v praxi Michael Freeman

Sice základy expozice ovládám, ale bylo fajn si je znovu oživit, navíc, některé parametry pro mě byly nové. Zpočátku trochu nesrozumitelné, v číslech si moc nelibuji. Líbily se mi hlavně možnosti, jak si pohrát s fotoaparátem, pro pokročilé. Tipy na praktická cvičení jsou moc hezký nápad.

09.06.2015 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pohodová knížka, ve které se "Kočkaři" určitě najdou. V knihovnictví mě zaujala krásnou obálkou, do té doby jsem o ní neslyšela. Povídky jsou fajn, i když na můj vkus krátké, ale na druhou stranu, mají svůj půvab, jsou příjemně psané; ukazují, jak moc jsou kočky inteligentní...

03.06.2015 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Co napsat.?. Především - bylo to velkolepé! Příběh šlape jak má, je zde řada nečekaných zvratů, objevů, zoufalství, naděje a geniální souboj s Galbatorixem. Trochu jsem se obávala, aby série neskončila otravným happy endem, ale takhle otevřený konec se mi moc líbil. Pro mě osobně nejlepší díl celé série. Paolini si dokázal obhájit titul skvělého spisovatele.

01.06.2015 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Povedená knížka, mému vkusu úplně sedla.
Nemá žádné zdlouhavé popisy, utíká sama, má neohrané téma (elfů i trpaslíků je sice v knihách spousta ale Jezdci? Kočkodlak?), je plná zajímavých zvratů... I když svět není tak propracovaný jako Tolkienův, není to slepý příběh bez ohledu na situaci v zemi.
Už se těším na čtení dalšího dílu.

14.05.2015 4 z 5

Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Šen Š-si

Knížku jsem našla (nebo si ona našla mě?) jenom tak náhodně, v knihkupectví za 40,-. Proč ne?

Moc jsem toho neočekávala, ale líbila se mi. Zpočátku tak trochu depresivní, jenže co jiného v divočině čekat, že.?. Má příjemné prostředí, celkem dobrý vypravěčský styl, nápad... A krásné ilustrace. Ale stejně mi tam něco chybělo.

Jako oddechovka fajn, rychle utíká, není moc na přemýšlení.

05.05.2015 3 z 5