jaspis jaspis komentáře u knih

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Začátek byl kapku nudný a chování Rose šílené. Až jsem si říkala, co všichni na té Akademii tak mají? Chvílemi jsem si musela připomínat, že je Rose dospívající člověk (dhampýr), který se musí vypořádat se spoustou změn ve svém životě. Děj se v knize za půlkou neskutečně rozjel, až jsem se nemohla odtrhnout, celé jsem to dočetla a těším se na druhý díl.

21.12.2016 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Přiznávám se, že tato kniha pro mě udělala čest svému názvu. Pro mě to opravdu bylo trápení :-( moc jsem se na knihu i sérii těšila, ale do dalších dílů nepůjdu. Děj pro mě jen tak plynul. Georgie, sukuba, se opravdu minula svým povoláním (sukubováním). Cítila jsem s ní, ale to věčné vábení a nestání si za svým bylo trochu protichůdné a lezlo mi to na nervy. Vývoj celkově byl takové něžné nic. Možná, kdybych knihu vzala do ruky jindy, bych jí s chutí dočetla, teď však odkládám na neurčito.

19.12.2016 2 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Nemohu hodnotit jako naprosto skvělé, nato byla kniha šíleně dlouhá a ze začátku chvílemi nudná. Vážně jsem zvažovala, že to vzdám a knihu zavřu. Příběh se ale nakonec pěkně rozjel. Donutilo mě to přemýšlet, jestli bych do podobného vztahu šla a jakou cenu bych byla ochotná zaplatit. Nejlepší podle mě na knize bylo posledních asi 200 stran. Kdyby si autorka trochu odpustila ten plouživý začátek, bylo by to lepší.

16.12.2016 4 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Tak to teda bylo něco. Kniha měla pár dobrých pasáží, ale uvažování věčně nadržené Riley bylo děs. Nato, že působila jako prudce inteligentní Terminátor s přehledem o upírech a všem nadpřirozeném, ze sebe udělala nemyslící loutku a tak trochu rajdu. Myšlenkové pochody nedospělého jedince úroveň knížky taky zrovna nezvedlo. Mám ráda tento žánr, ale tohle teda ne...

08.12.2016 odpad!

Unesena stínem Unesena stínem Karen Chance

Pro mě zklamání. Zmatek v postavách bych ještě zvládla, aspoň to čtenáře udrží v bdělém stavu. Ale opět zdlouhavé popisy a nudné části. Celkový galimatiáš v ději byl moc i na mě. Chápu, že se autorka snažila vymyslet svůj originální svět, ale mi se prostě nelíbil. Moc velký zmatek a historické postavy světových dějin dostaly opravdu "nafrak".

06.12.2016 1 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Moc dobrý nápad, ale kniha se celkem táhne. Zejména první polovina byla alespoň pro mě nudná, špatně stravitelná. Opravdu jsem uvažovala, že knihu zavřu. Velmi rušivě působí zdlouhavý popis okolí nebo vzhledu a to přímo mezi dialogy. Několikrát jsem se musela vrátit v textu, např. když se jedna postava zeptala, pak následoval popis na 2-3 odstavce a pak se teprve dostala autorka k odpovědi. Dost to zdržovalo, působilo to zmatečně. Nejdůležitější děj se opravdu odehrál na posledních stranách.

04.12.2016 2 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Pěkně napsaná kniha. Jen jsem hvězdičku strhla, protože "hon na čarodějnici" se pro mě změnil na hru na slepou bábu a říkala jsem si, ať už ji konečně chytí!!! Pak už se děj krásně rozjel a bylo co číst. Těším se na další pokračování.

21.08.2016 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Ze začátku byla Joanna na pár facek, takové přerostlé děcko. V půlce už jsem ji začala mít i ráda a ke konci si říkala, jůů, to bude pěkný "happyend" a ejhle... pěkně jsem si poplakala. Sice bych si opravdu přála jiný konec, ale zase to podle mě knihu hodně vyzdvihlo a autorka má můj obdiv, že se toho nebála. Asi i proto 4 *.

05.07.2016 4 z 5

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Kniha má super myšlenku, 15 minut denně si umíme najít snad všichni. Recepty jsou lákavé, postavené na bílkovině a zelenině, bez příloh, jaké známe z naší kuchyně. Jen některé cviky se mi zdají celkem náročné pro naprostého začátečníka. Knihu mám půjčenou z knihovny a osobně si myslím, že než cvičit podle knihy je lepší přes stránky Zuzky cvičit přímo s ní.

10.06.2016 3 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Na knihu jsem se moc těšila, ale asi tak od str. 100 jsem četla "rychločetbou". Celé pasáže se daly vynechat, zaryté postoje hlavní hrdinky čtyři stránky před koncem mě opravdu dorazily. Minulá kniha byla lepší...

15.05.2016 2 z 5