jaryn jaryn komentáře u knih

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Oproti "Obrazům z dějin" je to určitě daleko těžkopádnější a nejde tady taky hodnotit jenom samotný příběh. Jde samozřejmě i o autorův styl, díky kterému jsem občas nevěděl, co se po mně vlastně chce.

21.09.2014 3 z 5

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura

Název chce člověka jakoby za každou cenu odradit, ovšem četba je to úžasně napínavá a svěží.

21.09.2014 5 z 5

Vedlejší příznaky Vedlejší příznaky Woody Allen (p)

Pro Woodyho mám velkou slabost. Máloco mě takovým způsobem odzbrojuje jako humor tohoto kuliferdy.

21.09.2014 5 z 5

Srpnovští páni Srpnovští páni Vladimír Neff

Jedna z mála knih, které jsem četl více než jednou. Vladimír Neff je Pan Fabulátor.

20.09.2014 5 z 5

Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše Mark Twain (p)

Mark Twain jde přímo na věc, a proto se pořád něco děje, svůj román nijak uměle nenafukuje (a že je obsáhlý!) - inu, mistr!

Bible Bible neznámý - neuveden

Tento soubor mnoha a mnoha různorodých textů v prvé řadě nejde s čistým svědomím ohvězdičkovat... anebo možná jde, ovšem o čem to vypovídá?

20.09.2014

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Celkově vzato je to dost naivní. Už jenom ten starý pán, co si vyryje do těla obrazce jen proto, aby jeho milí přátelé nakonec zjistili, že svatý grál je takové plytké a slaboduché echo nabádající k věčnému (nekonečnému) hledání jakéhosi těžko definovatelného dobra.

Dávám nicméně 2 hvězdy za napětí.

20.09.2014 2 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Čapkova "poezie" spočívá v dokonale analytickém stylu. Jsou to strohá fakta, ovšem úžasně lidská "fakta"!

20.09.2014 5 z 5

Houština Houština Václav Kahuda (p)

Tohle je originál "párek seláns"!!! Doporučuji všem milovníkům ryzího umění, které tryská, protože nemůže jinak.

Návštěva osobního lékaře Návštěva osobního lékaře Per Olov Enquist

Název i obálka vypadají nenápadně, avšak kniha je strhující ve svém severském chladu a strohosti. Děj se nekompromisně rozvíjí a stejně tak i skončí.

P.S. Z filmu jsem viděl jen trailer, a stačilo mi to - obávám se, že příběh byl víceméně přetaven do kostýmní "romantické" šou.