jarunka54 jarunka54 komentáře u knih

Španělská krev Španělská krev Raymond Chandler

Mám od ,,BB art´´ z roku 2001. Čtvrtá povídka je: Výstřely u ,,Cyrana´´ .
Všechny čtyři povídky vznikly před zrozením Phila Marlowa. Nedá se porovnávat s ,,Marlowem´´ je to psané jinak, ale též čtivě. Za mě výborný.

21.07.2019 5 z 5

Stopařka Stopařka James H. Cobb

Dobře se četla.

10.07.2019 4 z 5

Přiznání viny Přiznání viny Scott Turow

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na to, že se děj prolíná, přítomnost s minulostí, ale v pohodě (každý máme vzpomínky). Bylo to lepší, než kdyby spisovatel popisoval v jednotlivých kapitolách, a je to dobře zdůvodněno.

12.06.2019 5 z 5

Skinnerova pravidla Skinnerova pravidla Quintin Jardine

Na str. 10 , je napsáno: Policejní lékařka ve službě byla na svých devětadvacet let na tuto práci mladá. Měřila asi pětašedesát centimetrů, měla kaštanové .............
Za první polovinu knížky 5 hvězdiček, za druhou polovinu 1 hvězdička. Druhá půlka byla tak rozvláčněná, že jsem ji četla mnohem déle.

09.06.2019 3 z 5

Výtah na popraviště Výtah na popraviště Noël Calef

Výtah na popraviště, ve své době dobrý příběh, v dnešní době by se tomu čtenáři usmívali.

07.06.2019 5 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

06.06.2019 5 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

S dostihama jen okrajově, ale výborné počtení.

01.06.2019 5 z 5

Zahalena závojem Zahalena závojem Ruth Rendell

Na zahnání nudy, na usnutí to jde, ale jinak nic moc

29.05.2019 2 z 5

Požehnáni ti, kdož žízní Požehnáni ti, kdož žízní Anne Holt

Roztahaný, ale zkusit jsem tuto spisovatelku musela (co kdyby mi uniklo něco dobrýho). Neuniklo

16.05.2019 1 z 5

Dovolená jako stehno Dovolená jako stehno Fréderic Dard

Dlouho jsem se u detektivky nepobavila prošpikované takovýmto humorem.

09.05.2019 5 z 5

Všichni do jednoho Všichni do jednoho Ed McBain

Na to, že jsem zvyklá na Steve Carellu a jeho spolupracovníky, tak tady byla i druhá parta kde byl samozřejmě pohotovostně povolán i Steve.
Jiná, ale též dobrá kniha.

06.05.2019 5 z 5

S ohněm v zádech S ohněm v zádech Bill Shoemaker

Skoro dobře se mi četlo, jen ten překlad byl úděsnej.

02.05.2019 4 z 5

Vrchní komisař Wycliffe a školačky Vrchní komisař Wycliffe a školačky William John Burley

Docela se to dalo čís, ale silně mi to připomínalo Georgese Simenona.

02.05.2019 2 z 5

Rošády Rošády Donald E. Westlake

Westlake-uv humor je prostě jeho, ve chvíli kdy to někdo zfilmuje s jeho humor stírá.

26.03.2019 5 z 5

Krása přináší smrt Krása přináší smrt Mary Higgins Clark

dobře se mi četla

22.03.2019 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Ráda se k ní vracím, a jak jsem zjistila, tak se různé nachytávky vrací. Prostě dost černého humoru

24.02.2019 5 z 5

Nechte ďábla spát Nechte ďábla spát John Verdon

souhlasím s ANOTI, Přečetla jsem zhruba 300 stránek, pok přeskočila a přečetla už jenom konec.

11.11.2017 2 z 5